Ako naučiť škôlkára vysmrkať sa?

margot
14. sep 2011

Ahojte maminky,veľmi vás prosím o rady a skúsenosti,ako ste naučili smrkať svoje deťúrence,resp.ako sa naučili vysmrkať noštek..môj 3,5 ročný syn sa nevie vysmrkať,myslím tým,nie že by sa mal sám do vreckovky vysmrkať,ale aj keď mu ju priložím k nošteku,tak otvorí ústa a ťahá soplíky dnu a nie von ☹ ,učila som ho to už v zime pred rokom ,od januára nemal soplík a teraz chodí do škôlky a má soplíky a musí byť doma,lebo učiteľka by ho aj vysmrkala,ale on nevie "vyfúknuť von soplík"...prosím vás o všetky rady a vaše skúsenosti,ako mám na to ísť..skúšame aj tak,že mu dám pierka na stôl,zavrem mu pusu a nech ich odfukuje noštekom a nič 😢 keď sa nenaučí vyfukovať noštekom,tak aj z malou nádchou bude doma,takže to bude doma nonstop už teraz,keď je škôlkar 😖 lebo ja mu to síce preliečim,ale maminky iné detičky šupnú do škôlky aj so soplíkom (nečudujem sa im,niekedy sa to nedá,nechať deti doma), takže to môj zrejme bude mať stále,pokiaľ sa mu neposilný imunita.Inak býva chorí 2X do roka a teraz týždeň v škôlke a už nádcha 😢 a ešte dodám,že mu to musím odsať s odsávačkou na vysávač,takému veľkému chlapcovi,na nervy..tak mi prosím napíšte dáke finty,ako by som ho mohla naučiť siakať správne.dííííky 😅

syslica
14. sep 2011

@margot Ahoj, skús pozrieť do fotoblogu strapco13, má tam super články o hygiene nosa a ako predchádzať nádche (je odborníčka, ORL doktorka), prépadne napíš otázku do témy Ďakujeme Strapco-ORL rady.
Ja nemám žiadny špeciálny tip na zvládnutie smrkania, len radu, nauč synka smrkať tak, že si jednu dierku pridrží zavretú a vysmrká druhú, potom vymeniť. - to je jediný správny spôsob, smrkaním naraz oboch dierok si môžte akurát privodiť zápal stredného ucha, lebo nos sa tak poriadne nevyčistí... no a ešte skús naňho vplývať, že je predsa veľký a odsávačka je pre bábätká - veľa zdaru!

katy1979
14. sep 2011

@margot my mame 4 a tiez bojejeme s tymto problemom. kazdy na mna vyplesti oci ze on nevie smrkat? no nevie a vstriedali sme sa pri nom snad vsetci. skzsali finty co sme citali ci nas napadli a nic. nevie princip tak nevie smrkat. a co sa tyka chorob navzdoru nesmrkaniu a vecnemu popotahovaniu ci utierania soplov do rukavov sme boli chorý naozaj minimalne.

ellit
15. sep 2011

@margot niektorym maminkam pomohla hra, ze natrhas papierovu vreckovku na kusocky...skus ale najprv oddelit tie casti od seba ak je viacvrstva. Potom ich daj na nejaku podlozku, napriklad stol a hrajte, kto ich odfukne nostekom. Nesmie vobec ustami, nech si ich zakryje rucickou a snazi sa fuknut nostekom. Je to pre deti zabava a naucili sa tak smrkat viacere 🙂))

erni
15. sep 2011

@margot musim suhlasit s babami, ja som to robila s pierkom,dala na stol a fukali sme,aj sme sa zabavili aj postupne naucili a nostek tiez fukame najskor jednu dierku a potom druhu,kiezby tie nase deti boli zdravé 🙂

macka23
15. sep 2011

@margot no nas drobec ked bol mensi tak sme ho naucili ako robi jezko - sme tak funeli nosom, a ked mal sopliky len som prilozila vreckovku a robil "jezka" a suhlaim so syslica strapco13 ma dobre clanky 🙂

jahodka11
15. sep 2011

my sme sa tiez ucili stylom, ako robi jezko....funela som aj ja aj on.....myslela som, ze sa to nikdy v zivote nenauci a ani neviem ako, uz to vie....tak sa nebojte, vsetko sa tie nase deti naucia 🙂 len niekedy to trva...ako u nas 😉

dena
15. sep 2011

@margot ja som maleho ucila smrkat tak, ze sme sa posadili pred zrkadlo a "funeli" sme na nho nosom, aby sa zahmlelo...potom sme si kreslili na zahmlene zrkadlo...a tak sa aj naucil 🙂

hameeda
15. sep 2011

@margot : ha to by aj mna zaujimalo ako to naucit ,,

a este babi poradte ako naucit dieta pit zo slamky,

atiatko
15. sep 2011

@margot my sme sa naučili vysmrkať noštek tak, že som drobcovi povedala, že má fúknuť do nošteka tak, ako by chcel odfúknuť napríklad zrkadlo, telku, či pohár na stole .... tak sa doslova vyburcoval, že fučal ako veľký ježko do nošteka a nie silou akokeby do krku ... trvalo nám to tiež dlhšie, ale trpezlivosť ruže, či skôr prázdny noštek prináša ... 😉

alami
15. sep 2011

@margot ja som tiež myslela, že sa to malý snáď nikdy nenaučí a na liečení ho to naučili hne´d na prvý šup. Bolo to síce po preplachu nosa - vtedy to ide ľahšie,(myslím že strapcoo vo svojom fotoblogu opisuje aj preplach), ale základ bol, že potom mu sestrička palcom ruky pritlačila (upchala) jednu dierku a fúkol jej z druhej dierky priamo do dlane a potom zas upchala druhú dierku... Fakt to bolo lepšie ako do vreckovky a po tej každej dierke zvlášť to ide ľahšie, vedel to okamžite, dovtedy sme používali odsávačku.

martinex
15. sep 2011

my sme davidka naucili fukat soplik asi pred rokom a to tak ze sme boli na dovolenke a videl jezka..ked sme sa pytali ako robi jezko zacal fucat cez nostek a odvtedy ked mal soplik,tak som mu vravela nech fukne ako fuci jezko a zabralo...teraz uz krasne fuka a nemame ziaden problem..a tiez fukame najprv jednu dierku potom druhu

margot
autor
16. sep 2011

@ellit skúšali sme to už pred rokom a aj teraz s pierkami a s lupienkami a nič ☹,otvorí ústa,držím mu ich nasilu a on sa začne zvíjať,chce ich otvoriť..nič nepomáha 😖

margot
autor
16. sep 2011

@erni ako som písala v úvodnom článku,pierka,ani lupienky,nič nepomáha.stále otvorí pusu 😖

margot
autor
16. sep 2011

@macka23 no,ježka vedel super robiť,keď bol malý a teraz nevie ☹

margot
autor
16. sep 2011

@dena ešte toto môžem vyskúšať,ďakujem za rady babenky 🙂

patkaza
24. okt 2015
Používateľ patkaza je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od patkaza.

môžete vyskúšať robiť s dieťatkom bublinky do vody http://akoapreco.com/ako-naucit-dieta-smrkat/