Ako naučiť 4 ročné dieťa samo zaspávať?

iwa7
6. okt 2012

Malá nepôjde spinkať, kým si k nej neľahnem, vraví , že sa bojí /aj keď je zasvietené/... audiou rozprávočka jej "beží", ale aj tak stále odíde z postele a čaká kým si neľahnem s ňou. Ak by som si k nej ľahla okolo 20-tej tak zaspávama aj hodinu a pol. Ak by som si k nej ľahla okolo 22-hej tak zaspí možno do 20 minút, ale to už i ja som v "hladine alfa" :O) a kolotoč beží ďalej- nič nestíham, som vyčerpaná atď.

valentyne
6. okt 2012

ahoj. Ked na nieco dojdes,daj proasim vediet. Mame plus minus podobny problem s tym,ze pri nej musime sediet. Nemusime lezat. Aj ked tu a tam nam dovoli sediet v hale pri jej dverach do izbicky,tak dufame ze raz dovoli aby sme boli vo vedlajsej izbe. Mozno skus sedenie pri nej,a postupne sa odstahovavat... ci skusala si a nepomaha?

monickapd
6. okt 2012

baby, moja mala zaspava sama uz asi 4mesiace..velmi jednoduche, lahne si do postielky, predtym vypije kakao, lahne, pusinka a odchadzam z izby...svetlo zhasnute, dvere privrete, jednoducho som jej povedala ze tak bude spinkat, ved je uz velka slecna a zvladne to..a zvladla 🙂 uz aj na obed tak spinka...vlastne aj musi, nemam cas pri nej lezat.. staci trvat na svojom a pojde to 🙂

kinna
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
anibas
6. okt 2012

Sú deti a deti - niektoré zaspia samé a niektoré - viď moje - sa mi nasáčkujú do postele kedykoľvek ( 7r. a 3r.) Trojročného syna ešte mám pri sebe, v noci ho prikrývam a hľadám na posteli - točí sa ako hodinové ručičky.
Momentálne neexistuje u nás rozdelenie detská izba a spálňa - máme ešte 16 r. študentku a preto je u nás rozdelenie postelí podľa aktuálnej potreby 😀 😀 😀

mariasola
6. okt 2012

suhlasim s monickapd trvať na svojom. nechat pootvorene dvere, dat plyšaka ktorí bude na nu ,,davať pozor". 🙂 niekedy aj to pomože. asi bude protestovať . deti proste skušaju všetko aby dosiahli čo chcu. vysvetliť jej, že vy ste hned vedla a davate na nu pozor. no niekedy to može byť aj tym, že este nieje o tej osmej unavena. Spava cez den? kedy sa rano budi? 🙂

mamiedi
6. okt 2012

@kinna Súhlasím s Tebou v plnom rozsahu! 🙂

adamko05
24. nov 2012

my sme na tom podobne... malý ako jeden a pol ročný "odišiel" sám za bratom do izby.. pekne tu spal rok sám... ako začal min. september chodiť do škôlky, nejak sa všetko zmenilo a zrazu ani za set do detskej, bud za nami alebo my s ním... sú dni, ked zaspí sám (cez víkend, lebo nespí cez obed) a cez týždeň sa občas pritrafí, ale skôr nie.. občas zaspí sám v našej a potom ho prenesiem, občas idem s nim hned do izby alebo zaspím.. kedy ako.. su dni, ked mi to vôbec nevadí ale sú aj dni, ked už ma to riadne "vytáča" (hlavne, ked člove nestíha večer by to chcel dobehnúť)... ale tak, ako kinna písala... sme tu pre nich a zas, o takých 10 rokov,a ké by sme boli šťastné, keby chceli pri nás spať 😉
držím palce... ale nech ta "teší" to, že nie si sama
náš 7 ročný syn ako 3 ročny šiel do izby a nemal problém, do dnes spí "ako poleno"... je to jednoducho o deťoch, každé je iné, asi sa to celkom naučiť nedá, aj ked nejaké tie hranice si človek stanoviť môže... 😉

jananinka
24. nov 2012

My sme mali to iste. Pred asi pol rokom mi to uz tak liezlo na nervy, ze som sa rozhodla s tym nieco robit a tak som docielila aspon to, ze dam ju spat, dvere dokoran otvorene a ja sedim v kuchyni /susedi s detskou/, aby na mna videla. Porobim si v kuchyni co treba a pozeram telku, ktoru nastastie vidim z kuchyne. Za kazdy vecer co neplakala dostala nakreslene velke slniecko, ktore sme pripinali na ladnicku.