Ako odnaučiť dvojročné dieťa od dudla?

miska743
24. mar 2013

maminy ako ste odnaucili svoje deti bez dudla moj ma 2roky4mesiace a stale dudel proste v kuse ho ma v ustach

ewwe
24. mar 2013

jednoducho, proste sme ho stratili a kedze sme ho nevedeli najst, rozhodla som sa, ze dalsi uz nedam, hoc sme mali doma nahradny, vecer bol sice problem so zaspanim, no nakoniec zaspala na rukach, na druhy den este sem tam popytala, ale nedala som, dalsi vecer bol uz kludnejsi a na treti vecer uz pohoda lahoda, ja som sa bala, ze ako to bude, citala som, ze oducanie trva cca 1tyzden, no mala ma prekvapila a dobu skratila 😀 treba sa len odhodlat, mat pevne nervy, dudel naozaj zahodit, aby si nemala nutkanie v slabej chvili ho dat malemu a uz len vydrzat, drzim palce
p.s. mojej malej sme ho zobrali v roku a pol

meryenes
24. mar 2013

pri prvej dcérke, som ho tiež nevedela nájsť, tak ho prestala pýtať, ale pozor!!! našla si palec a má ho doteraz, radšej by som bola, keby mala cumlík, než palček. Tak opatrne s tým

martinka12142224
24. mar 2013

moja dcera dudel prekusla hodili sme ho do kosa zamavali sme mu a bolo vybavene a syn ten je teraz velmi na dudel naviazany pocas dna si na neho spomenie a musi ho mat tak cakam ze ked budeme odnaucat bude to velmi zaujimave a uz nad tym veru uvazujem lebo uz je to hotovy zavislak :D

nefertiti7
24. mar 2013

moj Adam má 3 roky aj 5 mesiacov a bohužiaľ na spanie má dudku...hneď si ju vypýta, cez den ju nehľadá a ja už som raz vyskúšala, že sme si ju akože zabudli u babi ale nedalo sa s nim vydržal v noci 4 hodiny reval, až som ju vytiahla...takže som nevydržala, ale tento víkend to vyskúšam zasa, ideme k babi a asi ju tam ozaj nechám 🙂

ivetka5
24. mar 2013

My sme ho akože nechali v lietadle a on ho vypustil rybičkám do mora 🙂 Mali sme ho už iba na spanie. Pýtal ho asi 3 večery, ale fajn, ani neplakal, ked ho pýtal, som mu povedala, kde sme ho dali, tak fajn, náhrada bolo autíčko male s ktorým chodil spinkať. Ono na každe dieťa príde čas, nebrala by som drasticky, pretože v konečnom dosledku sme to my, čo sme im ich dali 😉 Držím palčeky 🙂

mummy01
24. mar 2013

Dcera mala 3roky ked sa dudel stratil a syn ma 3roky a 3mesiace a stale dudluje,aj sme dudu raz stratili ale zle to znasal tak este cakam na vhodny moment.Podla mna to treba urobit vtedy ked uz je dieta schopne sa s tym vyrovnat.

cerez
24. mar 2013

@ewwe Prosím ťa a zobúdzala sa ti v noci a dožadovala sa cumlíka? Syn má tiež 18 mesiacov a chcem s tým seknúť, lebo mám pocit, že je čoraz viac závislý. Uspať bez cumľa by som už nejak zvládla, ale to časté budenie a dožadovanie sa cumľa, tak to je už horšie.

jankagun
24. mar 2013

Nám sa "stratil" cumlik ked mala dcerka 3,5 mesiaca.iba tu prvu noc sme mali maly problem so spanim ale potom uz nic..asi este tak nevnimala ze co to ma v pusinke. sem tam si dala palcek ale aj to ju zakratko preslo.dufam,ze aj pri druhom sa nam to takto podari.a ked nie,tak si kuknem tieto rady/finty 🙂..a drzim palce vsetkym maminam,kt, odnaucaju 🙂

ewwe
24. mar 2013

@cerez nie nebudila, ale mne mala dost dobre spavala, asi od roka prespala celu noc, co sa tyka toho oducania, ja som skor za cim skor, tym lepsie, lebo starsie deti uz na nas vedia ,,finty,, ale ako pisu ostatne, lepsi dudel ako palec na cmulanie 🙂

veronika426
24. mar 2013

Ked mala dcerka necele 2 roky,tak sme ho kamsi na prechádzke stratili a to bola nan strasne naviazná...prvý vecer sme zaspavali s placom a druhý vecer este pomrnkala,ale videla ze s tým neuspeje,tak od vtedy zaspáva bez cumla. A bolo po probléme 😉

bbtina
24. mar 2013

@miska743 moja bola hrozna zavislacka na cumloch, v noci ked isla spat mala 3 🙂 (1 v ustach a 2 v rukach) a tiez mala tak 2,2roka a jeden zobral Mikulaš, dalsie Jezisko a bolo. Ja som ani nechapala ze ako to ze je taka kludna, mala som z toho viac stresov ze co urobi, ale bola v pohode

pingu1
24. mar 2013

my sme oducali tai, ze som sa spytala, ci dame dudky vtacikom co sedeli na dratoch. ona, ze ano..,. tak som ich akoze vyhadzala a jej priniesli za odmenu brumika. ale toho revu v noci... tri tyzdne mala po nociach abstaky

katka1981
24. mar 2013

@miska743, ked mala dcerka 23 mes. tak som jej na noc dudlik nedala, uz neviem ako sme sa dohodli, sice 3 noci boli tazke, potom uz lepsie. No teraz ma uz takmer 4 roky, ale keby sa dalo dudlala by stale. Teraz ked ide spat obcas cumle hracku, alebo mne ruku, nie vzdy, ale je mi jasne, ze na dudel nezabudla a stale by si ho dala keby ho mala.

voskovaeva
24. mar 2013

my jsme ji trochu rozstrihli dali jsme do cumlika rascu a povedali ze to su chrobaciky a uz nechteli 😉

sympa1
24. mar 2013

"stratil sa " 😀

evka4
24. mar 2013

@miska743 Dajte cumlik do obalky, ktoru spolocne poslete malym babatkam. Tie tvojmu dietatu zasa za odmenu poslu nejaky darcek. Hlavne na to synceka zopar dni pripravuj, hovor mu, ako aj jemu poslali velke deti cumlik, ked bol este malicky... U nasej to zabralo okamzite, na darcek od babatiek sa velmi tesila a ani jeden den po odstraneni cumlika nemala problem. Drzim palce.

harmancek77
24. mar 2013

Tak my sme to pri oboch dcérach riešili tak, že sme ich cez obed nedali spinkať a večer /bolo leto/ sme boli čo najdlhšie vonku, keď sme sa okúpali boli tak unavené, že si na dudlík ani nespomenuli, druhý deň rovnako a tretí sme už spali aj na obed bez neho. Uvidíme , či to bude platiť aj pri tretej 🙂 🙂 🙂 Alebo tu budem pátrať po návode???

katren
24. mar 2013

@miska743 pride cas na to, ze ho da sam prec.....
nasa je bez dudla nieco vyse mesiaca....proste dosla do stadia, ze dudel hodila sama do kosa a odvtedy ho nepotrebovala....
netlacte na drobca, pride jeho cas 😉

dusika11
24. mar 2013

moje dvojcata boli dat jeziskovi na vianoce..lebo bol malicky v jaslickach..uz nepytali ani raz potom

vejavi
24. mar 2013

moja starsia dcerka bude mat 2 a pol roka a presne donedavna som poznala tenot problem... cim bola starsia, tym bola vacsou zavislackou a mala ho pocas celeho dna. krivili sa jej zubky, bola bez neho ,,hotova" tak som sa rozhodla, ze to musime nejako zmenit, aj ked to nebolo jednoduche... ked rano vstala, cumlik sme nechali v postielke pri hrackach a povedala som jej, ze ho dostane, ked pojde na obed spinkat. potom poobede po spani sme ho tam tiez nechali a dostala ho az vecer pred spanim a takto doteraz fungujeme, aj ked nas este to najhorsie-oducanie v noci este len caka... 😒 ale to mi tak nevadi, ako ked ho dudlala cely den. a pri druhej, takmer 5 mesacnej dcerke som si povedala, ze jej ho ked povyrastie nebudem cez den vobec ukazovat ako pri tej starsej, lebo si nan moc navykla... drzim palce!

makimakimaki
25. mar 2013

Nasmu ho ukradla "strašná vrana", mal asi 1,5 roka. Nadaval na vrany este do 5 rokov 😉 Treba vydrzat 2-3 dni plaču a bude po dudlovaní...

zuzi0911
25. mar 2013

moja si uz cca treti rozhryzla tak som sa nahnevala a pred nou vyhodila do kosa,to mala cca 1,5 roka.odvtedy spime bez aj ked prvu noc pri zaspavani si ho pytala no nedostala,som jej povedala ze ho pokazila a ze je vyhodeny muselo jej to stacit 😉

alexia4
25. mar 2013

Moja malá nemala ešte ani 2 roky, keď s cumlíkom kakala na záchode a spadol jej doň. Akurát to bolo pred obedňajším spánkom, tak som jej pekne vysvetlila, že ho predsa nemôžeme vyťahovať zo záchodu. Večer som jej to zopakovala a zaspala bez problémov, iba sme museli trochu pri nej poležať, kým sa trošku ukľudnila

fatima1972
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
rebeka25
26. mar 2013

@alexia4 - hehe nam spadol do nocnika "po akcii" takze tiez sme to uhrali tymto smerom 🙂

majuska0407
26. mar 2013

aj my sme🙂) len nam spadol, že rovno do zachoda maly mal sice len rok, ale som povedala, že už novy nekupim však ani sa včer sobotu nedalo🙂) a bolo treba zahodiť a pretrpieť 2-3 dni🙂)

monika_tulipanik
26. mar 2013

ja som v skolke odnaucila viac deticiek od dudlika..napriklad tento sposob je fajn: deticky maju na skrinkach svoje znacky - rozne zvieratka..no a jeden chlapcek mal vtacika...tak mi raz napadlo, ze mu poviem, ze musime dudlik nechat pre deticky toho vtacika, lebo on je uz velky chlapec a dudlik nepotrebuje..ze teraz ho potrebuju male vtacatka 🙂 tak sme ho spolu ulozili do skrinky a bolo

hajajanka
26. mar 2013

@miska743 U nas bol kratky proces. Vzali sme dudel a viac ho nedostal. Povedali sme, ze prisla k nam macicka a pytala si dudku pre svoje maciatka.

zuzanockamt
26. mar 2013

moj syn mal cumlik od narodenia na spanie a vtedy, ked bol nervozny ... oducil sa sam, zacal ho postupne odmietat ... viac o tom mam v clanku
@miska743

danka79
26. mar 2013

to je v podstate jedno aku rozpravku si okolo toho vymyslis, dolezite je ho vziat razne, raz a navzdy. U nas to bolo vo veku cca 1,5roka, maximalny zavislak. Uz sa mu z toho krivili zuby. Odporucila nam to aj zubarka-zbavit sa ho do 2rokov.Jednoducho som ho vzala a nevratila. V prvy den pred obednajsim spankom reval 45min.hroza,ale pomaly sa to kazdym dnom lepsilo. Treba len vydrzat. Este tyzden som nachadzala dudle medzi hrackami,za postelou,fakt sme ich mali vsade..bala som sa ze ho najde a zacne znovu,ale prekvapil ma a sam mi nejaky aj odovzdal.
Dcerka bola tiez velmi zavisla a v 2r.uplne bez problemov sme ho spolu zahodili a bol pokoj.
Takze na zhrnutie-urcite neodporucam nejake postupne obmedzovanie,ale naopak zo dna na den.