Ako odobrať dcérke moč?

zvonkohra
14. mar 2011

ahojte ...ako mam odobrat dcerke moc?sacok ani nahodou,pretoze si ho hned strhava a na nocnik este nevie...resp.ten tiez ani nahodou...ako by ste si s tym poradili?niekedy bolo v pohode odobrat moc do sacka a teraz ked je starsia ani nahodou ☹

30mamina3
14. mar 2011

ahoj tak s tym som užila viac než dost kedže chodime na nefrologiu..teraz s tym už samozrejme problem nieje ale ked bola menšia tak strašne,sačky sa nam odlepovali a všetko sa vylievalo.Nakoniec sme to poriešili tak že som ju nechala doma behat holu a ked jej trebalo cikat teda už som si myslela že by jej aj mohlo byt treba tak som jej pridržala skleničku a šup na stojaka sa vycikala...noo ani to nebolo jednoduche ale neak to šlo.Niekedy som ju postavila do vane pustila vodičku a čakali sme.

macekovam
14. mar 2011

no...prve taketo cikanie sme mali este skor ako mala mala rok..... najskor jej daj napit sladkeho caju alebo co mas...potom som ju posadila nie na serblik ale na studeny nepouzivany tanier 😅 😅 😀 😀 vyzliekla som pancusky aby bola na boso....pripadne jej trosku navlhci chodidielka..pusti vodu tak aby to bolo pocut no a uz len cakaj....neviem...mozno ti to pomoze...nam pomohlo... 🙂

endycko
14. mar 2011

ahoj, my sa s tymto trapime kazdy mesiac od narodenia. Chodime na nefrologiu. Prisla som na takyto system - hned rano po prebudeni, ju vyzleciem, nalepim sacok a postavim ju nahu do vane alebo k vani. Pustim vodu, aby clapkala a mame tam nachystanu kopu hraciek do vody - tym sa snazim odputat pozornost od sacka, lebo tiez jej vadi. No a potom uz len trpezlivost a cakam kedy zacne cikat 🙂 Este pomaha rucicky namacat do vody , chodidielka alebo mokru handricku na brusko. Budem drzat palce 😅

miskap
14. mar 2011

Možno by stačilo ju postaviť do vane a sprchovať. Nádobku mať prichystanú poruke a keď začne cikať, hneď priložiť a zachytiť moč. U nás sa vždy podarí cikať pri sprchovaní.

mircalla
15. mar 2011

Ja som pouzila sacok na moc s lekarne....nejakym zazrakom sa mi to podarilo mojmu hyperkativnemu synovi odobrat za 10 minut...co doteraz nechapem....lebo nevydrzi v klude ani 5 sek a toto som musela dost dlho cakat, kym sa vycikal....asi bol zrovna v momente odberu sacok nasadeny. Ale chlapcom to je urcite lahsie..ze ano

slavinka9
15. mar 2011

Ajsom sa pobavila ked to tu citam nabuduce vyskusam ten tanier 😀 super napad....mne sa podarilo sacok z lekarne roztrhnut 😅 tak som improvizovala. nepouzitu tenku igelitku- rozstrihla som rucky uviazala kazdu rucku okolo jedneho stehienka. zobrala na ruky a prechadza som sa s nou po byte a robila sasoviny len aby som odputala pozornost... 😀 kraaasne nam to vyslo.... 😎

masinka
15. mar 2011

tiez sme odoberali kazdy mesiac kvoli oblickam... kym bola dcerka mensia, rano este spiacu som ju zobrala do kupelne, polozila som ju na pracku, rozbalila som plienku a ked sa zobudila, cikala.... a ak nahodou nie, tak som jej dala studenu ruku na brusko a hned to islo. odkedy vedela stat, tak postojacky vo vani pustame vodicku a cakame s pripravenou skumavkou 🙂

tosomja
5. apr 2011

my sme minuli možno 20 sáčkov, kým sa nám podarilo odobrať moč...aj to nie do sáčku, ale do misky...ráno, keď sa zobudila, vyzliekla som ju, dala som si na kolená misku, posadila som ju, dala som jej piť vodičku a piškala...

mimi21mimi
5. apr 2011

My sme mali sacky, ale tam sa to nepodarilo.... dala som ju na nocnik a na druhykrat sa vycikala hned... dobre som to vystihla...

mishusha
5. apr 2011

baby toto vsetko co tu citam su ine zlepsovaky 😀
my sme to zvykli robit so sackami, aj ked nasilu, neskor som chytala rovno do sterilnej skumavky, nastastie teraz uz nemusime chodit na nefro.
ale ak potrebujete sterilny moc, tak ten odoberiete asi len cez ten sacok alebo napriamo do poharika.

angellinka
5. apr 2011

Ja som malinkej ked mala 4-5 mes tak,ze lezala rozbalena,a cakala som kym spusti a rychlo do skumavky,lebo musel byt sterilny.Vyskusaj postavit do vane,pustit vodu a cakat,urcite a vycika 🙂

vmb
6. apr 2011

Ja to robím tak, že ju ráno prebalím, nakojím ju a opäť vyzlečiem. Zatiaľ sa mi vždy pekne vycikala do pripravenej nádobky. A netrvalo to ani dlho. 😉

lucikatn
7. apr 2011

Neviem ci dievcatkam sa odobera inak moc ale tie sacky z lekarne su vraj univerzalne ci pre chlapca alebo dievca.
Ten nas nezbednik tiez strhaval sacok z lekarne tak to robim tak ze hned ako rano vstane ho rozbalim z plienky, nalepim sacok a dam naspat suchu plienku a obleciem ho. Dam mu flasu a ked dopapa tak uz vacsinou byva vycikany...