Ako 5 ročné dieťa naučiť strany?

31. jan 2022

Nejaké typy ako 5 ročnému vysvetlit a naučiť ho strany? Zatiaľ ma napadlo len podľa srdiečka ale stale si to pletie

vitriolka
31. jan 2022

a v ktorej ruke drzi lyzicu?

lintu
31. jan 2022

Jaaj, také strany 😀 Ja reku svetové 😂
Vľavo-vpravo si pletie aj dosť dospelákov. No spomínaná lyžica je výborná pomôcka 👍

lenuska0075
31. jan 2022

Ked som bola mala som si zlomila ruku a z pravacky som sa stala lavacka. Dlho som si plietla strany, tak ma jeden kamarat naucil figel, ze si mam na ruke ukazat pisenko L a podla toho viem, ze lava 😀

ukulela
31. jan 2022

Ak uz stabilne pise jednou rukoy, podla toho.

deti95060810
1. feb 2022

ja som ako dieťa si vždy podľa toho v ktorej ruke držím lyžicu....

karem21
1. feb 2022

Ja si pamätám, že nás to učili v škôlke tak, že nám na pravú ruku na rameno uviazali cervenu snurku. Na ľavej sme nemali nič. Odvtedy to ovladam😂🙈

tramtada31
1. feb 2022

Dcéra sa to naucila v troch rokoch na tanečnej. Tam do nich toľko hustili doprava, doľava, dopredu, dozadu a prísun, ze to začala ovladat.

andreatytler
1. feb 2022

Su ludia co s tym maju celozivotne problemy, mozno je vas syn jednym z nich. Nie je to nic hrozne ale nebude moct robit letoveho dispatchera 🙂.
Ak dieta preskoci stvornozkovanie, moze sa to takto prejavit.

solemami
1. feb 2022

ja poznam tiez v zahranici - ktora ruka ti ukaze L ta je lava

diewcatqoo
1. feb 2022

Syna som ucila ako dvojrocneho podla toho, ze som mu povedala, ze na lavej strane mu bije srdiecko. Teraz ma 5 a obcas, ked si nie je isty, tak hned hmata, kde mu bije srdce 🙂
Inak ja mam s tymto problem este v dospelosti. Pri soferovani, ak mi navigacia povie odbocte vlavo, alebo ak mi niekto povie, aby som sa otocila doprava/dolava, tak mi trva asi sekundu, kym sa spamatam 🙂

mamina0078
1. feb 2022

Nemá na jednej ruke nejaké znamienko alebo niečo markantné? Ja mám na pravom zápästí a ako dieťa podľa toho som určovala. Ale 5 ročné dieťa určite drží v ruke aj ceruzku tak podľa toho tiež by sa dalo, že si predstaví ktorou rukou ide kresliť a ta je buď ľavá alebo pravá.

dskjhfdlkdjhl
1. feb 2022

My sme dcere dali na pravu ruku tetovacku🙂 Pomohlo😉

babydesire
2. feb 2022

Ja strany neviem urcit dodnes...urcujem bud podla srdca (lava), podla toho v ktorej drzim lyzicku,pero (prava) Vzdy si to musim najprv predstavit- uvedomit si tu cinnost ci to kde mam srdce...Nedokazem zahnut dolava v momente ako dostanem pokyn,najprv potrebujem sekundu kym si v hlave urcim stranu a az potom viem zahnut...preto sa aj bojim soferovat.myslim,ze toto je nejaky druh nejakeho dis- asi..lebo uz som pocula od viacerych ze stym maju problem. Zvycajne zeny.

autor
2. feb 2022

@babydesire inak aj ja s tým mam obcas problem tiež mi trvá kym to spracujem😅keď ma priatel naviguje vždy mu vravím aby mi ukazoval prstom😂