Ako naučiť trojročné dieťa jesť?

patricia31
7. jan 2018

Môže mi niekto poradiť ako naučiť 3 ročného chlapca aby sám papal? Lebo nechce si sám dávať do pusy, aby sa nezakydal. Ja neviem či je taký lenivý alebo sa fakt bojí aby sa nezakydal lebo zakaždým keď mu dám do pusy tak sa musí utrieť servítky. A keď sa snažím aby sám papal tak sa rozčuľuje a už potom nechce ani papať. A nechce si ani ruky zamazat od jedla.

beky1813
7. jan 2018

A kedy ide do skolky? Nabrat mu jedlo a nechat ho, nech je sam. Ak nezje, bude hladny

patricia31
autor
7. jan 2018

@beky1813 mal ísť teraz v pondelok ale ochorel tak pôjde na další pondelok.
@beky1813

beky1813
7. jan 2018

@patricia31 tak to vela stastia, riesis to dost neskoro

patricia31
autor
7. jan 2018

@patricia31 to potom schudne keď nebude papať

viskupovaandrea
7. jan 2018

Presne ako pise beky. Daj mu na tanier a nach papa sam a ak nechce tak bude hladny. V skolke mu nebudu davat papat ucitelky, tam bude musiet papat sam.
Mam dve deti.(4r a 3r) a obom som dala papat na tanier a museli sami papat.
Sami papaju od svojich 2 rokov. Najskor papavali za svojom stoliku a dnes uz papaju s nami obaja za velkym stolom.
Nechaj ho sameho papat a nech sa aj uspini sak pracka operie a ked nebude chciet tak bude hladny. .....
Par dni to vydrz a uvidis aky postup neskor nastane.
Musis to vydrzat lebo v skolke nebudu ucitelky take benevolentne ake sme my mami.

patricia31
autor
7. jan 2018

@beky1813 to riešim už dávno len je veľmi tvrdohlavý a v škôlke s tým problém nemajú už som sa rozprávala aj s riaditeľkou a povedala že sa možno naučí keď bude vidieť druhé deti ako jedia. Som z dediny takže tu je málo detí v škôlke. Preto im to nevadí že ešte nevie sám papať.

dzina007
7. jan 2018

V skolke uvidi ine deti a nauci sa... stava sa ze aj v skolke krmia... moj starsi napriklad s lyzicou jedol sice od roka ale v skolke videl ze pomahaju inym detom tak betar maly sa tvaril ze on nevie jest aby krmili aj jeho...

beky1813
7. jan 2018

@patricia31 tak potom nechapem, co riesis, ked to uz mas vyriesene 😊

erickatt
7. jan 2018

@patricia31 uf to mal aj moj. Neznasal sa dotýkať jedla rukami. Vlastne má to doteraz. Veľmi nerád je bez príboru. Aj pečené kura si krája.

sense
7. jan 2018

Dat na tanuer, pribor, servitku a nech je, nezje ,ok bude az dalsi chod, par dni vydrzat a jest bude, neboj od hladu neumrie...

Moj muz bol rovnaky, len svokra popri dalsich dvoch detoch a statku nemala cas krmit aj najstarsieho lebo sa nechcel zaspinit...od hladu nezomrel ale do dnesneho dna pomalybna vsetko pouziva pribir

patricia31
autor
7. jan 2018

@beky1813 lebo nechcem aby vyzeral ako zaostalý a neschopný medzi ostatnými deťmi. Ale ešte ho potrebujem odučiť od cumla dávam mu ho len na spanie aj to by som mu ho najradšej nedávala vôbec len môj muž nemá pri ňom žiadnu trpezlivosť. A nechce bez neho zaspať i keď nakoniec zaspal ale dosť neskoro a keď sa po hodine zobudí že ho nemá začne zase vrieskať a nervačiť no hrozne. Našťastie si pýta keď chce spať

beky1813
7. jan 2018

@patricia31 no budu to mat s nim vesele

patricia31
autor
7. jan 2018

Ďakujem za rady vyskúšam urobiť ako mi radíte

jantato
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
lula313
7. jan 2018

@patricia31 to mi pripomína, mala som spolužiaka v škôlke a ten hádam mal aj 5 rokov a stále mal dudel. Raz sa dohodli s učiteľkou, že dudel mu vymení za kinderko a ten spolužiak ho naozaj aj vymenil zan a všetci sme mu závideli a teda, bol to z mojej strany asi silný zavistlivy zazitok, že si to pamatam dodnes😀 skus teda aj ty dudel za niečo vymeniť, takto by ho to mohlo motivovať a aj by Vám to pomohlo možno sa obísť bez sĺz..

emilia25
7. jan 2018

V tomto ti veru neporadim ja mam pomaly 2rocnu a stolicka jedalenska sa uz zrusila sedi normalne sama za stolom a sama aj papa.a veru som ju to ani neucila ked videla svojich 3 braskov pekne jest tak zacala aj ona.a sedime vzdy cela rodina za stolom.

katka1981
7. jan 2018

@patricia31, hlavne v klude vysvetluje, a nestresuj sa. Chlapcek skolke pochopi, ze musi byt ako ostatne deti, zvykne si.

novana
7. jan 2018

@patricia31, ja som dcéru, podstatne mladšiu ako tvoj syn, presvedčila, že už je veľká slečna, nech cumel vyhodí von oknom. Keď ho pýtala, pripomenula som jej, že ho zahodila a bolo po odnaučovaní.

evittam
7. jan 2018

@patricia31 Neboj sa, mlady panko nebude hladny dobrovoľne. A suhlas s
@beky1813 . Btw.naozaj to riesis neskoro. Ako si si naucila tak mas. Aj nasa dcerka sa musi stále utierať ale normalne sa sama napapa. Inak viem kde je problém-ty si chcela najedene dieta a klud.😉

katka1981
7. jan 2018

@evittam, mozno predtym jedaval sam, ved pre matku je pohodlnejsie nech sa dieta naje samo, ona ma vtedy aspon veget.

katka1981
7. jan 2018

@novana, a co ze si ju presvedcila? Moja by cumel nikdy nevyhodila a ani ja ako dieta. To nie je tvoja zasluha, je to povaha tvjej dcery.

evittam
7. jan 2018

@katka1981 To nevieme. No niekedy je rýchlejšie a jednoduchšie dieta nakrmit a mat pokoj ako sa s nim "naťahovať".😉 Aspon tak som pocula nazory niektorych mamiciek

novana
7. jan 2018

@katka1981, to je o výchove, nie o povahe. 😉

evittam
7. jan 2018

@katka1981 Tak by som ho vyhodila ja.

janickacrazy
7. jan 2018

@patricia31 ale neboj sa, moj prostredný syn bol tiež taký, jesť nechcel sám ani za nič, v školke s tým problém nemali, časom sa naučil, ked videl ostatné deti ako papajú, naučí sa aj tvoj

jantato
7. jan 2018

@katka1981 ja som malemu ked mal cca 11 mesiacov povedala nech vyhodi dudulu von vtacikom, ale ja som to skor zo srandy a on ju ozaj vyhodil 😀 reku no moj drahy mas uz smolu teraz, ale zvladol to super, stale dokola hovoril,ze vtačiky zobrali.... ale bude to aj o povahe,niektore deti tazko znasaju....

katka1981
7. jan 2018

@jantato , kazde dieta je ine, dcera dudlala nonstop, synovi staci ked ide spinkat. Su aj silne zavisle deticky. Akos om bola ja, moja maminka.... A podobne 🙂

novana
7. jan 2018

@jantato, niektoré deti ťažko znášajú, že sa musia same najesť, same obliesť... aj same vyhodiť cumlík. 😀

katka1981
7. jan 2018

@evittam, ja neviem, mne maly chcel jest sam, aj dcera, tak ja nemam taku skusenost. Ale vie ze niektore krmia len aby decko nespinilo.

evittam
7. jan 2018

@katka1981 No ved ani ja nie. Jj a aj to som uz pocula.