Ako ste odučili polročné dieťa od cumlíka?

brankova
17. feb 2016

Mam polrocneho syna. Ked bol v nemocnici, sestricky mu strcili cumel do pusy a odvtedy dudle...Najprv som mu ho davala iba na spanie, ale teraz si ho vyzaduje placom aj pocas dna. Zaroven zacal horsie tahat mlieko z flase resp.flasu. Doteraz malo pil a teraz este menej. Suvisi to? Da sa taky drobec odnaucit od cumla? A ako? Dakujem.

bianca
17. feb 2016

preco tak skoro?Ty si s nim nebola v nemocnici ze sestricky mu dali dudlik?Polrocne dieta nekojene uz prikrmujes a mlieko sa pomaly a isto stava iba doplnkom,Mozno skoro prejde na hrneck

bleee
17. feb 2016

s odúčaním by som začala, keď bude mať všetky zúbky, niekedy medzi rokom až rokom a pol. Cumeľ dieťatku pomáha pri ich prerezávaní, preto si ho môže viac vyžadovať. Mať cumeľ v 6 mesiacoch nie je žiadna tragédia. Ak ho už má, využi ho v jeho propech, na odučanie bude ešte čas

8291
17. feb 2016

Tiež si myslim že je to skoro.mojej malej som prestala dávať cumel v 15.mesiaci počas dna a dudlovala len,ked išla spinkat,uplne v pohode to bez dudy počas dna vydržala.No teraz v 1,5 roku sa jej prerezavaju pätky a vyžaduje si súdu aj počas dna,ona si ju prehadzuje z kutika do kutika a masiruje si s tým ďasná,tak jej ju nechavam aj počas dňa

lubi40
17. feb 2016

ako pisali zienky, oducateste nemusis a s tym pitim mliecka to tiez nemusi suvisiet.
Na druhu stranu, ak chces oducit, tak jediny sposobje, dudl nedat a vydrzat 🙂 Ina metoda podla mna neexistuje.
ALe naozaj sa nemas coho obavat a kludne nechaj dudlat 🙂

pribinak
17. feb 2016

Neber mu ho, nechaj kym vyjdú vsetky zuby

brankova
autor
17. feb 2016

My sme boli v nemocnici, pretoze ked som ho kojila chudol.Na oddeleni patologickych novorodencov matky nie su cely cas, spia inde... Ani teraz si nevie vypit viac ako 70 ml mlieka. Nic mu nezistili a uz sme vyskusali uplne vsetko, mlieka... Flase... A niekde na konikovi som citala, ze to moze suvisiet s cumlom. Momentalne odmieta mlieko uplne, vypije 20 ml a dost. Krmim v polospanku. Ani prikrmy mu nejdu, tiez nie viac ako par lyziciek. Trapime sa uz polroka. Tak som uvazovala nad tym cumlom ako poslednou pricinou. Len viem, ze to bude prenho totalny stres...to oducanie.

kacena4
17. feb 2016

ahojko cumel suvisi so stratou materskeho mlieka ak pije z flase je jedno ci ma cumlik alebo nie, ten je na upokojenie, treba hladat dovod preco nevie pit z flasky mlieko a preco chudne. preco vypije len 70 a viac nie??!! je zdravy??!! uzavreli to nejako?? kedy ste boli v nemocke? nic konkretne si nenapisala, ak chces riesit len dudal zahod do kosa a vydrz tyzde dva place a prestane ale na milon percent viem z vlastnej skusenosti ze ti flaskove dieta pichce do pusi miesto cumlu palec a to je horsie ☹ ten uz nezahodis. treba hladat pricinu preco odmieta mlieko. v provm rade tvar flasky, cumla, potomm alergia, problem z hrtanom, pluca, srdce??!! to vseto mozu byt problemy preco nevie viac vytiahnut mliecko aspon moje deti to mali. popr. prejdi na tuhu stravu a vyrad mlieko. moj syn do roka nekonzumuje mlieko vobec nema potrebu sam sa odstavil v 1/2 roku od flasky, prsnika proste nie a hotovo zacali sme prikrmami a to jedol. ak chces poradit kludne pisni ip

safranca15
17. feb 2016

Moja ma 2,5r a este ho ma a hlavne ked jej isli zuby som bola rada z

safranca15
17. feb 2016

Ze ho ma lebo ju to ukludnilo az pred letom ju oducim od neho

8291
17. feb 2016

@brankova tak mne mala úplne odmietla mlieko v 4.mesiaci,tiež sme si odlezali v nemocnici,skoro mesiac,ani prikrmom veľmi neubližila,no a trapime sa ďalej uz má 1,5 roka.prebehli vyšetrenia,absolútne nič jej nezistili,ale prospieva,priberá rastie.ked bola bábo,tak som ju dolievala mliekom v noci keď spala vtedy ho vypila,čiže ked aj cez deň veľa nespapala,tak som to doliala v noci v spánku,no a takto funguje stále,pokial cez den papá tak vecera končí kašou a potom az ráno o piatej mlieko,pokial nepapá,odmieta,tak jej počas dna nechavam v miskách,ovocie,syry,sušienky,aby aspon do niečoho zobla,no a v noci dolejem mliekom.Mne aj v nemocnici povedali,ze proste vymýšla a ako je staršia vidím to na nej,ze radšej bude hladná len aby dosiahla svoje,pokial sa zatne že nebude jest,tak jesť jednoducho nebude.Musiš si nájsť nejaký režim a zistiť ako naňho a ako ho obabrať,je to bohužiaľ tak.To mi aj každý lekár povedal,ze ja som matka musim sa to snou nejak naučiť😁😞.A už presne viem,podľa jej správania ci sa bude s lyžickou cirkusovať,alebo nie.U nas sú obdobia ze 2-3 týždne papá uplne krásne a potom utne a 4-6 tyždnou bojujeme a takto dookola.Momentalne mame obdobie že týždeň papa perfektne,ale od Vianoc do minulého tyzdná to bol boj.A kvôli tomu mam aj váhu,no a ked nepapa tak ju 1x do tyždna prevážim,zatial mi nikdy nechudla,skôr stagnováa na váhe,ale zasa keď sa rozpapá,tak dokáže za tyzden nabrat aj 200 gr.

seahorse27
17. feb 2016

Podla mna cumel nijako nesuvisi s tym, ze maly odmieta jedlo - ci uz mlieko z flase alebo prikrmy...zbytocne ho budes s oducanim stresovat v takom utlom veku.

8291
17. feb 2016

@seahorse27 tiež si myslim,

bleee
17. feb 2016

@brankova cumeľ nesúvisí s množstvom vypitého mlieka. Moja malá napr. vypila na jednu dávku vždy len 120ml, v 3 týždňoch a aj v 1 roku. Jednoducho nedokázala na jednu dávku vypiť viac. Ale nechudla, tak to lekárka neriešila. Nakoniec sa v 8.-9. mesiacoch pekne rozjedla aj tuhú stravu. Od roka som jej prestala dávať mlieko na cumeľ, prešli sme na pohárik a vypije mi z neho viac než fľaše

mirreckall
17. feb 2016

@brankova
@8291 tiez sme takto fungovali. V noci sme dokrmovali mliekom, vazili sme, preratavali kalorie, kazde jedenie boli nervy. Mozno az kym nemala 2 roky. Potom ako keby utalo, pekne papa. Ale ked ju chyti trucovanie, mozme sa vsetci postavit aj nahlavu a nezje ani lyzicku. Ked vidim, ze zacina vymyslat, tak sa hrame hru, co sa jej na co podoba v tanieri a pekne zje. Ale uz ma 3 roky, tak sa s nou da 🙂 A cumlik by som tiez neriesila, ked uz ho ma, tak nerobit dalsi stres. Niektore deti su proste take. Pevne nervy prajem a neboj najdes sposob ako na neho🙂

8291
17. feb 2016

@mirreckall presne ako keby si písala o našej malej.A svokrina teória znie,ze sme si ju nenaučili jesť a ona nepozná dieťa ktoré ako bábätko nechce piť mlieko,ze my s mužom sme na vine,niekde sme spravili chybu,no a ten cirkus co robí pri papaní vraj nieje normálny a niečo nieje v poriadku.Uz som sa snou dost nabehala po doktoroch a všade sme pochodili rovnako,ja uz to vôbec neriešim,pokial prospieva,nechudne tak kašlem nato.Je živá hravá,celý den ide ako duracelka.

kuceravasue12
17. feb 2016

@brankova ahoj, no u nás to bolo naopak, malá nevedela z fľašky dobre piť a po dudlíku jej to šlo lepšie. S dudlom sme začali keď mala malá tak 4mes. Len na noc, cez deň ho nepýtala ani raz. Len moja mama jej ho pchala do ust pri každej priležitosti, tak si ho začala pýtať keď ho uvidela. Tak som ho skrývala a vybrala som ho len pred spaním a potom som urobila dobrú sprostosť, keď mala 15mes naučila som ju povedať duda...odvtedy vkuse dudu dudu a veľký plač...

brankova
autor
17. feb 2016

@8291 nejako podobne aj my fungujeme, v noci budime, aby sa napapal. Ja som si myslela, ze to suvisi s cumlom, lebo ked mu dam cumel ok a ked mu davam flasu, tak sa nechyta. Tak som nasla fintu, ze cumel mu vymenim za flasu a takto si co-to potiahne. Inak nie... Aj mne inak sestricka v nemocnici, ked mal maly tri tyzdne povedala, ze som ho nenaucila jest...

brankova
autor
17. feb 2016

@mirreckall takze uz iba rok a pol? 🙂 presne, kazde jedenie su nervy. Niekedy pri slove mlieko mi prichadza zle. Dakujem za tip na hru pri jedeni. Mam pocit, ze to vyuzijem...

brankova
autor
17. feb 2016

@bleee Vidis, ja som si myslela, ze cim vacsi, tym viac ma vypit. Tak dufam, ze to ten poharik urobi. Dakujem

brankova
autor
17. feb 2016

@kuceravasue12 A typ dudlika a cumla na flasi sa zhodoval? Myslim tvar ci bol podobny? Lebo my mame iny dudlik ako flasu a taky cumel na flasi som nevidela(zrezana spicka)... a iny dudlik nechce...

luciferkax
17. feb 2016

určite nejedenie nesúvisí s dudlíkom, na odúčanie je skoro, využiješ pri zúbkoch :D D:

nibocka
17. feb 2016

A keby si skusila dat vacsiu dierku na flasi.potece mu rychlejsie.mozno preto nechce.mojmu malemu ked bola dierka mala a malo tiekla sa rychlo ududkal a uz potom nechxel.vymenila som dudel za vacsi a spapal viac.ale tiez nebol extra jedak.a ani nie je stale.a dudinku mal do dvoch rokov.a flasu ma stale.ale len pred spanim.

kuceravasue12
17. feb 2016

@brankova no už si nepamätám aký dudlik to bol, prestriedali sme ich milion, ale určite bol iný ako dudlik