Aká je slovná zásoba vášho 15 mesačného drobca?

akiram
18. jan 2012

Viem, že je to individuálne, ale chcela by som vedieť, aká je slovná zásoba vášho 15 mesačného drobca...Napíšte, aké slovíčka vie...

janica81
18. jan 2012

😀 nasa Nela ma 16 m, a vieme ...Mama, Tati, havo, cica, starka, starky, mena nasich psov - Marat a Axis, a deti, baba, napodobnujeme vela zvieratiek... kde je?? jaj, daj, mnam mnam, .... a naznaky viacerych slov...

kajlik18
18. jan 2012

moj nevie zatial nic akurat ked sa mu podari tak povie tata alebo ked papa tak nieco take podobne ako je mnam ale to ked zuje tak neviem no.zatial nevie nic povedat a to ma uz 16mesiacov.a tvoj nieco vie?

happy8051
18. jan 2012

mama, tata, bába, k-ká (starká)k-ký (starký), havo, cica, čaj, papa,ham, mnam, teta, ujo, naopodobnuje zveratka, búva, daj, kde je, moje, bú (bubo) mó (mobil), gól, bum, tatá, von. ukaze kde ma casti tela a rozumie vela? zahod do smeti, dones podbradnik, pod sem, podaj vetrovku, papucky, najdi knizku, zatvor dvere........

mandragora22
18. jan 2012

ahoj, nasa ked mala 15 mesiacov, tak ani mne nevedela prist na meno 😀 jej jedine slovo vtedy bolo "baba", co pomenovalo vsetko vratane mna, otca, babky, psa, smykalky....proste vsetko. dnes ma takmer dva roky a rozumie vsetkemu. ale povie len: mama, tata, baba (to je bud babka alebo babika), aa - to je bude "zaba" alebo napodobnenie brechotu psa, potom vie beeee, meee, buuu a kadejake zvieracie zvuky a vie, co k comu patri, potom povie brum brum alebo brm brm, prve je medved a druhe auto. to je asi tak vsetko, akoze fakt. a to ma dva roky. ale pritom rozumie snad absolutne vsetkemu o com sa bezne doma rozpravame, chape, dokaze ukazat v knizkach na cokolvek, co sa jej opytam, ale hovorit ani za nic, nuz, nelamem si hlavu 😀 😀 hlavne ze je zdrava a rozumna 😉
jaj, ano, aj ham ham povie. niekedy to znamena, ze "jedla som", niekedy ze "chcem jest" a niekedy, ze "chcem ist von", to uz zistim podla jej reci tela a podla toho, ze kedy jedla 🙂)))))

daniella_vivien
18. jan 2012

moja bude mat 15m... rozprava= mama, tata, baba, haji (hajat) cem (chcem) , ne-ne, hav (havo) , tete (pekne) mnam mnam , toto, kde, tam . myslim ze to je vsetko

divoska
18. jan 2012

ziadna, ale znakov pouziva okolo 30-35 takze rozumie a chce aby sme mu rozumeli aj my

zuzana2000
18. jan 2012

ahoj náš vie mama, tata, baba, kky (krstny), havo, cica, duda, čaj, mniam mniam...to je asi u nás najčastejšie slovo 🙂 ujo, teta, gol, bááág (báger), moje, pápa, vie ukázať že má ľúbi a povie mooo (moc) a roztiahne ručičky, a vie povedať ako robi cica-mniau, havo-hav, konik-ijaja, kravička-múúúú, vie ukázať kde má vlásky, nos, usta, uši, bruško, ritku, nohy, ruky, rozumie zahod do koša, dones topánočky, papučky a také ostatné veci na oblečenie, dones plienku...chod sa voziť na bicykliku (odrážadlo)...ale vetu nevie povedať ani z dvoch slov....napr mama daj....toto vôbec nevie....sa mi zdá, že rozumie veľa veciam, ale aj keď komunikujeme tak po väčšine pritakáva hlavičkou alebo teda ukáže nie..celkovo je to taká smiešna komunikácia...ale ja mu rozumiem a to je hlavné. 🙂 🙂

haslerka31
19. jan 2012

Ahoj.Moj ma 20m rozumie vsetkemu,dokonca uz aj veci v anglictine,ale povedat vie iba :mama,baba.mnam,dudu,vavo-na psa a vie ho napodobnit,napodobnit auto,potom jeho oblubene slovo neeee,ked mu poviem,ze ideme spinkat🙂Je naozaj sikovny,len rozpravat sa mu nechce.Ked nieco vyleje,vezme utierku a utiera to,plienku ide za sebou odniest do kosa,dat si dole papucky,ponozky snazi sa obuvat sam,podava mi vyprate pradlo,ked ho vesiam🙂.Ked ideme na prechadzku otvori si dvere, privola vytah a caka na mna🙂proste je uzasnyyy a je mooooj 😀 Kamoskina mala ma 16m a nepovie ani mama,ale tiez vela rozumie.