Ako odučiť 3,5 - ročné dieťa od nočného pocikávania?

akzuzs
9. jún 2011

Malý má 3,5 roka od plienok sa odučil už ako 1,5r ale na noc ich mával do troch rokoch. Pred dvoma mes. som ho začala odúčať. A stále nič. Stane sa že 3,4 dni že nie a potom sa zasa počúra. Proste som mu vzala plienky a spáva bez nej, má pod sebou gumu a krížnu plachtu. Neviem či je to OK že tak pomaly to ide alebo by to už mal vedieť a je to niečo zlé? Od septembra by mal ísť do škôlky a mal by byť už na 100% odučený. Ked sa ho snažím v noci zobudkať tak kolo 2-3 nad ránom tak on sa spajedí, ked sa ráno zobudím a hovorím fúúúúúj čo si to urobil alebo mu pohrozím tak sa bojím aby sa mu to nestalo už len kôli tomu strachu. Neviem ako s tým
Ďakujem za akúkoľvek radu

katy1979
9. jún 2011

na 100%oduceny ale cez den. vies kolko skolkarov nosi plienky este v noci. a hlavne trpezlivost. u nas to trvalo dlho. ja som ho v noci nosila cikat este par mesiacov. a naco ho budis ja som ho zobrala posadila na nocnik povedala cikaj a vycikal sa a zaroven spal. teda v polospanku.

winona24
9. jún 2011

mno moja krpaňa má 2 roky aj 9 mesiacov....už sme úplne bez plienok...aj na spanie....a veru cca 2 týždne som denno denne prala ocikané povlečenie....a potom to prestalo....v noci ju dávam raz cikať....a to stačí na to ,aby sa nepocikala...
držím palce....určite treba len trpezlivosť.... 😉 😉 😉

anjelicek26
9. jún 2011

@winona24 - nasa bola 20 mesacna komplet sucha a aj v noci a mam straaasnu potrebu to vykrikovat do sveta 🙄

Odsleduj si, ako tvrdo spava, pokial je to velmi tvrdy spanok, mozno sa fakt nezobudi, take deti sa pocikavaju dlho a ina organicka pricina - myslim zvierac mechura - v tom vobec nie je. Dodrziavat zakladne pravidla - pred spanim hodinu nepit, ak pit v noci, len vodu. Ist sa pred spinkanmi vycikat. Ak mas pocit, ze pil viac cez den, dat ho cikat nez ty pojdes spat. Tie zvysne hodiny uz vydrzi.

Existuju nohavicky s frotee zo zabudovanym senzorom vlhkosti, co zacnu "zvonit" ked dieta zacne cikat a ma sancu dobehnut na zachod. Ale toto by som riesila, keby ma dieta 6 rockov, a nie 3,5 😉

alami
9. jún 2011

ja mám tiež 3,5 ročného syna, na noc má plienku, načurká do nej statočne -neriešim. Načo? Raz to príde samo, že sa bude budiť suchý. Cez deň sa pýta/resp. ide sa sám vycikať, v škôlke sa ešte nikdy nepocikal. Po prvé tam až toľko nepijú, ako doma, po druhé pred spaním ich dajú vycikať, po tretie, nespia tak dlho. Večer toho viac popije, je jasné, že mu treba cikať a načo sa trápiť a v noci vstávať - stresovať seba aj dieťa 😉 😅 iba čo si robíš s praním robotu, malý ti spí v mokrom... nebude sa pocikávať navždy, ver tomu, daj mu plienku a dobre sa vyspite 😉 🙂

simi251
9. jún 2011

Ja si tiez myslim, ze vobec nie je na nic neskoro. Dieta sa moze sem tam pocikat az do 5 rokov. Dovtedy by som to vobec neriesila. Jednoducho nech spinka zatial s plienkou, nic netreba ponahlat. A uz vobec nie rano mu hovorit ze Fuuuuj co si to urobil. Tym mu nepomozes. Prave naopak. Daj mu trosku casu a uvidis ze to pride postupne same.

mireag
9. jún 2011

Toto hovori za vsetko: "fúúúúúj čo si to urobil alebo mu pohrozím." 😕 🙄

krasnulka
9. jún 2011

@akzuzs toto nerieš...moj syn mal do 4 rokov plienku ked isiel kakat-vypytal si ju, ani za nic nechcel ist na nocnik,ale ked sme mu slubili novu elektricku motorku zacal kakat na nocnik a na zachod. A co sa tyka toho nocneho cikania, ma 4 roky a 2 mesiace a plienku mu davam stale, aj ked som skusala bez plienky, v noci som ho dala na nocnik, ajtak sa mi pocikal, lebo ma strasne tvrdy spanok a neciti ze sa mu chce cikat. Poobede ked spi, na curkanie sa zobudi, v noci vsak nie. Takze by som to vobec neriesila, a dala by som mu plienku, ved sam pride na to, ze ked sa zobudi so suchou plienkou a vychvalis ho do nebies tak to bude lepsie ako ked mu povies fuuj co si to urobil 🙂
a este nazor psychologicky na plienky pre chlapcov:do 5-6 rokov je to podla nej normalne, riesit sa to bude az po 5-6 roku. Takze neries a uzivaj si prespan noci 😀

habibi78
9. jún 2011

moja ma 3,5 roka, tiez ma na noc plienku.... uz takmer mesiac sa v noci nepocikavala, chcela som ju uz davat spat bez plienky, ale odkedy spi sama vo svojej izbicke, zase sa zacala pocikavat..... sama uz pred spanim nechce nic pit, aby nemala mokru plienku, prve co rano urobi, je ze si skontroluje plienku a ked je tam nacikane, tak je smutna.....
preto to neriesim, ona vie ze nema cikat, ale co mam robit??? Hnevat sa, kricat, poucat???? Nie, nebudem jej robit stresy navyse, raz to pride..... keby len taketo problemy boli, to je najmenej.... 😉

evickapooh
9. jún 2011

no moja vacsia odnaucila od plienok na noc ked mala 4 r a pol roka...trvalo to cca 2-3 mesiace ,vybrala som plienku, ona bola rano uplne pocikana,kazdu noc , skoro tyzden potom som nastavila budik na jednu potom na 4 hodinu a dala som ju na nocnik ktory bol pri ruke pod postelou,v spanku sa vycikala niekedy len 1 krat niekedy aj 2 krat,niekedy ani raz-vtedy sa pocikala samozrejme ,napr. dala som ju na nocnik o 1 hodine , nechcela cikat ale o pol druhej uz bol cela pocikana...to sa stalo parkrat,navliecky ,plachty som prala vkuse...,potom v druhom mesiaci som ju dala na na nocnik len 1 krat v noci ...necikala vela,lebo som jej nedala pit po 8 ej tak hodinu pred spanim len malo...a potom cca v tretom mesiaci som uz ju nedala na nocnik a nebola pocikana ale po zobudeni som ju poslala hned na wc-ko... velmi sa tesim lebo uz rok nemame plienky.inac u nas beru deti do skolky ktore sa pocikaju pocas spanku-len treba mat nohavickove plienky, ako napr. moja Noemka mala v 1 rocniku ,kupila som s jej nohavickove plienky.a to jej dali pocas poobednajsieho spanku ... inac ona rada chodila do skolky..a som rada ze zato ju nediskriminovali...neponizovali ,ani ucitelky ani deticky.prajem ti vela trpezlivosti ,vela sily pri odnauceni ,neboj sa ,len vydrz vsetko bude ok !este nieco ja som ju nepohrozila,ani raz ,to nepomoze -ved ona to nerobi schvalne...

miriamkac
13. jún 2011

Ja len pridam svoju skusenost....malej som zobrala plienku a v noci o 10:00 a po 12:00 som ju davala cikat, potom som davala len raz okolo 11:00...a teraz je to OK.
Podla mna treba dieta "naucit" vydrzat celu noc takze odporucam pocas noci aspon jedenkrat podasit na nocnik a v rovnaku hodinu, deco si na to zvykne a vyhnete sa "nehodam".....
urcite nie kricat, alebo hrozit, ale riesit to.....treba.!!!

mamabiba
15. jún 2011

ja som tiež svoju dcéru dávala v noci cikať... nočník som mala pri postieľke, ani som ju nebudila, iba som ju zobrala, jemne som jej povedala, že sa má vycikať, počkala som kým to spravila, pri tom som ju jemne držala aby nespadla 🙂 a znova šup do postieľky. Ani sa poriadne nezobudila. Až raz si po 2-3 mesiacoch mi v takom polospánku...sedela tam už asi 2 minúty...mi oznámila, že jej netreba. Pre istotu som ju dala potom o hodinu a takto sa aj ona naučila, že nočník je pri postieľke keď treba. Prajem veľa trpezlivosti a určite nie nadávať. On za to naozaj nemôže, keďže to v noci necíti. Moja dcéra má 7 rokov a pred mesiacom sa nám tiež stala nehoda. no booože. Snívalo sa jej, že sa kúpe na jazere 🙂

e_z
15. jún 2011

Ahoj, tak na odplienkovanie v noci ma dieta cas do 5 rokov, urolog by ta vysmial, ze dieta nema ziaden problem. Takze mate este cas. Odplienkovanie v noci nema ziaden suvis s odplienkovanim v noci (to sa musi zacat nieco vylucovat, tusim nejaky hormon).
Mam dvojcata, v auguste 3 roky - cez den sa odplienkovala ako prva dcera, syn sa odplienkoval neskor ale za to hned uplne, dcerke pocas spania az teraz svita na lepsie casy. Dcerke plienku davam, ked ju chce a nechavam to na nej, kedy sa bude citit na to spat bez plienky.
Podla mudrych rad - odplienkovanie v noci bude uspesne, ked ma dieta tak 2 tyzdne sucho.
U dcerky to prislo naozaj zrazu. Takze na tvojom mieste by som synovi plienku nechala a dala mu cas a zbytocne ho nestresovala.
A v skolke musia byt deti odplienkovane cez den, na spanie je to v pohode a do septembra casu dost.
E.

erni
18. jún 2011

hlavne sa nestresuj ani maleho,pride cas ked dozreje spojenie medzi mozgom a mechurom, taketo pocikavanie je bezne u deti do 5 rokov,az ked ma dieta urcite dlhsie obdobie sucha a zacne sa znovu pocikavat potom je to uz enuresis nocturna-nocne pomocovanie,vtedy treba ist urologovi,psychologovi a dava sa hormon na koncentraciu mocu....anjelicek ti dobre poradila nedavat na noc pit,a v skolke to neberu tak tragicky,ked ich nato vopred upozornis, ja som taketo nehody vobec neriesila,prezliekli sme sa a spali dalej 🙂 a deti maju tvrdy spanok takze sa to moze obcas stat,kym sa ozeni tak prestane 😀

dadkak
18. jún 2011

neviem, aký máš spánok ty, ale ja som pri malej mala od narodenia taký spánok, že už aj na slabučké "zamravkanie" som sa zobudila. u nás pomohlo to, že keď začala sa v noci "hmýriť" alebo tak "mravkať", tak som ju proste vzala na ruky a posadila na nočník. vycikala sa a dala som ju naspäť do postieľky. robila som to 2 týždne a potom už sama z postieľky vždy zavolala cíííí. mala 2roky a 2 mesiace. cez deň sme boli bez plienky od 20tich mesiacov. tak ho skús vnoci dať vycikať bez budenia. a určite, ale určite ho nehambi. keby si vedela, čo to v podvedomí robí s detskoku psychikou. s tým si nepomôžeš a jemu do podvedomia zadávaš veci, ktoré by si neverila, že sa môžu prejaviť v neskoršom veku. podvedomie je silná a citlivá záležitosť. 😉 tak držím palčeky, že si nájdete tú správnu formu. ale nasilu to nerob. len preto, že iné detičky to zvládli skôr. ak to nezvládne do 5tich rokov, možno by som riešila aj psychologa. 😉

ewellina
21. jún 2011

Vždy, keď bude mať ráno suchú plienku, pusti mu za odmenu bublinky z bublifuku. Nikdy inokedy mu tie bublinky nepúšťaj, iba za suchú plienku. Mokrú plienku nijako nekomentuj, iba vynechaj ten bublifuk. Namiesto bublifuku môžeš dať napríklad aj sladkú odmenu, ale kazia sa z toho zúbky. 😉 U nás mal tento systém úspech aj pri synovi, aj pri dcére. Dcéra sa definitívne odnaučila ako 2,5 ročná a syn ako trojročný. 😉 V noci sme na vycikanie nikdy deti nebudili.

perelandra
21. jún 2011

Dieta sa v noci nepocika naschval, ziadne hrozenie, rozculovanie sa ci vysmievanie urcite nepomoze. Je to hormonalna zalezitost, kedy hormon (uz si nespominam na nazov ) reguluje tvorbu mocu pocas noci. preto sa nocne pomocovanie do 5-6 rokov dietata povazuje za normalne.
vsetko chce cas a trpezlivost. moja dcera sa nocnej plienky zbavila tiez az ako 3,5 rocna (a vraj dievcatam to ide rychlejsie 🙂 ) a nehody sa jej stali len ked mala infekciu mocovych ciest. tiez si kazde rano kontrolovala plienku ci ostala sucha, bola trosku sklamana ked nie, no hned sa sama povzbudila, ze ved zajtra uz bude sucha 😉 . takze snaha bola, len velmi to ovplyvnit nemohla. takze este raz veeela trpezlivosti, ignorovat pripadne poznamky inych, ze v jeho veku by uz mal byt bez plienky a nestresovat.

herault
22. jún 2011

Môj syn mal v apríli 5 rokov a stále má na noc plienku. Boli sme aj u urológa a všetko má v poriadku. Tak tiež neviem, čo robiť. Nemám chuť mu dávať nejaké hormóny. Neviem, či to prejde samé. On má taký tuhý spánok v noci, že sa nezobudí na to, že je mokrý. Už som viackrát skúšala dať ho spať bez plienky, ale sa pocikal. Nedá sa to stíhať stále prať a vymieňať bielizeň. Som na deti sama a chodím do práce. Ale nechcem niečo zanedbať. Tak ak máte najakú radu, budem rada.

ivkapon
23. jún 2011

po piatom roku veku dieťaťa je vhodné navštíviť nefrologickú ambulanciu.

wacata37
23. jún 2011

AHojte, jak jsem rada za tohle tema, zrovna dneska kdy uz po ste peru veskere lozni pradlo a drhnu matraci, nebot podlozka z IKEA je nanic , se rozhoupavam zda znovu nakoupit ´plinky pro uz skoro 4 lete dite????
Delam to co tu nekdo jiz zminoval davame ji curat nez si jde lehnout a pak ji budim mezi 23,00-pulnoci. a pak uz zase rano u ni stepuju kolem 6. Nekdy mame i nekolik dnu kdy je vse ok ale zrovna vcera se pocurala nekde mezi 9-11 a pak jeste nekde mezi tou pulnoci a 6. vesele si v tom lezela az do rana. Dokonce jsme i odbouraly piti pred spanim, nebo jsme ji kdysi davali melouna a tak na zizen to uz taky nedostava. Na nocniku kolikrat sedi a trucuje. nekdy je tak unavena ze ani nevi ze je vzhuru a vycura se. Neverim tomu ze je nemocna, ale uz se vidim s jakou ostudou se poplazim z drogerie s plinama pro tak velke dite ☹ vlastne uz ani nevim jak ji to naucit, zkusily jsme metodu odmen ale nic moc a dneska uz teda rano dostala...nic hroznyho jenom jsem ji to ukazala a placla jsem ji. desnej bekot ale nemyslim ze to docvaklo. chapu ze za to nemuze ale nechapu jak dal postupovat. Jak tu uz nekdo pise to se neda kazdy den prat celou postel.... 😝

petraw
23. jún 2011

my sme ostali bez plienok od 2 roka ale ja som mu ich zrušila hned aj na noc 😉 stalo sa, že sa pocikal ale fakt len výnimočne
ja by som ho nejako netrestala a ani mu nehovorila, že je to fúúúúúúúúúj aby nemal z toho potom nejaký blok 😒
skús mu dávať večer menej vody, ono aj to budenie v noci nieje príjemné
veľa síl a trpezlivosti Ti prajem 😉
s maldším synom som bola teraz na nefrológii a tam nám ovedali, že ak sa bude pocikávať po 5 roku veku treba prísť

majka35
23. jún 2011

mne raz jedna detská lekárka povedala: neodúčať, príde na to sama, že už nechce plienku, tak sme na noc plienkovali a plienkovali, už som bola aj trošku nervózna z toho, ale stále som mala na mysli to slovo: NEODÚČAŤ! ... a tak moja dcéra, mala 3 roky a 9 mesiacov , ked som jej dávala večer plienku, zahlásila: mamiii, prečo mi dávaš plienku? ja: a nepočúraš sa? nie, nepočúram ... tak som jej plienku nedala a ona sa mi fakt nepočúrala ... dovtedy bola každá plienka prečúraná, odvtedy nič ... má pri postieľke nočník a v noci chodí sama piškať
takže sa netráp a hlavne netráp Majka ... on na to príde, že už je veľký chlapec a plienku nepotrebuje

sympa1
23. jún 2011

no ja mam asi zazracne dieta.v roku a 5 mesiacoch si sama od seba zacala sadat na nocnik ale len tak zo srandy, bolo jej to zabavne a vedela tam presediet aj hodinu a kukat rozpravky a ked sa jej pritom podarilo nieco velmy sme ju pochvalili a odvtedy je bez plienok a automaticky aj v noci a uz presiel cas..ma 3,5 roka a nocnik je vraj pre babatka tak chodi na "velky" ..a to vsetko bez akehokolvek mojho snazenia a ucenia 😎 ...ale to su tieto druhorodene asi take šikulky..ked vidia starsich surodencov

jedina30
23. jún 2011

AHOJTE..niektore deticky su sikovnejsie ,ine nie.. 😀 😀 netreba nutit..treba cas a oni a odnaucia..mojho synceka som odnaucala tak v 2 rokoch..najprv cez den-poobede,ked isiel spat ..naobedoval sa isiel na zachod a potom sup do postele..ak sa zobudil tak isiel znova na zachod..tak som ho naucila...ak to bolo o.k. a nepocural sa,tak sme presli na nocne oducanie od plienok..asi 1-2 hod. pre spankom uz vela toho nepil(predtym flasu s mliekom pil tesne pred spanim-potom som mu ju davala tak 2 hod pred spankom)a tesne pred spankom si isiel umyt zubky ,vycikat a a spat..zaciatky neboli ruzove,ale trpezlivost musi byt..po par dnoch to bolo lepsie..ked isiel do skolky v 3 rokoch,tak bol uz uplne bez plienok..

bodka70
24. jún 2011

nechápem o aké učenie či odúčanie môže ísť pri nočnom pocikávaní 😕 , keď dieťa pri tom spí a nevníma to. Takže v tejto súvislosti považujem za trochu nefér dieťa za to trestať či odmeňovať, ak to ešte nevie ovplyvniť.

Maximálne môže ísť o nejaké podvedomé trénovanie, tým že dieťa v polospánku dám na nočník či záchod a v podvedomí sa mu to môže postupne zafixovať a začne sa na cikanie budiť samo, poprípade niektoré deti reagujú na to, že ak nemajú plienku, tak sa v noci nepocikajú. A samozrejme úprava pitného režimu, nedávať na noc dieťaťu bublinkové nápoje a dráždivé jedlá - kakao, pochutiny .Aj tak však k tomu dieťa musí fyzicky dozrieť, musí mať aspoň pár dní plienku suchú či polosuchú, aby mal taký "tréning" vôbec zmysel.
Chce to jednoznačne trpezlivosť a hlavne rešpektovanie prirodeného vývoja dieťaťa. Poprípade ísť po tom 4-5 roku na kontrolu k odborníkovi, či v tom nie je aj nejaký zdravotný problém s močovým mechúrom či obličkami.
@wacata37 - o akom hanbení prosím ťa hovoríš. Idem normálne do drogérie a kúpim plienky. Ver tomu, že predavačke je to šumafuk, na aké veľké dieťa tie plienky kupuješ a keby aj nie, je to jej problém, že ju to trápi, teba by to nemalo. A začo sa hanbíš? Že tvoje dieťa nejde presne podľa tabuliek? Máš pocit, že to nejako súvisí s inteligenciou či šikovnosťou dieťaťa, že to svedčí o tvojej menšej starostlivosti? Vieš o tom, že vo veku 6-7 rokov má nočnú enurézu 10% detí? To znamená že v triede prváčikov, kde je zhruba 20 detí, sa štatisticky vyskytujú 2 deti, ktoré sa v noci pocikávajú.
MMCH moja staršia dcérka sa pocikávala do 7 rokov, patrila medzi tých 10 %, plienku sme jej dávali do jej 5 rokov, potom sme ju postupne odbúravali a nosili cikať do záchoda - v tomto veku už vedela čítať, hoci ešte nosila plienky. Teraz je z nej veľká 10-ročná slečna a že sa niekedy pocikávala, si ani nespomenie. 😎

janulkama
25. jún 2011

ahoj,ja pridám moju skúsenosť.Maťko ako 2 ročný dostal kiahne,najviac sa vysypal v okolí plienky.Vtedy plakal,že má bobo a ja som mu povedala,že to mu urobila plienka,lebo už je veľký.Vtedy ju dal cez deň dole a už ju cez deň nechcel na seba.Ale na noc mal ešte tak 2 mesiace.Až dovtedy,kým mi raz v aute nezahlásil-"maminka,ja culám do pleny".Ale on žiadnu nemal.Tak som zistila,že si to pekne uvedomuje.V tú noc som mu plienku už nedala.Keď zaspal,dala som ho do hodinky na nočník,potom každé 3 hodiny.Fľašu som vymenila za pohár,lebo to bolo pre neho horšie sadnúť si a napiť sa.Tak si nepýtal,lebo sa často oblial.Takto som to robila cca 7 dní a potom som postupne odďaľovala čas,kedy som ho v noci dala na nočník.Pár krát sa mu stala nehoda,ale videla som,že ho to samého mrzí.Keď mal 2,5 roka,už som ho vôbec nebudila,budí sa sám.Teraz má 3,5 roka a ja ani neviem,kedy bol na nočníku v noci,iba tam nájdem nacikané.No a cez deň chodí na WC,veľký chlapisko nuž ciká po stojačky 😀
Moja sestra so synom urobila to isté,vlastne tú radu ako to robiť mi dala ona. 🙂

Ale každé dieťatko je individuálne,bratrancová malá má cez 3 roky a len teraz dala dole plienky.Takže hlavu hore,raz to príde určite 😉 A hlavne trpezlivosť,viem,že je to niekedy o nervy,sama som tým už prešla.

bellie
3. júl 2011

Ahoj, aj ja mám 3 ročnú malú, ktorá má každé ráno maximálne nacikanú plienku a to už rok cez deň nemá plienku, počas dňa sa krásne chodí vycikať sama do šerblíka, dokonca vie aj chvíľku vydržať, keď treba, napr. keď sme v obchode alebo v autobuse. Tiež som sa sa tým chvíľu trápila, lebo starší syn už ako 2,5 ročný nemal vôbec plienky a predpokladala som ten istý priebeh. Pritom malá je fakt šikovná, už chodí pol roka do škôlky (tam sa cez poobedňajší spánok nepocikala ani raz) a ja do práce a najprv som mala tendenciu, že ju budem v noci budiť a dám ju vycikať, ale potom som si povedala, že to nechám tak a aj som si prečítala odborné články o tom, že do 5 rokov je to v pohode, takže sa tým nemieniť trápiť a ani prať pocikanú posteľ každý deň a riskovať, že malá prechladne (lebo ona sa na to vôbec nezobudí). Takže každý mesiac kúpim balík plienok a každý večer malej tu plienku dám. 🙂 Verím, že príde čas, keď to pochopí a sama tú plienku odmietne a už sa viac v noci nepociká 🙂 Tak držím palce a určite sa tým netráp a v škôlke je to všetkým jedno, či má alebo nemá dieťa v noci plienku. Maj sa pekne a užívaj si pekné chvíle s malým 😉






andrejka1974
3. júl 2011

ahoj ja si myslim ze to je normalne moja mala ma 2 roky 9 mesiacov a mame pliuenku este aj cez denny spanok ona si vzdy pred spanim vypyta mliecko a v noci si tiez niekedy da mliecko zatial to neriesim cez den sme bez plienky snad do septembra aspon tej dennej sa zbavime ideme do skolky

denisocka
4. júl 2011

nečitala som vyššie rady,ale my sme našho odučili tak,teda ak sa to da nazvat odučili,že o davame vycikať ešte okolo 23.00 ked ideme my spať , a ked vieme,že vela pil na večer,tak ešte aj v noci zbehneme ho dat vycikat . jedina učinna vec,ine nezaberalo ,sesternica dava doteraz v noci 1x cikat 4r a 9 ročneho 😅

jaja0110
8. júl 2011

Ahojte, pridam nasu skusenost, ja mam dvojicky a plienok sme sa cez den zbavili tesne pred 2. narodeninami ale nocne plienky mali do ich 3 rokov- kazde rano sa budili s precuranou plienkou az mokrym pyzamom, ale aj tak som nocne plienky zrusila zo dna na den- hodili sme rec ze uz su to velke slecny a bla bla...neprotestovali, s tym ze prvy tyzden som ich budila na nocnik 3x v noci vzdy v tu istu hodinu (davala som si budik) niekedy som to vystihla, ale niekedy sme to presvihli a uz boli mokre...ale nehresila som ich, ani nevysmievala sa, neriesila, proste "sli sme dalej", a nehod pomaly ubudalo, druhy tyzden som ich budila uz len 2x za noc a potom uz len 1x za noc... nakoniec som to riskla a nezobudila ich vobec a rano cuduj sa svete ostali v suchu 🙂 Naozaj do 2 tyzdnov sa pekne naucili a nehodu nemali ani nepamatam a tiez maju niekedy tendenciu skontrolovat si rano plachtu ci je sucha 😉
(inak aj ked sa budili precurane kazde rano vedela som ze uz su "na to" pripravene lebo v noci sa hocikedy zobudili a kricali z izby na mna "Maminka mozem cikat do pampersy?" Ja som len odkricala "mozes" a spali sme dalej, som bola leniva "to" riesit... 😉 takze potom v 3. rokoch to uz islo relativne hladko 😉 Treba si odsledovat aj iste signaly dietata, nielen cakat na suchu plienku a ubrat tekutiny tesne pred spanim 😉

stvura
Odpoveď bola odstránená
Zobraz