Ako 7 mesačnú odučiť od zaspávania na rukách?

lenka0283
7. aug 2011

Ahojte mamicky....mam dcerku,bude mat 7 mesiacov.Bohuzial som si ju naucila zaspavat iba na rukach.Tak si nato zvykla ze uz inak ani nezaspi.Myslite si ze by som ju mohla nejako odnaucit.? Musim ju tak uspavat nielen vecer ale aj cez den ked chodi 2krat denne spavat.Ak ju necham v postielke place uz aj od unavi ale nezaspi,ale ako ju zoberiem na ruky tak uz zatvara ocka.A potom ju 20 minut musim uspavat na rukach.Nechcem ju tam nechat plakat citim sa potom ako zla mama.Mala ste niektora takyto problem?dakujem

snopkulka
7. aug 2011

Ahoj Lenka, ja som práve dočítala knižku Každé dítě muže dobře spát od Annette Kast-Zahn, vrelo odporúčam!!!! Nájdeš tam triky a rady ako naučiť dieťa spinkať v postieľke celú noc, ako ho uspávať, ako dosiahnuť aby samé zaspávalo a podobne. Začala som rady praktikovať pred dvoma dňami a už vidím prvé výsledky 😵 Je tu aj téma Každé dieťa môže dobre spať, kde si baby vymieňajú svoje skúsenosti, názory a podobne, nečítala som tú tému celú, len zopár príspevkov... Ja som naozaj spokojná, my sme mali ten problém, že sa syn zobúdzal každé 2 hodiny v noci a kojila som ho, čo bola chyba 😖 Držím palce!!

lenka0283
autor
7. aug 2011

@snopkulka dakujem urcite si tu knihu zaobstaram ani som nevedela ze taka kniha je...dakujem 🙂

lenkasulovcova
7. aug 2011

@lenka0283 ja mam podobnu knihu v elektronickej podobe, ked maly vecer zaspi tak to pohladam a mozem preposlat na vas mail

snopkulka
7. aug 2011

@lenka0283 dostala som ju od manželovej sesternice a musím len vychváliť 😉 niektorí považujú praktiky z knihy za príliš drsné, ale nemyslím, nám to fakt pomohlo a dnes som sa konečne po dlhých mesiacoch vyspala bez toho, aby malý v noci plakal 😵 navyše sú tam rady ohľadom spánku dieťaťa od narodenia do 8-ch rokov, nikdy nevieš, kedy sa zídu 😉

saxana123
7. aug 2011

@snopkulka čo konkrétne sa tam môže zdať drsné? nečítala som to, ani nemáme problém so spánkom, iba ma to zaujíma ako sa dá drsným spôsobom naučiť dieťa spať.

lenka0283
autor
7. aug 2011

@lenkasulovcova keby si mohla bola by som rada..dakujem 🙂

lenkasulovcova
7. aug 2011

@lenka0283 na aky mail?

snopkulka
7. aug 2011

@saxana123 Ako som spomínala, my sme mali ten problém, že sa syn budil každé 2 hodiny v noci a začal plakať... a ja v snahe mať to čím skôr za sebou, lebo som od únavy nevedela čo so sebou, nakojila som ho - chyba! Prvú noc som teda, podľa knihy, nechala malého plakať a chodila za ním v intervaloch 3minúty, 5 minút a potom každých 7 minút a len som ho pohladkala po tvaričke, prihovorila som sa mu, dala mu cumlík - skrátka nevyberať z postieľky, nekŕmiť, nechať nech sám zaspinká... Najhoršie bol ten prvý plač - trvalo hodinu aj 15 minút, kým zaspal, celý čas plakal, doslova reval, na celý barák a ja som tam za ním len chodila podľa časových intervalov odporúčaných v knihe a utešovala ho... čo ho ešte viac dráždilo, tak som sa zdržala pol minúty a utekala von z izby ☹ Zatiaľ som si vedľa v izbe čítala knihu 😕 ale povedala som si, že sa nedám odradiť a musím zotrvať, lebo byť v noci každú chvíľu hore bolo nad moje sily a konieckoncov sa nevyspal ani malý. Po tej hodine a pol napokon sám zaspal v postielke 😉 následne sa zobudil asi o 3 hodiny, plakal asi 20 minút (znova som k nemu podišla po 3 minútach, následne po 5ch....podľa knihy) ale znova sám zaspinkal. A nad ránom sa scénar opakoval s tým rozdielom, že už plakal iba 5 minút a keďže už vedel, že okrem môjho ksichtu a pohladkania nič viac nedostane, zaspal 😀 A dnes v noci (2-há noc môjho experimentu 😵 ) spal krásne celý čas a keĎ sa zobudil, tak len pomrnkal, vôbec neplakal a nakoniec sám zaspinkal 😎 tak som zvedavá ako bude túto noc 😨 Práve to, nechať dieťa plakať a okrem pohladenia mu nič viac nedopriať je pre mnohých niečo drsné, nepredstaviteľné 😔

jaruska6
7. aug 2011

@snopkulka Ahoj, ja som to s malým skúšala pred 3 meiacmi, no vzdala som to.Vydržala som to 3 dni .Ale náš malý má výdrž poriadnu.Dala som ho do postielky prvý večer reval cca 2,5 hod. a zaspal mi po sediačky, pokakaný.Druhý večer plakal cca 1.45 min. už som si myslela o niečo menej super,znova zaspal po sediačky a zas sa zo stresu pokakal.Tretí večer plakal viac ako 3 hod., už nám susedovci búchali na stenu a samozrejme pokakaný.Tak som to vzdala.Vždy keď som za ním prišla v tých intrvaloch bolo to len horšie, vôbec sa neukludnil,zavýjal pomaly ako keby sme ho z kože drali.Tak držím palce, nech sa ti to podarí 😎 .Môj malý má 16 mesiacov,kojím ho a doteraz som sa poriadne nevyspala. 🙄

snopkulka
7. aug 2011

@jaruska6 😕 😕 drobček je zrejme citlivejší na zmeny ako iné deti... ako ho uspávate? Ako je zvyknutý zaspinkať?

vavrovae
7. aug 2011

mozem sa opytat jak stare mate deticky? a hlavne by ma zaujimala nejaka dobra rada od vas..ja mam msiac stare miminko a mam problem ze mi nespi cez den...napapa sa potom strasne place a ked ho ucicikame amyslime si ze spinka po desiatich minutach je hore..neviem ci v tej knizke su aj nejake praktiky pre tak malinke deti ale zdasami , ze este tak male mimi nechat v kuse plakat je dost krute nie? poradte mi v noci sa mi budi kazde tri hodky coz je asi pri tak malom normalne ale cez den nechce vobec spinkat...uspime o pri placi na rukach a potom je hned hore a place zas a ten plac je fakt sila....trasuca sa brada,cely je cerveny som z toho fakt nestastna

saxana123
7. aug 2011

@snopkulka Aha, tak takto nejak som to robila aj ja no s dvomi rozdielmi. Prvý je ten, že malý nebol kojený, čiže bol závislák na flaške a druhý rozdiel bol ten, že som netušila o tejto knihe ale tiež som k nemu prišla, pohladkala, strčila dudlík a odišla. Trvalo tiež 2 noci kým mu došlo že tudy cesta nevede a tiež to zabralo 😀 mne to poradila moja mama, aby som ho za žiadnu cenu nevyberala a nenechala sa manipulovať a tiež na mňa všelijako pozerali moje kamarátky, a čelila som otázkam typu - To ho necháš vyplakať? No ano, v podstate hej. Nepočúvalo sa mi to ľahko ale malo to svoj cieľ a som rada že som nepovolila. Moja mami mi stále opakovala že od plaču ešte nikto neumrel 😀 a mala pravdu 😉 takže v podstate túto metódu schvaľujem a používala som ju tiež a ani som netušila že sa to nejak volá.

katuska26
7. aug 2011

@vavrovae skús i pozrieť toto je to super a určite vám to pomôže my sa tiež učíme zaspávať sami a bez plaču 🙂
http://weissbluthmetoda.wordpress.com/

tamoulik
7. aug 2011

@vavrovae Take male babatko predsa potrebuje citit maminu pri sebe a to ked sa nadojci a potom ho prelozis a manipulujes s nim, tak ho to moze vyrusit a nahnevat. Najlepsie uspat v lahu na prsniku a kjed babatko zaspi, tak pusti prsnik a spi dalej v posteli, takisto, ked sa budi, mozes hned dat prsnik a babo sa krasne hned napapa a zobudi v dobrej nalade. Pripadne si zohnat satku alebo ergo nosic, uspat babo v nom a mozem potom robit, co potrebujes a mas volne ruky.

tamoulik
7. aug 2011

@snopkulka Tak mne to teda pride drsne nechat dieta vyplakat a nevidim nic zle na tom, ked sa v noci pri prvych naznakoch ponuka dietatu prsnik na ukludnenie, ved je to to najprirodzenejsie. A dojcene dieta malokedy vie prespat noc, vewd MM sa velmi rychlo vytravi, takze dieta si doplni MM a zaroven sa ubezpeci, ze matka je pri nom. Dieta do jedneho roka zivota nevie, co je manipulativny plac, ked place, naozaj ma na to dovod!!! To, ze dieta po case prestane plakat, ked matka nepride, sa prirovnava detom v detskych domovov, ked vlastne aj tieto deti casom pochopia, ze plac nepomoze, aby niekto si ich privinul a pohladkal a stavaju sa apatickymi. Navonok ostavaju v poriadku, asle beru si do zivota rozne frustracia a deprivacie, ktore sa casom odzrkadlia. Ja zase odporucam precitat knihu od J.Liedloff KOncept Kontinua, neradi, ako naucit dieta spat, ale ako vychovat z dietata zodpovednu a samostatnu osobu. A ake je dolezite nosenie dietata, dojcenie na poziadanie a spolocne spanie.

estterka
7. aug 2011

@tamoulik ahoj,no mna isli teto tyzden mamicky za podobne praktiky ukamenovat v inej teme,o oducani 3-tyzdnoveho babatka spat na prsniku a povedali mi,ze 7 mesacne dieta vie tak manipulovat placom,az sa z toho povracia.. 🙄 😔

tamoulik
7. aug 2011

@estterka Tesim sa na ukamenovanie 🙂 Maminky chcu mat dieta, ale potom, aby spalo celu noc, aby papalo kazde 3 hodiny, aby sa samo hralo od narodenia, aby sa usmievalo na poziadanie...pokial je take dieta, tak super, niet co riesit, ale ked nie, tak ake narocne...a pritom je uplne normalne. Vztahova vychova je narocna pre rodicov a na cas. Baby, tesim sa na reakcie, komentare, nazory...

ela2710
7. aug 2011

@tamoulik toto si aj ja vzdy pomyslim, pri takychto ,,skvelych" knihach o vyplakani, ja osobne by som to nemohla, ved je to predsa moje dieta a je prirodzene, ze ma potrebuje a ze k nemu vzdy dobehnem, hoci nekojim, a maly spinka cez noc ukazkovo, no jemu zas vadi velke teplo, takze prevcerom ked u nas bolo dusno, cez den horucavy, vstal v noci zo 4 krat, stale sa mrvil, tak sme si ho vzali o pol tretej rano o postele k nam a spinkal az do siemej 🙂 dieta sa niekedy ozaj lepsie citi s rodicmi

tea333
7. aug 2011

baby, ked to citam je mi smutno.Manipulacia niekolko tyzdnovych babatiek? Deti potrebuju mamicku, potrebuju ju citii , pretoze nic ine na svete im nedoda pocit bezpecia tak, ako mamina naruc a mamin prsnik, ku ktoremu sa dietatko stale tuli.Ak dietatko place, ked ho polozite do postielky, tak nevydiera.ono jednoducho chce svoju mamu.Praktiky tej uchvatnej knihy su mi zname, a to co sa nimi dosahuje je, ze dieta prestane plakat po par dnoch, pretoze zisti, ze mamicka jednoducho nepride.je to hlboka rana v tej najnevinnejsej dovercivej detskej dusi.
Ponukat prsnik je uplne v poriadku, ak to dieta upokoji a pekne zaspinka.Nosit ho na rukach je v poriadku, ak to mamicke trebars nenici chrbat.ja som dojcila aj noci, nocne dojcenie sme vypustili tak v 10mes, a teraz uspavam na rukach 10kg valibuka.

Ak by ste chceli ucit deticky na postielku, samozrejme ze sa to da, ale jemne a postupne, bez placu a za vasej pritomnosti. odporucam literaturu od Prekopovej - Kdyz dite nechce spat.
Cely trik je v tom, ze ho naucime, ze sme tu pre nho a nie je sa coho bat 😉
okrem ineho odporucam knihu koncept kontinua alebo aj odbornejsie citanie Vazba o poruchach, ktore vyvola stresujuce odlucenie od matky.

estterka
7. aug 2011

@tea333 to aj ty si mlada zaba ako ja,to si este naivna..to sa musis zatat a nepovolit,lebo kde by sme boli,keby si deti robili co chcu stale 😀 tot rady odtialto 😉 😠 koncept kontinua je perfektna knizka 🙂

matveja
7. aug 2011

moja dcérka / 2 a 1/ 2 masačná / zaspí hneď po nakojení, stačí jej dať do ručičiek,alebo na vrch hlavičky bavlnenú plienku a spí ako batôžtek. Ešte jej dám cumlík a keď sa chystá už na tvrdý spánok tak ho vypľuje a spí.....to trvá cca 5-10 min. čo ho dudká a potom búva. Niekedy počas kojenia a po kojení ju jemne hladkám a ona zaspinkáva. Potom ju len preložím do postielky a spinká. 🙂

zuzanockamt
7. aug 2011

@lenka0283 aj ja mam tento "problem" 😀 ... ale ako problem to nevidim a v ziadnom pripade ho nebudem oducat ... precitala som si knihu Kazde dieta sa vie naucit spat ... nevedela som o co ide, tak som citala zo zvedavosti ... bola som naozaj zdesena ... podla mna to hranici s tyranim deti ... ja uspavam na rukach takmer od narodenia ... prve dva tyzdne zaspaval sam, lebo mal zltacku, takze bol spavy, ale ako mu bilirubim klesal,tak aj spanie sa zmenilo ... nase uspavanie trva od cca 10 minut do hodiny a pol ... ano, uznavam je to obcas o nervy hlavne pocas dna, ked mam pracu, ktoru musim spravit, hlavne varenie ma obcas suri, ale vydrzime, ono sa to zmeni ... svoj rezim som si prisposobila rezimu mojho krpca 🙂 ... varim vecer, ked zaspi a na druhy den nemam stres a ostatna robota pocka ... teraz, kedze je uz pomerne tazky,tak uspavam na fitlopte, tam mal najdlhsi interval uspavania hodinu ... kym bol uplne malinky, tak sa mi stalo, ze som ho nosila vecer aj 4 hodiny, lebo vzdy ked zaspal a polozila som ho na postel sa zobudil ... pre mna je tento sposob uz uplne prirodzeny, nemienim ho menit a stresovat dieta a tiez seba ... ked bude mat tu potrebu zaspavat sam, tak mi to da najavo ... to som si ista 🙂

denisekkk
7. aug 2011

@tea333 suhlasim s tebou uplne

lenka0283
autor
7. aug 2011

@zuzanockamt asi mas pravdu...ja ju nedokazem nechat plakat a odist to sa ani neda...takze mi nic ine ani nezostava..ibaze nema pravidelny rezim takze sa jej neviem prisposobit chodila spavat o osmej vecer a teraz je niekedz hore aj do jedenastej...ale verim ze to nebude vecne a prejde to...takze asi s tym uspavanim na rukach budem pokracovat 🙂

zuzanockamt
7. aug 2011

@snopkulka lutujem tvojho syna ☹ ... v zivote by som ziadnemu ani cudziemu dietatu nieco take necitlive neurobila a ty si to spravila vlastnemu ... ked to citam, ze doslova reval a nie plakal, je mi zle ... moj krpce sa budi casto v noci, spava pri mne, tak si ho pritulim, pripadne nakrmim, ponosim, ked treba a spime dalej hodinku alebo dve, potom sa zase zobudi a tak dookola, nie je to kazdu noc, ale velmi casto ... no vydrzime, nic ine nam neostava

zuzanockamt
7. aug 2011

@lenka0283 ani moj krpec nema pravidelny rezim ... par dni sa stane, ze zaspava v takmer rovnaku dobu pocas dna, potom je zase vsetko inak 😀

tamoulik
7. aug 2011

@zuzanockamt Fit lopta fici od narodenia aj u nas, nedam na nu dopustit. Pripadne dieta do Manducy a hop sa skakat. @lenka0283 take male dieta nemoze mat este rezim, treba spat, ked spi dieta, skuste si lahnut vedla seba spolu, dieta si daj nabok bruskom k sebe, prsnik do pusinky a spite spolu, mozno aj cez den dlhsie pospi a ty si oddychnes s nim. @tea333 Minuly tyzden som si objednala 9 knih od Prekopovej, uz sa tesim, teraz akurat citam RABR.

pingu1
7. aug 2011

co by som ja teraz za to dala, keby mi zaspavala na rukach. mala ma dva roky, vzdy zaspavala sama a bola som na to hrda. teraz mi je luto, ze mi nezaspavala na rukach, /telo na telo/ ze som si ju nedrzala ako babatko castejsie. tak budte radi