Ako naučiť 8 mesačné dieťa pretáčať sa na brucho?

mamicka70
12. mar 2013

ahojte mam 8 mesacnu dcerku ale nechce sa mi pretacat na brusko ,ide oto ze doma sa mi sem tam petoci na brucho ale cosa tika sedenia hopka si pekne sama , len pani doktorka ma stale vola na ustav ci sa vie pretocit ,porate mi ako ju mam naucit alebo nechat samu tak

ewca
12. mar 2013

ahoj, moja sa v 8 mesiacoch pretocila prvy krat... ty pises, ze semtam sa pretoci, ale velmi sa jej nechce...to vobec nevadi, dolezite je, ze to vie... ked dieta urobi nejaky pohyb, ako napr, pretocenie, posadenie, plazenie, lozenie...staci raz a uz to ma v mozgu zapisane...uz to nezabudne... moja mala bola taka a vlastne stale je, ze co nechce urobit neurobi ani ked sa na hlavu postavim... cvicili sme vojtovku na vsetko mozne a potom aj sam ten dr. povedal, ze ci cvicime alebo nie, ona si aj tak urobi po svojom... takze podla mna na ziadny ustav chodit nemusite, staci ked poviete, ze sa pretacat vie....su akcnejsie deti, ktore ked sa uz raz pretocia, tak sa vrtia stale a potom su take ktore to vedia ale nerobia to...

gaby21
12. mar 2013

Ahoj, pišeš, ze samostatne uz sedi. Ale to sa posadi sama, alebo ju posadis ty?. Pretoze, motoricky vyvin ma svoj presny postup, a ked donho nijako nezasahujes, davanim dietatka do sedu, pouzivanim choditka, atd., tak to vyzera takto. Z chrbatika sa babatka pretaca na bruško, potom sa plazi, dava sa na styri, zacina štvornozkovat a az POTOM SA SAMOSTATNE POSADI, vytiahne sa do stoja, chodi popri nabytku, a nasledne prichadza samostatna chodza. Ja neviem, mozno sa pretačat ani nebude, kedze tym ze ju davaš sediet, jej berieš motivaciu. Takze moja rada, nedavaj dietatko do sedu, poloz ju na chrbatik na hraciu deku, ked bude mat dobru motivaciu mala by sa pretočit, ked uz bude na brušku, davaj pred nu rozne hračky, aby sa začala plazit, no a potom to pojde uz rychlo, ked zisti, ze plazenim sa sama dopravi tam kam by chcela, bude mat silnu motivaciu aj na stvornozkovanie 😎

zuzana909
12. mar 2013

teraz som celkom nepochopila prečo by si mala ísť s dieťaťom do ústavu, doktorke na poradni povedz, že sa začala už aktívnejšie pretáčať, nie každé dieťa sa hneď pretočí keď je na brušku a ako píše @ewca tak niektoré deti sú aktívnejšie a niektoré nie.
ja osobne by som ju netlačila do niečoho čo sa jej nechce, keď sa vie posadiť tak svalstvo má vyvinuté dostatočne a je pevné.
keď tak skús ju dať lahnúť na bok a dať jej tam hračku možno sa za ňou sa otočí, jedine ako ju nalákať je dať jej tam niečo za čím sa bude chcieť dostať.
posadiť sa vie sama, alebo ju dáš sadnúť ty?
keď sa už pretočila tak vie ako na to, len sa jej nechce prípadne nie je nútená sa pretočiť na brucho 😉

andrejka1974
12. mar 2013

Su deti tak ako moja , ze sa zacala pretacat uz ako 2 a pol mesacna a starsia dcerka az ked mala skoro 9, kazde dietatko musi dozriet, moja najmensia mala teraz 9.3. 11 mesiacov a az teraz zacala stvornozkovat, doteraz sa len plazila, alebo isla na styri a hadzala sa ako rybicka 🙂 🙂 🙂 , niektore deti uz v jej veku chodia, behaju a my este nie a nasa lekarka nas nikam neposiela, prve moje dieta , ktore necvicilo , sama sa neposadi , ani sa nestavia , neboj sa vsetky deti casom budu behat rovnako 🙂 🙂 🙂 🙂

cerez
12. mar 2013

Pravdepodobne je dieťatko pohodlnejšie a tiež som za, aby si ju motivovala rôznymi hračkami, nech sa za nimi naťahuje. Ak som to dobre pochopila, dr. ťa chce poslať na rehabilitáciu. Tiež som sa toho bála, keď sme tam šli prvý krát. Ale dnes na to pozerám celkom inak. Ukázali nám spôsob ako to máme robiť, koľko krát za deň. Nebolo to stresujúce ani pre syna, ani pre mňa. Rehabilitáciu sme navštívili celkom 3x a viac sme nemuseli. Čo bolo treba podchytiť, to sa podarilo.

zuzuj
14. mar 2013

Ahoj tak poviem tak racionalne, ja by som ti aj ukazala cviky ako.....aspon z toho čo si pamatám, ako sme cvičili my....ale cez PC ťa to asi ťažko naučíme....naozaj su na to vyborne fyzioterapeutky , robia rehabilitácie....
môžeme hovoriť že je ,,pohodlnejšie" ale načo to zjemnovať , dieťa v 8mes. sa má už pretáčať samé na brucho....je to predpoklad že vobec začne loziť....
Tiež nechápem ako sa dá potom sama do sedu, ked sa neotočí na brucho....nejako mi to vývinovo nesedí....
Ja by som neváhala a išla na rehabilitácie, do 1 roku sa dá vela napraviť....neviem či sa bojíš...alebo čo u Vás v tom bráni ísť tam kam Vás doktorka posiela...ved ona to už má ,,v oku"....Ja som vďačná že nás na to upozornili, inak by sme sa takto aj my trápili....všetko sa rehab. vyriešilo, a bola to koniec koncov pohoda...vela mamičiek chodí cvičiť s bábatkami aj dobrovolne a ešte si za to aj platia... 😉

ivanka.7
14. mar 2013

@gaby21 ja som do motorickeho vyvoja svojej dcery nijako nezasahovala a posadila sa zaroven so stvornozkovanim a prvym postavenim sa, ked mala necelych 7 mesiacov 😝 a davala sa na 4 v 4 mesiacoch predtym ako sa zacala plazit 🙂 to, co pises ty, je idealny vyvoj a ano vseobecny, ze tak je to vacsinou.

@mamicka70 najlepsie by bolo ju nejako motivovat, ja by som sa nebranila nejakej rehabilitacii kde by ti ukazali ako s nou doma cvicit 🙂