Ako nabrať 12-hodinový moč u ročného chlapca?

feriva
26. júl 2010

Prosím poraďte mi. Musíme urobiť odber 12 hodinového moču. Nakúpila som sáčky, predali mi chlapčenské aj dievčenské (vraj sú univerzálne). Skúšala som v spánku, ale aj tak keď lozil, žiaľ vždy sa to odlepilo a moč stiekol do plienky. Neviem to jednoducho odobrať. Namáte vlastné skúsenosti? Ďakujem za radu.

lenka1smejka
26. júl 2010

ahoj cez den by som ho dala na serblik a na noc mu daLa sacky ale ked tam bude neaky ten moc chybat-ved to nevadi.aspon ja by som to tak urobila

feriva
autor
26. júl 2010

Náš malý ešte nechodí na nočník, stále máme plienku. Práveže nesmie chýbať moč. Musí to byť urobené aspoň približne presne, pretože je ľadvinár ako mesačný bol hospitalizovaný na zápal, takže to nemôže byť tak od buka do buka. Tie sáčky sa mi zdajú prevdepodobne len tak na jednorázovku na odobratie sterilného moču, ale nie plné a dlhšie cikanie. Aspoň ja mám také skúsenosti, jednoducho sa to odlepí.Nieje tu nejaká mamička, ktorá má s týmto skúsenosti? Ako ste to odoberali?

strapco13
26. júl 2010

@feriva skus to lepsie poprilepovat leukoplastom aj kolo bruska , telicka..ak to inak nepojde 😉

latvia
26. júl 2010

@feriva ako pise
@strapco13 inac to nepojde len oblepit krizom krazom aby sa to nestrhlo....a ja by som odporucila nocny moc,,,od vecera do rana, mas vacsiu pravdepodovnost ze to ustrazis a maly si to nestrhne pri hrani....ale je to boj,zatial sa snad nenasla matka ktora by pri tom nenervacila 😅 drzim palce

feriva
autor
26. júl 2010

ďakujem za rady. Lenže sa mi to zdá nelogické. Moč ako taký, uvolní lepidlo okolo pipika, stačí aby sa tam dostal moč a je to síce nalepené, ale uvolnené a tak sa dostane moč preč.My keď sme boli v nemocnici tak to robili nejakým vývodom, chlapček mal sáčok pri sebe a tak nazbierali moč, ale doma sa to nedá. No skúsime, je to o nervy.

zuza.m
26. júl 2010

ja by som ho davala na nočnik ked sa zobudi, po papani a tak.moj maly tiež maval plienky ale na nočnik som ho posadzovala asi od 9mes.aby si zvykal.sem tam bolo do plienky sem tam do nočnika.no a ked sa ti vypiša (čo odsleduješ)tak dalšie pišanie je už za hodinu .teda u nas piša každu hodinu a krasne si to vieš odchytavat.ak ti neobsedi na nočniku tak si kludne možeš dat nočnik medzi nohy maleho na nohy a zabavit sa snim.s knižkou autičkom hocičim.možeš ponuknut aj vodičku to u nas pomahalo ked s anapil.a inak ak nočnik vylučiš tak ti ine neostava len často kontrolovat a pišku hned odoberat.aby sa na to lepidielko nedostala. a ako ti baby radili pekne poprilepovat leukoplastom.ale myslim že je to lepšie odoberat doma ako ležat v nemocke s vyvodom ...to by sa mu asi moc nepačilo..tak sa držte pevne nervy...

latvia
26. júl 2010

@feriva prave s tym je tolka starost, ze to musis oblepit vsetko okolo sacika az cez brusko, urobit mu take leukoplastove gatky 😅 ked to ma byt presne , tak inac to nejde, len potom v nemocnici mocovy kateter....

kolka1
27. júl 2010

Feriva, odoberame moc min. raz do mesiaca a u nas je osvedceny postup. Rano po zobudeni hned rozbalim, mydlom dokladne vyumyvame a dam ho lahnut na postel, do ruciciek hracky a prichystam si velku skumavku. Vacsinou tak cca do 15 minut sa vycika, deticky po ranu cikaju viac. Ak sa nedari tak sa pri tom nakojime a pri tom sa vycika.

kolka1
27. júl 2010

A este k mocu, mne v labaku tvrdia ze moc treba od odchytu dat na rozbor max do 2 hodin, lebo neskor mozu byt vysledky skreslene.