Ako ste naučili dojčené dieťa piť z fľaše?

zuzana1985
21. jún 2013

Milé mamičky prosím Vás o Vaše skúsenosti pri tom ako a za aký čas ste Vaše detičky (zhruba vo veku môjho syna, ktorý má 5 mesiacov) naučili na fľašu, keď ste už nemohli alebo nechceli dojčiť. Syn bol doteraz plne dojčený, ale dojčiť už nemôžem, preto by ma zaujímalo za ako dlho sa dá naučiť na fľašu, pretože zatiaľ ju statočne odmieta. Chcem poprosiť o odpovede k mojej otázke a nie riešenie toho prečo nemôže dojčiť. Ďakujem veľmi pekne 😉

digysa
21. jún 2013

Tak treba vytvalo stale ponukat flasku...najlepsie, ak to bude robit manzel, aby dieta necitilo tvoje mlieko.
Ty to mas este dobre, lebo zacinas uz od 5 mesiaca......

Ale ja (kedze na tie s prepacenim "blbe" a absolutne nepotrebne cajicky neverim) som zacala az s poharikom v 7-8 mesiaci. My sme flasku uplne vynechali. Zato sme mali problem asi 2 tyznde a potom sa poddala....

Ziadny zazrak to nie je....treba stale ponukat.

linda20111
21. jún 2013

ahoj moj ma 5 a pol mesiaca kojim ho, ale pije aj z flase uz od narodenia.. ked som mu potrebovala podat kvapky tak som dala do mojho mlieka vo flasi. pije aj caj hlavne teraz ked je tak horuco niekedy nie velmi chce, ale robim to tak ze trosku stlacim flasu aby vysli nejake kvapky aby citil chut a potom uz pije sam.

biobajo
21. jún 2013

kamoske syn chytil len flasku tomee tipee ,inu nechcel... potom je flaska medela calma pre kojene deti ...
ja zatial nemam skusenost ani s jednou , mam lovi a tu mi moja mala odmieta a tak dokrmujem suplementorom ked treba...
ale tu tomee tipee si viacere mamicky chvalia...

zuzitko74
21. jún 2013

Skús viac tipov cumlíkov, mojim deťom napríklad silikonové nevyhovovali. Aj tvar cumlíka mali rôzny. Syn mal ortodontický, dcéra klasický okrúhly.

hori
21. jún 2013

skus tie flasky, co sa cumliky podobaju na prsnik - tomee tipee a aj avent uz take vyraba... zrejme bude zo zaciatku otvarat usta nasiroko, tak nech sa ma na co prisat... 😉 ja som tiez presla z dojcenia na flasu u oboch deti v 5. mesiaci, lenze problem som mala opacny - dojcensky strajk, prsnik odmietali, flasa v pohode, zvykli si do dvoch dni...

mimac
21. jún 2013

ja som kojila 8 mesiacov,malá sa sama odstavila, od 5 mesiaca som ponúkala takmer FURT fľašku a nechcela, kúpila som vééééééľa cumľov, teraz mi na ne padá prach, tak som sa na to vyprdla a mala tekutiny iba z polievok a k napodivu mi po ukončenom 10 mesiaci začala piť čaj z fľašky. Ja si myslím,že to dieťa nenaučíš.Proste ono samo vie či ten čaj či vodu či umelé mlieko či hocičo v tekutom či vodnatom stave potrebuje. proste nieje dieťa smädné tak nepije.

dukokatka
21. jún 2013

davaj dietatku do ruky flasticku nech sa hraje a ono samo pride na to ako sa pije.alebo skus vymenit cumlik mozno ten prave nechce.

prasiatko30
21. jún 2013

Starsia bola bez problemov prikrmovana od 3m aj s flasou - strcila som jej cumel do ust a dudlala a tahala bez problemov

U mladsej nikdy - za celu dobu co bola zivena mliekom vysela na mne a ptom uz presla rovno na poharik s tym naustkom ci ako to mam nazvat - a skusala som robit presne to iste ako u starsej a aj tak mi to bolo dobre na dve veci 😀

alicka7
21. jún 2013

Skus vyskusat viacere znacky flias - cumlov. Moja dcerka nechcela ziadnu, iba MAM. Sme pri nej dodnes, vraj sa najviac podoba prsu. Skus mu to dat, ked bude velmi hladny, popripade manzel.

siska53
21. jún 2013

No drzim paste! Moj syn sa po vytrvalom ponukani naucil pit ako 4 mesacny ( pouzivali sme avent flasu), dcerku som tiez chcela naucit, no ta sa naucila az ako 11-12mesacna, ale na Canapolkovu s makkym cumlikom, ktory ma iny tvar ako aventacky. Asi ti nic ine neostava, len poskusat rozne typy cumlikov a cakat kedy a na ktory sa chyti.my sme malemu to strcili do pusy a stlacali, aby mu to kvapkalo a on casom pochopil, ze z toho sa da pit. Ale mala.. Ta si didu nedala ( ani neda), z cumlikov ju dlho napinalo.

zuzuj
21. jún 2013

No zaujimave aj pre mna.... Staršiu som učila až asi od 6-7m...nenaučila sa z flaše dodnes...mala aj dojčenecky štrajk, aj odmietala vodu aj UM , proste nepila...Napokon sa naučila až z pohara ....trvalo to do 18m... čistá psychina...pila po lyžičkách vodu...merala som si každý centík...a jedla v tekutej strave ( kaše, polievka, jogurty)...
Teraz som si povedala, hoci kojím plne a chcem dalej, že už nikdy viac...učím malého vytrvalo....posledny mesiac...zatial len flaša MAM a vytrvalo odmieta...ak sa mu dostane do úst voda ( lebo učím ho na pitie vody, okrem kojenia) tak ju vypluje...alebo napína...alebo sa mračí ako starý dedo.....No dúfam, že sa to zlepší....ak bude po sestričke...a chytí ho štrajk na mliečko ako ju....som v paži...Vivat Pezinok...: 😀
Tak držím tebe aj sebe palec

denise.v
21. jún 2013

Ja som malého kojila do konca 8.-ho mesiaca a koncom 7.-ho mesiaca som mu začala núkat flašku,trvalo to asi dva týždne kým si zvykol,tiež som mu núkala často a ked si na nu zvykol tak som mu dávala z flašky cez den mlieko a večer ,v noci a ráno som ho kojila,potom som ho už len večer a ráno kojila a napokon už len večer a koncom 8.-ho mesiaca som ho prestala kojit....Naučil sa s Avent dodlom,ktorý sa podobá na prsník.

euka210
22. jún 2013

skus inu flasu ako klasicku dojcensku...mozno sa chyti s naustkom taku od 6m, lebo pri nej treba tahat ako z prsnika.