Ako dieťa odučiť strachu z plávacieho kolesa?

monuska342
10. júl 2011

ahojte chcem sa spytat kupili sme malemu plavacie koleso a boji sa v nom ked ho tam dame tak placka...da sa ho neako naucit aby sa nebal? 😉

akika722
10. júl 2011

ja by som ho tam vobec nedavala ked sa boji 😒

kamilka22
10. júl 2011

Nedavajte ho tam, casom to same prejde. Hlavne ho nenutit.

traktor
10. júl 2011

cas..tak ako vo vsetkom..nesiliť..skusat, ak nechce nenutit..pockat 😉

winona24
11. júl 2011

@monuska342 prikláňam sa k názoru,že nenutiť....a čo tak vyskúšať rukávniky??? my napr.koleso nepoužívame vôbec... 😉

prasiatko30
11. júl 2011

suhlasim s dievcatami - nesnaz sa ho nutit na to koleso. zalezi od toho kolko ma dieta rokov - pokial este nema ani rok tak staci ked ho pekne chytis do narucia a nosis ho na rukach vo vode spolu s tebou, pomaly ho oddialujes od seba chytis ho za ruky - aby sa naucilo na vodu a na to, ze sa moze aj vznasat - ale toto vsetko mozes dosiahnut aj bez akychkolvek pomocok a potom pomaly budete skusat co vam viac vyhovuje - rukavniky, koleso - tiez je pravda, ze ked dieta, vidi ine deti ako maju koleso a plavaju v nom, tak tiez chce opakovat. pripadne mozes prejst hned na rukavniky - to uz mozes dat aj 1r dietatu.
ale na zaciatok a pokial sa boji ty si pre tvoje dieta to najlepsie zachranne koleso 😉

stanislavao
11. júl 2011

nenutit. ked nechce nech tam nieje. mozno sa vam aspon skorej nauci plavat, ked ho nebude mat. netreba ho na koleso ucit. naco? neni dovod. skuste rukavky. v nich sa aj skorej nauci potom plavat.

janinah
11. júl 2011

asi ste skúsili obyčajné koleso,skúste také zaujímavé napr. auto s volantom kde si dieťa sadne a trčia mu nôžky do vodičky cez tie otvory dolu

miskinadamko
11. júl 2011

netreba ho nutit, je este dost malicky, skuste ho najprv zoznamit z vodou , a vyuzivat radsej detske bazeny kde nie je potrebne koleso a moze sa tam clapotat a hrat. a vo velkom bazéne ho maj na rukach a rob s nim len take plynule pohyby po hladine vody , aj na brusku aj na chrbatiku

anielik
11. júl 2011

ja by som zivote ani dieta do plavajuceho kolesa nedala...prilis velka pravdepodobnost ze sa prekoti a budu nohy hore a hlava pod vodou, ked uz tak rukavy, aj tak take male dieta nemozete nechat bez dozoru...
asi vie preco sa ho boji....

petra1303
11. júl 2011

Ahoj...ani moja Sofia nechcela ista do kolesa ani sa mi ju tam nepodarilo dat tak vystrajala 😠 tak sme ju nosili len na rukach a teraz uz pekne si da rukavyky a pekne si plava sama popri nas s prestavkami 🙂 ale aj to nam trvalo kym sme ju presvedcili aby si tie rukavyky navliekla... 😀 ona zo vsetkeho zo zaciatku robi dramu 😅 😠

olivova
11. júl 2011

no, moja ma 3 roky aj nieco a do kolesa ju dostanem len na "brehu"....Takze my sa len na rukach od malinka....K comu to je - stresovat ju - ma mat z vody radost....Takto sa vysantime aj bez kolesa ...

heni79
24. júl 2011

Moja dcéra tiež koleso odmietala, myslím, že sa ho bála. Prvý raz na kúpalisku - asi 2 týždne dozadu, pišťala, keď som ju doň chcela dať (kúpili sme také, kde dieťa sedí, teda s otvormi pre nôžky). Tak som s ňou bola iba v detskom bazéniku, kde si veselo behala, čvachtala sa. Tam napr. boli aj hračky a kolesá, ktoré sú erárne a bolo tam tiež koleso s volantom. Ani to nechcela. Síce si ho tisla pred sebou po vode, ale sadnúť doň ani za svet.
Na druhý pokus - o dva dni - sme ju dali do kolesa ešte na brehu. Tiež sa jej to veľmi nepáčilo a plakala, ale iba pár sekúnd, kým sme ju nedali do vody. Šli sme spolu do veľkého bazéna. Po plači bolo ihneď, ako pochopila, na čo koleso je. 😉 A to bolo okamžite, ako bola vo vode. Bola rada, že mohla byť s nami vo veľkom bazéne a najmä s bratrancami, ktorých zbožňuje. Keď sa dostala napr. k vodnej stene, tak ju bol problém odtiaľ dostať, čo sa tam tak čľapkala a výskala. Rovnako pozitívne reagovala i na umelé vlny, tiež sa jej veľmi páčili - bez kolesa by som ju tam samozrejme nevzala a ani v bežnom kolese. Na ďalšie pokusy už reagovala iba pozitívne a do kolesa šla s úsmevom. Ona je vodný živel. 😀
Osobne si myslím, že to nie je iba o kolese, ale i tom, ako dieťa vníma vodu. Boli tam napr. starí rodičia s vnučkou, ktorá mala 4r.. Tí sa nás pýtali, koľko má naša malá. Lebo tá ich visela dedovi na krku aj s kolesom a pišťala od hrôzy. A napr. synovec, ktorý má teraz tiež 4.r. sa s kolesom "skamarátil" až toto leto. A celkovo s vodu. Minulé leto stál s kolesom na sebe na brehu a nik ho nedostal do vody. 😅

elise
24. júl 2011

plávacie koleso je nebezpečné môže sa dieťa prevrátiť dole hlávkou do vody, radšej by som riešila plávaciu vestu alebo rukáviky.

matulienka7
18. jún 2014

Odporucam plavacie koleso Swimtrainer. Bolo vyvinute tak, aby sa dieta citilo bezpecne a uzilo si pohyb vo vode v polohe plavania. Nase deti ho miluju. Dcerka vie uz skoro sama plavat vdaka nemu. Ma teraz uz zlte koleso a ma ho uz skoro uplne vyfuknute. Dostali sme k nemu navod a ucime deti podla neho plavat. Urcite odporucam 😉