Ako sa správajú vaše 2,5 ročné deti v spoločnosti?

janhe
26. feb 2017

Ahojte mamicky ako sa prosim vas spravaju vase deti 2,5r napr v napriklad v nakupnych centrach?
Moja ma niekedy uplne znici. Ked vidim ine deticky tak tie idu pekne za ruku nevymyslaju a moja lieta uteka pred nami , vsetko chyta, schovava sa. Dlho som ju vozila v kocari kedze sa koli istxm problemom naucila neskor chodit a ani auto nemame cize kocar bol nonstop vyuzivany tak mozno teraz ked uz kocar nema tak citi slobodu a casom si zvykne chodit pekne? Ci sa sprava tak normalne? Alebo naopak je rozmaznana? Preto sa pytam vas ze ako sa vase deticky spravaju

sunny8
26. feb 2017

Moja sa sprava tak ze mam len krok k tomu ze skocim z mosta 😂 zufalstvo vsetko chyta berie beha skryva sa krici a hodi sa do zeme lebo chce aj toto aj tamtp fuu

miriam11
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
janhe
autor
26. feb 2017

Tiez ma dva a pol roka?
Vies ja mam 1 dcerku a nikto v okoli male dieta nema a ja vobec nemam s kym porovnat ze ako sa deticky v danom veku chovaju a v obchodoch vidim cca deti velke jak moja a idu si pekne slusne za rucicku
Potom vidim moju ktora sa sprava jak jeden a pol rocne dieta ci dieta urrhnute z retaze a nechapem ako to druhe dieta pekne poslucha ze ci ja niekde robim chybu alebo co

janhe
autor
26. feb 2017

@miriam11
Hah veru to by som mohla vyskusat dakujem
A dakujem ze ste mi napisala 😊

eliska13
26. feb 2017

@janhe to je povahou a temperamentom dietata🙂skus ju motivovat nech Ti hlada nieco medzi regalmi oblbnut ju.alebo, ked mi nebudes utekat a pekne ojdeme za ruku dostanes za odmenu nalepky
moje krstna sa v tom veku stratilo uplny zivel a dodnes je tsky a je uz skolak

bosoriak
26. feb 2017

@janhe No tak co si ja pamatam, tak s 2.5 rocnymi som do "spolocnosti" nechodila, tak akurat do materskeho centra. V obchode to bolo len vo voziku s rozkom v ruke a turbo rychlo. Ziadne za rucicku pokojne chodit. Chodili sme von 🙂

Neviem, ako myslis to "do spolocnosti", ale veru restauracie sme zacali tak od tych 4 rokov najskor a aj to len take ze IKEA, kde to pobehovanie az tak nevadilo. Necakaj od svojho dietata viac, nez ti vie ponuknut. Bud rada, ze je ziva a zvedava. Mne su skor cudne tie pokojne vyobliekane trojrocne deti, co chodia po nakupnych centrach obdivovat vyklady a hrat sa v kaviarnach v hracich kutikoch. Moje deti v tomto veku jedli piesok 😀

janhe
autor
26. feb 2017

@eliska13
@bosoriak
Dakujem baby za info z vasich zivotov.
Cize ako vidim tak je ako kazde normalne dietatko ze to len ja si asi domyslam a naozaj ide len o povahu dietatka lebo vcera som si myslela ze naozaj uz z toho mosta pojdem skocit ako @sunny8 😂😂😂

gabona1
26. feb 2017

Ahoj, ja ťa úplne chápem, že máš nervy. Ja som toto zažívala s prvým synom, bol to divoch a tiež stále utekal, všade a pri všetkom musel byť a najlepšie prvý...všetko chytal, ťahal..Bolo to náročné. Ale všetko raz prejde, neboj, deti z toho vyrastú. Druhý syn chodil pekne za ruku, nebol s ním žiaden problém. Teraz máme tretieho, ten ešte sedí v kočíku, tak uvidíme, čo to zase bude.

siska53
26. feb 2017

@janhe ni mojich to tam.nebavi,cize ani velmi nechodime. Bez ohladu na vek ako kedy,dakedy pekne za ruku,dakedy utekaju k atrakciam. Aj po obchode ako takom.
My sme chodili do tesca na kavu,odtial vzdy hore,oni sa vysantili v hrackarstve a nasledne prechadzka v meste,kde si trosku pobehali a bolo. Ja sama neznasam.nakupne centra,takze sa necudujem,ze decka su,ake su,lebo oni si hladaju to,co bavi ich.
Malu sme dlho ale nali v kociku,takze vacsinou sedela tam. Maly,kym na bola v kociari,bol kludnejsi,no ked su dvaja,dakedy jak povoden ci hurikan- behaju a jasia sa,ved volna plocha,hladaj te atrakcie,kde si sadnu a hraju sa.. Najlepsie je vybehat ich predtym a az potom ist.

janickacrazy
26. feb 2017

@janhe Ja som chodila s malým do obchodu tak do 3 rokov v kočiari, dala som mu do ruky nejakú hračku a vydržal pekne ticho, keby som ho pustila behať, tak to by bolo horšie. Vybehal sa potom na ihrisku alebo vonku, ale v obchode bol naučený, že sa nebehá a pekne sedel v kočíku, proste si tak zvykol. Povahou to isto nebolo, lebo na ihrisku sa aj o zem hodil, ked nechcel ísť domov, ale v obchode bol vždy vzorný, on tam chodil rád, neviem prečo, ale bavilo ho to tam. 😀

krasnanevesta
26. feb 2017

@janhe ja si vzdy poviem ze vsetko sa treba naucit aj spravat sa v obchode. Moja este nema teda 2,5 roka tak neviem ci taketo spravanie este nepride 🙂 ale beriem ju na nakupy casto vacsinou na male kde viem ze vydrzi. Na zaciatku jej dovolim si nieco vybrat co sa jej paci ona je na lizatka tak preco nie vacsinou ho aj tak niekde necha 🙂 alebo drzi syr ci sunku co ma rada a uz vie ze ho musi dat tete predavacke az potom papat.....ma zodpovednu ulohu strazi syr 🙂 nikdy sa v obchode neponahlam nemam ciel co vsetko kupit take nakupy robim sama. A ide to pomaly. Uz neplace pri pokladni ze neda nieco z ruky da si vysvetlit ze nieco nekupime a podobne.
Moja rada: dost casu trpezlivosti a brat to tak ze vsetko sa dieta musi naucit. Nechat ju vsetko chytat niekde kde moze a vysvetlovat, nenechat ju schovavat sa a behat.....su len dve moznosti bud bude vo voziku sediet alebo chodit za ruku pri tebe. Sama jej ukaz v obchode co sa da, moze davat ovocie zeleninu do sacka, zapoj ju do nakupu napriklad nech vyberie a strazi nieco co moze potom zjest. 🙂 nech pohlada konkretny druh ovocia zeleniny nech si sama vyberie jogurt.....
Drzim palce 🙂

hettinka
26. feb 2017

@janhe dcéra sa správala hrozne s syn v pohode. Výchovu dostali rovnaku. Je to o povahe. Ale už sú veľkí obaja a medzičasom môžeme st kamkoľvek.