Ako sa u vás vyvíjala chôdza?

kikaski
2. jún 2014

Ahojte, ako dlho padali vaše detičky pri chôdzi? Moja malá má 14 mesiacov, pred dvoma mesiacmi urobila prvý krok sama, čiže v roku...Keď chodí pomaly, tak jej to ide pekne,stabilne aj po nerovnom povrchu... ale mám pocit, že ona pomaly chodiť nechce a stále chce utekať a často padá...Mala by už udržať rovnováhu? Tiež sa mi zdá, že začala tak pocupkávať ako koník, ale akokeby sa odrážala len z jednej nožičky...Majú deti rôzne fázy chúdze, kým sa to upraví, alebo kedy treba riešiť nezrovnalosti? Moja je predčasná, na neuro sme boli sledovaní, naposledy sme šli so správou že sme v medziach normy, ale to doktorka videla len štyri kroky aj to s revom ako tiger...niekedy ma chytia obavy, či je tá chôdza v poriadku, keď ešte často padá a hlavne to poskakovanie neviem, či je ok...Ďakujem 🙂

lusyke
2. jún 2014

Nasa ma tiez 14 mesiacov. Prvy krok tiez urobila okolo 1roka. Sama sa ale purtila do chodze na dlhe vzdialenosti pred par dnami. Tiez casto pada. Myslim ze je to normalne. Este sa to len uci a dlho este padat bude kym ziska istotu v chodeni. Ja to neriesim..pada vzdy na zadok alebo da pred seba ruky. Spadne, postavi sa a ide dalej. Tak bud vklude. Ma cas.

sense
2. jún 2014

moja spravila prve kroky v osmich , v desiatich sa pustila uplne parkrat padla a zas len okolo nabytku, v par dni pred prvym rokom sa pustila uplne, podotykam nikdy nechcela chodit za ruky len okolo nabytku, stola s kocikom a potom sama co sa pustila druhykrat uz moc nepadala asi zo dva razy ked hlavicka chcela aby bezala a nozky este nevladali tak rychlo prepletat...akurat ked spravii parkrokov spat tak sa posadi...ma 13mesiacov

llia
3. jún 2014

Je normalne,ze pada...to este aj chvilu bude.Niektore deti v 15mesiacoch urobia lwn prve kroky bez opory.Nas syn padal hadam az do 17 mesiacov,ak nie aj dlhsie. Teraz ma 3 roky a je uplne vporiadku.Drzte sa.Vela zdravia malej.

maryanna
3. jún 2014

nam povedala rehabilitacna ze chodza je ustanovena v 1.mes a nie v 12 ako si kazdy mysli...poznam aj mamicku co jej syncek zaal chodit v 18 mes.....takze pohoda...