Ako odnaučiť 14 mesačné dieťa od špičkovania?

2231987
26. máj 2015

Ahojte maminky možem volako odnaučiť od špičkovania 14mesačného drobca? Ďakujem za rady

bonaqa2013
26. máj 2015

Ja som sa s tým stretla len pri mojom 4 dieťati. je to problém. Majú s tým problém maminky čo majú ich deti DMO, ale aj autizmus..... Neurol. sa to tiež nepáči. ale možno prestane dieťa samé od seba

melalex
26. máj 2015

Moja neter odmalička chodi po špičkách,sestra s nou chodila na rehabilitácie,robili rozne cviky,chodila aj na laser a nič nepomohlo.Dnes ma 5 rokov a ostalo jej to,ma skratene šlachy a ked bude staršia bude musieť ist na operaciu.

hori
26. máj 2015

nijako. pokial to nema neurologicku pricinu, tak to prejde samo. chvilu skratka trva, kym chodec-zaciatocnik pride sam ako na to... nevodit za ruky, nedavat do choditka, nepomahat...

pribinak
26. máj 2015

Nepíšeš ci uz dieta chodi samostatne, alebo nie. Ak nie, treba ho nechať, aby sa samé učilo chodit, nie "pomáhať" mu vodenim za ruku, ci dávaním dietata do pavúka

Ak uz chodi samé a chodza je vychodena, to znamena, ze chodi samé uz aspon 3 mesiace, treba sa pýtať ortopédovi a neurológovi, môžete to byt, ze len skúša co dôkaze (ak je to velmi male dieta) ale aj zly stereotyp chôdze a tam treba rehabilitovať

gapre
26. máj 2015

Mozno trosku od veci poradim,ale teraz som kupila topanky ktore piskaju 🙂 .Piskaju len, ked stupne na patu.Bolo tam aj pisane,ze dieta to motivuje pri spravnom naslapovani.Takze, ked to je kratkodoba zalezitost tak vyskusaj.Ked tak chodi dlhsie tak radsej ortoped.

timea7
27. máj 2015

myslím, že to prejde, pomôžu ortopedické sandálky,len neviem, či sú vhodné pre také drobča, návštevou ortopéda nič nepokazíš

exupery
27. máj 2015

moj tiez chodi na striedacku normalne a po spickach,myslim,ze len skusa,co nohy dokazu...a cim je starsi robi to menej a menej...

klincek
27. máj 2015

obuj mu pevne topanky.
ak to nepomoze, pediater odosiela dieta k neurologovi a ak sa tam nezisti problem, je na rade ortoped. cerstva skusenost z minuleho mesiaca..

ajka1311
27. máj 2015

Ahoj, moja malá dcérka, má dva roky a tri mesiace, chodí od začiatku- od trinástich mesiacov po špičkách. Boli sme u ortopéda, všetko ok. Chodíme na neurológiu, tiež všetko ok. Cvičili sme vojtovku, nepomohlo...že je to iba zlozvyk, ktorý možno sám prejde. ortopedické topánky katastrofa. Najlepšie chodí keď je bosá, vtedy dopadá väčšinou na celé chodidielka. Chodíme čím najviac po vonku, pešo, po rôznych terénoch...Tiež som boal zo začiatku vystresovaná, lebo ma každý strašil DMo, autizmom a pod...

ivet1371
27. máj 2015

Stači pevná obuv.