Ako dlho ste odúčali od plienky 18 mesačného chlapca?

martinka17
21. aug 2010

Chcela by som sa opýtať, ako dlho asi trvá odnaučiť od plienok 18 mesačného chlapca. Začali sme postupne pred 3 týždňami, najprv len ráno po zobudení, potom večer...teraz nosí slipky, cez deň už v podstate spí so suchou plienkou, v noci ešte cikne. Keď má slipky, tak doobeda je celkom pohoda, ale potom sa napije čaj (vypije asi 1-1,5 litra denne) a už nestíham prezliekať slipky ☹ Niekedy sa dokonca pýta, len potom sa 3 krát za polhoďku pociká a ja som v koncoch, ako na to, či niekde nerobím chybu 😒 😉

cmulinko
21. aug 2010

Uprimne povedane neviem co ine cakas od 1,5 rocneho dietata.....pravdepodobne este na to nie je pripraveny,aby fungoval podla tvojich predstav.Daj mu este cas....nemam pocit,ze 1,5 rocny plienkacik je nieco alarmujuce 😉

moniqe3
21. aug 2010

Ja som 2tt v kuse len prezliekala Viki do suchý nohavičiek a stále sa pocikávala.. a stále som jej vysvetľovala, že fuj pocikaná si ...samej to začalo vadiť.. potom 3tt som ju stále dávala cikať keď som už mala pocit, že by sa jej chcelo.. tiež sem tam nehoda ..aj von som brala zo sebou náhradné oblečenie.. a 4tt som sa jej už len pýtala, že či sa jej chce cikať a keď hej tak sme sa pekne vycikali, ale trebalo aby som sa jej stále pýtala a pripomínala, lebo pri hre zabúdala..
takže u nás to prebiehalo asi takto a teraz sa pýta sama ale cez noc jej dávam plienočku, lebo jednak nie som za to aby sa deti budili na nočník a ona sa nezobudí a sem tam máme ešte morkú plienočku ráno, ale to mi už nevadí aj to za chvíľočku vyriešime. 😉

andika10
21. aug 2010

suhlasim s cmulinko, asi ešte na to nedozrel, moji mali teraz dva roky a syn sa opčas pýta opčas nehoda a malá absolutne nič, ciká kde sa jej zachce, sadne si na nočník, len ona proste ešte nevie zadržať moč a potom nestihneme sadnuť na nočnik, každe dieťa ma svoj čas to sa nedá siliť, Jedna dr povedala že dieťa musí vedieť zadržiavať moč aspoň na par sekund a to sa nedá naučiť a ak na to dieťa ešte nemá vyvinutý nervový sistem, tak môžeš hocičo robiť aj tak sa ti pociká

imarikai
21. aug 2010

@martinka17 nedávno sme sa bavili s kmotrou /obe máme dve deti v podobnom veku/ na túto tému prvé deti sme začali učiť na nočník skoro a aj ked boli bez plienok iné sme nerobili iba striehli a dávali na nočník aj von sme brali náhradné oblečenie nepýtala ani som nečakala či sa vypýta lebo by som sa nedočkala proste som ju dala vycikať a vycikala sa a druhé deti sme dali na nočník až ked už mali vyše dvoch rokov a výsledok ?!!!!!!!!!! obe sa o dva dni vypýtali na nočník a pýtali sa ak si sa rozhodla dať skor musíš striehnuť a bude to trvať

galioska
24. aug 2010

ahojte
s dcerou som sa trapila s ucenim sa na nocnik, alebo vobec pytanim sa na vecko od roka a pol ale prisla na to az v 2 rokoch a pol........syna som netrapila vobec a presne na jeho 2 narodeniny(skor som ani neskusala) do 3 dni pekne bez problemov sa zacal pytat 😵 a vraj su dievcatka sikovnejsie, no neviem neviem 😝 😉

lenka1smejka
24. aug 2010

A na co ho ucis na nocnik ked bude chciet on sa sam nauci sam sa zacne pitata toto nepochopim preco sa to nenecha na detoch,tak ako sa naucili sediet,chodit,rozpravat tak sa naucia aj cikat

atrami
24. aug 2010

No u nás to tak skoro nehrozí. Zbadá nočník a plače a uteká sa skovať. 😠 Takže počkám 1-2 a skúsim znova.
Čím neskor som u starších synov začala, tým skor sa to naučili Prostredný syn mal v 3. rokoch ešte plienku. Za mesiac prešiel cez nočník až na wc.

ktulik24
24. aug 2010

hm, tiež si myslím, že je malinký, ale zas nám to ťažko posúdiť, či skoro, či nie, ty si jeho maminka, ty poznáš svoje dieťa.ak si presvedčená, že si uvedomuje čo od neho chceš, a podľa toho čo píšeš, asi hej 😉 a ak dokonca spolupracuje, tak super, pokračuj a nevzdávaj to!!ono nehôd je aj bude dosť, on má predsa kooooopec iných starostí než cikať 😀
ale ak máš pocit, že naozaj chceš od neho veľa, tak počkaj, mesiac-dva, možno bude potom lepšie.hlavne nestresuj, s úsmevom do toho, keby máš mať z toho nervy ty aj malý, tak to fakt radšej odlož.snád som trošku pomohla.. 🙂

abusik
21. okt 2011

Ahojte, pekne sa číta, keď deti majú dobrú vôľu, ale my si so svojím synom nijako nevieme rady. Má tri roky, ciká do nočníka 4 mesiace, ale kakať ani za šíry svet. Pýta si plienku, skryje sa do kútika a je spokojný. Ani do škôlky sme ho nemohli dať, v noci tiež má plienky. Má mladšiu sestru a ďalšieho súrodenca v brušku. Veľmi by potreboval medzi rovesníkov, ale nevieme s ním pohnúť. Od malička sa nerád kúpal, obliekal, je veľmi trucovitý a uvrieskaný. Na druhej strane je rozumný, veselý, spoločenský. Cikať sa naučil vďaka kiahňam, keď bol celý ponatieraný tekutým púdrom a dlho mu bolo stáť, kým to trochu obschne. Tak si konečne sadol na nočník a sa vycikal. No teraz stagnujeme. Do škôlky jednoducho musí čím skôr ísť, lebo ja sa cítim veľmi zle a jeho sestrička je veľký beťár. Poraďte prosím. ☹

lumarque
23. okt 2011

Abusik skus s nim pozriet pri sedeni na nocniku taku video rozpravku o chlapcekovi, kt sa naucil chodit na nocnicek.

https://www.youtube.com/watch?v=JD-B3_DtP5g

Mozno by ho to motivovalo. Je sice chvilkami trosku divne, ale mojmo malemu sa paci a obsedi pri tom na nocniku a aj tam nieco urobi. Da sa najst aj stiahnut aj dievcenska verzia v lepsiej kvalite, ale to sa uz nepamatam kde.

pingu1
23. okt 2011

podla mna aj 18 mesacne dieta je tazke oducit od plienok, zvlast ked su to plienky typu pampers....

miska246
23. okt 2011

Tak ja sa musim pochvalit, my nemame plienku cez den uz asi mesiac. Oducili sme sa za jeden den, predtym sme cikali do nocnika kazde rano... 🙂 🙂 🙂

maminuska
23. okt 2011

Dievčatá neblbnite, priemerné dieta aby dokazalo zadržať moč a uvedomiť si tlak že toto je to na cikanie by malo dosiahnuť aspon dva roky. Niektoré deti to zvládnu skôr , iné neskôr.
U mna to bolo takto - Natálka 18 mesiacov bez plienky cez deň , dva roky uplne odplienkovaná
Andrej 2,5 roka bez plienky cez deň , 2,8 na noc
Romanka 20 mesiacov je bez plienky , plienky na noc máme doteraz , nedokáže ešte zadržať moč v noci
Chcela som tým poukázať len na to, že napriek tomu , že som postupovala rovnako u všetkých detí , Andrej nie a nie sa vypýtať , čo vypýtať vôbec sa na nočník posadit. Tak vyrovnal kolená a vreštal že som ho na ten nočník jednoducho neposadila a potom zrazu zo dna na den to išlo .
Po týchto skusenostiach som na Romanu vôbec netlačila, cez leto som dala plienku dolu a len ukazovala na nočník a vysvetlovala, pri krmení posadila ale nijak to inak neriešila. V polovičke augusta sme obidvaja s manželom doma pracovali a malá okolo nás pobehovala bez plienky zrazu prišla s nočníkom a kričala : Hujá, Hujá a ja sa pozriem a tam nacikané a nakakané a potom to už išlo, jasné že aj nehody boli a občas sa stane aj teraz že pár kvapiek skončí v nohavičkách ale čo , nevadí , prezlečieme.
Unás to je tak že moja svokra tvrdí že jej synovia už v 11 mesiacoch nemali plienky, neviem ale v tomto jej neverím a vraj ani na noc a nikdy sa potom nepocikali.

kkinga
24. okt 2011

Plne suhlasim s tym, ze dieta na to musi byt samo pripravene! Ja som chcela dcerku oducit od plienok v lete, kedze aj do plienky uz cikala vo vacsich davkach (nie cvrk kazdu chvilu), no nechcelo sa jej na nocnik ani nahodou. Tak som to vzdala, nenutila som ju, len som jej rozpravala, ze skolkari (skolka je motivacia 😉 ) uz nenosia plienky... asi v polovici septembra si zrazu dobrovolne sadla, dva tyzdne sme sa doma prezliekali (zle casovanie), no von sme stale nosili plienku...Dcerka ma 19 mesiacov, sama sa pyta na nocnik (aj ked obcas pripominame) a uz tyzden mame plienku uz len pre istotu na noc 🙂 Ma ale stale hrozu zo zachodov, takze nocnik nosime so sebou 😉

marusa
28. okt 2011

v lete pred druhými narodeninami sme začali odúčať.skončilo to tak,že som slipky vymenila za pol dna asi 10x.vzdala som to.v septembri začal syn chodiť do jasiel,tam ho inšpirovali detičky a teraz sa sam pýta.sice povie že cika už neskoro,ale aspon si to konečne začina uvedomovať.a podla mna sme nič nezmeškali.mam kamaratku ,ktora davala maleho na šerblik hned ako vedel sedieť,čiže ako cca 6 mesačného.to už je podla mna strašný extrém.ale su bez plienky už teda pekne dávno.

tul1p
14. mar 2012

neviem, ci sa da pokracovat v tejto teme, alebo mam zacat novu? no uvidime. moj syn ma tiez 18 mesiacov. poobedne spanie a niektore nocne spanie vydrzi so suchou plienkou. vycika sa takmer vzdy po zobudeni do serblika. cez den mi kazdu svoju potrebu oznami. lenze vacsinou je uz neskoro. tym, ze ma pocit oznamovat mi, viem, ze chape, co sa deje ale neviem, ako mu pomoct presunut pomocovanie z plienky na serblik. jednoducho mi to vzdy povie, ked je uz neskoro. skusam ho davat preventivne posadit, ale vacsinou mu je lahsie cikat do plienky ci slipov.

jednoducho povedane, ako ste riesili to, ked dieta oznamovalo svoju potrebu, ale vzdy az ked bolo po nej? ako ho naucit rozdiel medzi predtym a potom, chce sa mi a uz som cikal. viem, ze je este maly, ale svojim spravanim mi dava najavo, ze treba sa posunut zas o kusok dalej.