Ako naučiť dcéru, aby neskákala do reči?

12. nov 2022

Dnes som.uz vypenila.. isli sme autom a nieco sme sa s muzom bavili a zo zadu dcéra len ,,mamaaaa mamaaaaaa?,, Tak som jej po tisíci krát v kľude povedala ze s tatom sa nieco bavíme nech počká na to ona este hlasnejšie začala ,,mamaaa maaaaaamaaaaa mamaaaa,, tak uz sim sa neudržala a nakricala na ňu veľmi..

Toto je stále, neustále nam skáče do reči,po upozornení ze nech počká dokym dohovorime , zvýši decibel a neda pokoj.. vwlmi ma to hnevá. Aj ked je u nas svokra alebo ktokoľvek, stále prekrikujenevie pochopiť ze nech počká dokým mi babka niečo dopovie... Hnevá ma to aj skrz to,ze ja som vascinou sama s druhou dcérkou na rd a staršia v škôlke a ze nemam moc možnosti si pokecať s inými ľuďmi, keďže v meste moc kamarátok nemam, tak som.rada za každý rozhovor, lenže pro dcere je to neskutočne vyčerpávajúce... Keďže nerešpektuje ze ma počkať ..je velmi vzdorovita a papulnata ked ju upozorním. Ako jej mam vysvetliť ze nieje pupok sveta?

Som z toho smutná, pretože mi naozaj ide s týmto na nervy 😔 jenormálne správanie? Ako ju

autor
12. nov 2022

Ked telefonujem alebo sa rozprávam s cudzími je to ok... Ale v rodinnom kruhu sa predvádza a neposlúcha ma v tomto absolútne

autor
12. nov 2022

Ma 4 roky som.zabudla dodať

nikaeli
12. nov 2022

hraj s ňou hry, kde sa strieda - deti sa tak učia pravidlo 'idem ja, ideš ty' - človeče, pexeso, čokoľvek, kde sa dvaja (traja) striedajú 😉

autor
12. nov 2022

@nikaeli ďakujem ♥️ hneď zajtra si zahráme.. výborný nápad. Ona je velmi šikovné múdre dievča,no toto uz je nad moje sily. 😔

antonia15
12. nov 2022

📌

elizabet173
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
autor
12. nov 2022

@elizabet173 presné toto ,chce byt stredobodom.. stale ju davam preč z miestnosti ked uz má vytočí,aj nasilu ju odvleciem do izby, lenže potom nastane peklo, pustí vreskot a neda pokoj proste, nechcem snou bojovať ale. Chcem aby pochopila, je mi aj jasné ze vekom sa to zlepší.. ale aj tak,uz ma to veľmi vytáča niekedy

autor
12. nov 2022

@elizabet173 akože v iných veciach ma poslúcha.. aj ked s niekedy musí mať pripomienky apebo posledné slovo ale vec co žiadam urobí vždy. Ked som s deťmi sama je to fajn,ale akonáhle príde babka,tak sa tu len prekrikujeme a mna to vyčerpáva...

jarmila2010
12. nov 2022

podla mna je este mala,aby uplne chapala a zaroven asi aj obdobim vzdoru prechadza...aj nasa 9rocna sa vie zabudnut a skakat do reci,ked nema...asi to chce,len cas

autor
12. nov 2022

@elizabet173 este pred rokom taká nebola.. a amam pocit ze aj ako prišla do škôlky tento rok,je hrozná.. papuluje,sestre robí často zle..ked sa spýtam kde to videla takéto správanie,lebo doma ťažko.. takze v škôlke.. maju v triede jednu taku z vyšších kruhov a robí deťom zle( videla som na vlastné oči) tak mam pocit ze potom sa vybija tu doma... Nebola takáto papula, dokým nesla do škôlky

autor
12. nov 2022

@jarmila2010 nechcem nic pokaziť vo výchove,som velmi zasadova a keď čosi poviem,tak neustúpim.. nemyslím si ze mi skace po hlave,ale to skákanie do reči je hrooooza

mikadooo
12. nov 2022

V tom veku je to úúúúúplne normálne. Treba ju upozorniť, že sa to nerobí, ale nebuď na ňu moc prísna. Ja si ako decko pamätám, že rozhovory dospelých jednoducho nemali konca🤷. Nikdy som nevedela, kedy už skončili. A potom som si vypočula, že skáčem do reči. A to som bola už určite o dosť strašia, keďže si to celkom pamätám. A k tej škôlke - v škôlke musí sekať dobrotu. Preto si to ventiluje doma, kde môže trošku vyskakovať a dať zo seba von všetko to, čo v škôlke nesmela. Mám 3 deti a všetky boli ako cez kopirák.

autor
12. nov 2022

@mikadooo ja si tiež pamätám ako som skákala do reči 😂 lenže viem ze ked ma tato upozornil,tak som poslúchla. Mala som rešpekt a to ma ani nikdy nezbil

mikadooo
12. nov 2022

Ty si pamätáš, že si ako štvorročná poslúchla svojho otca? Ja si z predškolského obdobia vybavujem veľmi málo. Preto som písala, že som musela byť staršia a aj tak som si vypočula, že skáčem do reči. A presne si pamätám ten pocit, že keď jeden dohovoril, začal druhý odpovedať a proste nemalo to konca.

jarmila2010
12. nov 2022

nasej herecky je specialitka riesit vsetko,ked platim v obchode ...ona ma stale,co povedat..samozrejme,nic dolezite,ale ide ako pila...ale uz staci,len zvysenym hlasom povedat:Juli! ...a pochopi😅ale ako pisem..to ma,uz cez 9r

elizabet173
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
autor
12. nov 2022

@mikadooo bolo to uz ked som chodila do školy samozrejme,bola som tiež staršia

autor
12. nov 2022

@elizabet173 niekedy velmi zle,ked malu soti alebo buchne,vynadam jej, vysvetľujem ze to sa nesmie ,ze ako by sa to jej páčilo?! Atd.. ale dnes v aute ked do malej kopla nohou a po mojom upozorneni ju kopla zas,som na nu vyletela a buchla ju aj ja a následne nakricala 😔 vyletela som , skrz to prekrikovanie,bola som veľmi nervózna dnesa aj muž. Viem ze som jej ukázala ze vlastné násilie sa ,, rieši,, násilím,ale proste uz mi rupli nervy.. inak sa snažím dohovárat no 😔

autor
12. nov 2022

Keď papuluje tak jej na to hovorím ze takto sa somnou rozprávať nesmie,ze ani ja jej takto neodpovedam,ze sa mi to nepáči a akoby sa to páčilo jej? Väčšinou ma počúva a dokonca sa vie aj ospravedlniť ked jej povien zeto prepiskla a ze sa hnevám.

Dam príklad teraz a povedzte mi ci je to ok ;

Stane sa ze ma napríklad sľúbené lízatko v ten den,no ked to takto prepiskne, lízatko zruším.. a navrhnem jej ze zajtra,ak bude všetko ok tak bude
to slubene lízatko.. potom v ten druhý deň zase napríklad urobi zle sestre( soti ju alebo ju potiahne viackrát za ruku silno az padne) uz hned ako po nu prídeme do škôlky a stihne ma nahnevať uz cestou domov , tak znova lízatko zatrhnute... Dame tomu šancu ďalší deň a to uz je kľudná ,seka dobrotu a ked ju pochválim za niečo napríklad tak mi povie ,tak dostanem to lízatko?,, Tak jej ho aj dam vtedy. Takže v podstate si uvedomuje následky svojich činov.. ja som v tomto prísna a neustuoujem

andreakotesova
12. nov 2022

Nijako 😅 mam 43 rokov a tento zlozvyk mi zostal 🤣

elizabet173
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
autor
12. nov 2022

@elizabet173 ďakujem. Väčšinou jej niečo zruším ked ma takto nahnevá ( napríklad to lízatko) a ked je uz neskôr ďalší den ok, lízatko jej dám.. nieje to Akoby za odmenu,ale za to že dokázala byt ok a uz teda nieje problém. Chvalim ju,ale je pravda ze sme same nikde neboli odkedy sa druhá dcérka narodila.. uvedomujem si ze to môže byť veľká chyba.musim to napraviť, citim aj sama že sa staršej menej venujem, môže to byť tým 😔

elizabet173
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
althejka
12. nov 2022

Ja som mojho vtedy ako krpca naucila ,ze neskoci do reci,ale ked nieco bude chciet povedat,chyti ma za ruku . A ja budem vediet ze nieco chce. Fungovalo to dobre a obcas to urobi aj ako 10rocny ,takze ja som to riesila takto

autor
12. nov 2022

@elizabet173 dakujem ♥️ tvoja známa to vyriešila dobre,..mne nikdy neprišlo ze žiarli,nebolo to také to okate ziarlenie.. ale teraz si spätne uvedomujem ake chyby som robila po narodení mladsej,ze som vwlmi zle riesila situácie so staršou a teraz sa v podstate nedivím ak by mala na ňu zlosť.. v podstate za to mozem ja si myslím, teraz ma menšia obdobie kedy bezomna nerobí ani krok,separacnu úzkosť asi.. tak je to horšie venovať sa len starsej.. no zanedbala som to a musim to zmeniť. Staršia je jedno úžasné decko, je mivelmi smutno teraz, najradšej by som vrátila rol dozadu a inak by som riešila veci od základu

autor
12. nov 2022

@althejka toto som čítala,len ťažko sa to robí ak sme niekde v aute napríklad 😀

althejka
12. nov 2022

Aj tam. Poskrabkal ma po krku alebo pleci 😀 ale tak urcite si najdete svoj sposob. Je to iba obdobie

annm81
12. nov 2022

Je ešte veľmi maličká. Ak skáče do reči, upozorni ju, že sa rozprávaš s niekym iným a nech počká. Ale zároveň to príliš nepredlžuj. S mužom sa potajomky dohodnite, že ak vám bude skákať do reči, každý z vás povie jednu vetu a potom sa obrátite na ňu - začnete tak s krátkymi úsekmi, keď musí počkať len 5-10 sekúnd a až sa naučí toľko vydržať, môžete ten interval predlžovať. Rovnako sa s mužom dohodnite, že ak sa s ňou rozprávaš, nech niekedy on príde a skočí vám do reči. Upozorni ho, že musí počkať, pozri sa dcére do očí a s plnou vážnosťou sa s ňou dorozprávaj - to jej dá dobrý príklad.

because
13. nov 2022

Toto podľa mna nerobíš správne. Sľúbené ma dostať. Ty podmienujes,takže je ako cvicena opička, ktorá nevie, kedy co zatrhnes alebo zrušiť.
Ona si samotný skutok, dôsledky neuvedomí, alebo nerobí to kvôli tomu aby vyriešila rozumne tu ktorú situáciu. Ona ma pred sebou lízatko...

hennyinnsbruck
13. nov 2022

@because uplny suhlas👍