Ako odučiť od nočných plienok?

amiat
30. júl 2014

Prosím poradte ako ste odučili deti od plienok v noci. Som už nešťastná. Dcéra bude mať 4 roky a takmer každú noc je mokrá. Cez deň sa pýta na WC od dvoch rokov s tým sme problém nemali. Nechala som ju aj bez plienky, myslela som si, že keď bude ležať v mokrom tak sa naučí ale nepomohlo. Dva krát ju v noci aj zobudím ale je to len náhoda či sa trafím alebo nie. Ďakujem za rady.

dusanala
30. júl 2014

Do 6-tich rokov to vraj nie je problém. Môj syn mal nočnú plienku cca do 4rokov a 9 mesiacov. Veľmi tvrdo spal, nezobudil sa na to, že potrebuje. Tiež som sa stresovala, budila som ho v noci a dávala cikať, ale ani sa mi nevycikal a následne sa pocikal do postieľky. Tak som ho nechala s pamperskou a vyrástol z toho. Takže ja odporúčam dať plienku a vyrovnať sa s tým. Jediné, čo sa dá robiť, je dať menej piť tesne pred spaním.

lion13
30. júl 2014

skús jej nedávať už tak hodinku pred spaním piť, ale tak ako píše mamička predomnou tak to bude tvrdý spánok, neboj vyrastie z toho 🙂

jerryjanka
30. júl 2014

nočne pomočovanie sa nedajú naučiť na to musí dieťa vyzrieť niektoré je na to pripravené v 3 rokoch iné až v piatich, chce to čas,

viera77
30. júl 2014

ano, presne, moze za to nejaky hormon, jeho nazov zial neviem, ale je kazdemu dietatu dany a vekom sa straca, teda dieta sa vie v spanku uz zobudit na potrebu....preto niektore deti nepotrebuju nocnu plienku uz ako 2-rocne, niektore az 5-6 rocne, do toho veku je to vraj uplne normalne a s nic s tym nenarobis, mne to vraj tiez trvalo do 4 rokov, mama sa mohla aj roztrhat......nedavat pit dietatu vecer myslim, ze vobec nepomoze, ved si predstav, ze by si sama, a v teraz v lete, nesmela vecer pit, tiez sme to tak predtym jednu noc skusili, na radu pediatricky, a nepochodili sme, len sme dcerku tou troskou pitia vecer trapili, pije naozaj velmi vela, neda sa jej to zakazat a vlastne mozeme byt skor radi, ze pije sama od seba.....u nas sa stal tento odplienkovaci "zazrak" prave pred tyzdnom, dcerka 3r a 4mes, sama prisla vecer za nami, ze je uz velke dievca a neprosi si na noc plienocku, prvu noc sme ju este v noci pre istotu zobudili a dali cikat, druhu noc sme to uz riskli a krasne vydrzala az do rana, a to spi bez prebudenia celu noc 11 hodin, jednu noc sa dokonca prisla k nam do izby pytat cikat......par mesiacov dozadu sme to silili, v noci sme ju chodili budit na cikanie, dve noci sme stihli, tretiu uz nie, spinkala v tom mokrom, samozrejme rano dat vsetko prat vratane paplona, druhu noc to iste a povedala som si dost, zmierili sme sa s tym, ze to potrva aj dlhsie.....a naozaj to prislo uplne samo, zatial sa do postielky za ten tyzden nepocikala, juchuuuuuu 😀
netrap sa s tym, pockaj na ten spravny cas, dcerka s tym urcite tiez pride sama, hlavne nic nesilit, nech z toho nocneho cikania nedostane traumu, drzim palce, nech sa ten "zazrak" stane coskoro 😉

wewe22
30. júl 2014

To sa odnaucit nedá dieťa musí dozrieť do 6rokov je to ok riešiť to treba až po tom

vinifred
30. júl 2014

..môj syn nemal na deň plienky od 2 a pol roka.V noci mal skoro do 4..tiež som bola z toho na nervy,veď ostatné detičky boli skoro geniálne a ich mamičky tiež,ako to zvládli..tak som sa pustila do toho..nedávala som mu veľa večer piť,budila som ho na nočník,zmorený z toho aj on a ja a aj tak som ho v noci našla sedieť precikaného až pod pazuchy..vykašlala som sa na to, a raz v noci okolo 2.00 prišiel vyzlečený,že chce dole aj plienku..ja ani za svet a ešte s pohrozením,že keď mi preciká posteľ,dostane na prdel..dala som mu ju dole a odvtedy ju nemal a ani sa nepocikal.. 😵 ..nechaj ju tak,dozreje sama a nedaj sa odradiť mamičkami a ich geniálnymi detičkami,ktoré ani plienky nepoznajú.. 😀

alcudia
30. júl 2014

@amiat ja mam ten isty problem, moj syn bude mat o tyzden 5 rokov a spime s pamperskou, uz ma nebavilo v noci vstavat a prezliekat celu postel. On velmi tvrdo spi, nezobudi sa na nic. Tak tiez dufasm, ze z toho vyratsie, sak ju hadam nebude mat navzdy 😀

seahorse27
30. júl 2014

Toto sa neda naucit...je to ine, ako cikanie cez den, dieta to nevie vedome ovplyvnit. V podstate sa odporuca detom nedavat na noc plienku az potom, ako maju par dni po sebe rano suchu plienku. Aj tak sa este obcas pritrafi nehoda. Je to prirodzeny proces a nijako to neovplyvnis.

dejka77
30. júl 2014

Budes si musiet pockat kym bude na to pripravena, to sa neda nanutit. Moja dcera nespi zas az tak tvrdo a ked sa napr. prepisala cez plienku tak sa na to zobudila. Bez nocnej plienky je asi mesiac, sama sa k tomu dopracovala, ja som na nu netlacila, ziadne nocne budenie u nas nebolo. Dost ma prekvapila lebo ked mala plienku tak rano bola mokra tak rozne. Takze vidis dokonca ani podla plienky sa neda riadit.

bibina32
3. aug 2014

Presne ako píšu baby, to sa nedá naučiť. Moj najstarši syn sa pocikával do 5r. Skušala som všetko, nedať nepiť, budiť 2 krát za noc, nechať pocikaneho kupila som nepremokavu plachtu a nič nezabralo. Detská doktorka povedala že do 6 rokov má čas a potom by sme šli na urologiu. Ked mal 5 r. aj čosi tak sa začal pýtať.Musi si to v hlavičke uvedomiť. 😝 Pri dalšich synov som sa netrápila. 😀

hcslovan
27. aug 2014

ked mam 6 ročne dieta ktore sa pocikava neprestava co mam robiť

katrinka8
27. aug 2014

Baby dobre hovoria, na to treba dozrieť (ten hormon). Nasa nemala plienku cez den od 1,5 roka, ale na noc do 3 rokov. Nech sme robili, co sme chceli, rano mala plienku totalne plnu, tak sme ani neskusali davat dole (ako tu uz bolo spomenute, treba cakat, kym aspon par noci po sebe nie je sucha, az potom dat prec). Potom raz prisla sama od seba, ze na noc plienku nechce. Odvtedy ju nema a pocikala sa v noci len raz (zabudla sa pred spanim ist vycikat). Spava celu noc, nechodi v noci na WC. Ma 4 roky aj takmer 3 mesiace.
Synovec ma 4 roky aj 7 mesiacov a je bez nocnej plienky dlhsie ako nasa, ale stale ho v noci musia 2x budit a davat na WC. Takze je to indi - vindi.
@hcslovan - navstivit pediatra a ten Vas asi posle na nefrologiu. Zavisi asi od toho, aky je problem.

sybo5
28. aug 2014

nočné pomočovanie v takom veku je normálne. Ak by bol nejaký problém, tak by sa dieťa aj cez deň pocikávalo. Každé dieťa je iné. Naša skoro už 6 r. "soplanda" je živé dieťa nemá čas ísť kedy na WC, tak občas jej aj cez deň cvrkne, potom sa velice ide prezliekať. A to ju naháňam nech sa ide vycikať. A nočné pocikávanie ( niekedy áno, niekedy nie ) trvalo až do do 5 a pol roka. Aj teraz sa občas v noci pomočí. Ale to bude tým, že sa viac napije večer vody. Doktorka to nejak nekomentovala. Normálne.

1234lubka
28. aug 2014

bratranec sa vnoci pomicoval do 6tich rokov...

emma_932
28. aug 2014

nijako, oduci sa sam. ale to len v pripade, ze ho s tym nebudes stresovat.
ja som to vobec neriesila, a maly mal kazde rano suchu plienku a raz ma v noci zobudil, ze treba cikat. povedala som mu, nech sa vycika do plienky, kukal na mna jak puk a musela som vstat a dat ho na nocnik. vtedy sme zrusili plienky na noc a nepocikal sa ani raz /klop-klop/