Aká je slovná zásoba 16 mesačného dieťaťa?

mimel
30. dec 2011

čo vie všetko povedať vás 16 mesačný drobec?

tosijo
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
happy8051
30. dec 2011

ak mozem, prispejem aj ked dcerka ma len 14,5MES. vie povedat: bába, baba, tata. mama, mami, kká-starká kký-starký, búva, havo, cica, gága-hus, jájá-iá iá-somár, papa-papať, ham, pápá. tatá, teta, ujo, to je vsetko, ak som nic nezabudla. a potom este par vlastnych slov ma, ale nik nevie co znamenaju 🙂

adri2211
30. dec 2011

no moja mala ma 18mes a hovori takmer vsetko, po slovensky aj po madarsky. v poslednom case uz aj sklada jednoduche vety. pozna 2-3 riekanky naspamat.

lussy666
30. dec 2011

dcerka ma 16 mesiacov a hovori dost malo - ale kazdym dnom viac a viac - mama, tata, baba, pali, havo, cica, cucek:D, auto, brrm, daj, na, neee dadat, mnam mnam, papa a uz ma nic nenapada....ale ako vravim, myslim, ze to pojde rychlo - kazdy den novy zvuk, nova slabika🙂

piacere
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
katy1979
30. dec 2011

no skoro nic 😀 iba eeeee a mama a papa a halo.
starsi v tomto veku hovoril v jednoduchsich vetach. dolezite je aby ti krpec rozumel

mircalla
30. dec 2011

suhlas s @piacere a inak vacsinou su dievcatka sikovnejsie, co tak pozorujem, neni pravidlo
ja toto neriesim a porovnavanie deti nemam rada

tea333
30. dec 2011

no to je otazka, kde sa maju sancu pochvalit tie mamicky, ktore maju genialne deti ktore v tomto veku hovoria hebrejsky a cituju bibliu.
16 mesacne dieta este vobec nemusi rozpravat, kazde dieta je individualne a ma svoj cas.

zuzanockamt
30. dec 2011

moj syn ma 15 mesiacov a vie povedat mama - no nemysli tym mna, ked sa spytam, kde je mama, tak ukaze na otca a mama znamena vselico ine este 😀 ... dalej povie tata a pá-pá - oboje znamená preč a von, tik-tak - hodiny a vsetko co ma tvar kruhu, bá - banán, pád, spadnutie, hava - pes, am - ham a to je asi vsetko
rozumie ale velmi vela slov a pouziva rozne zvuky na vyjadrenie veci, to ale za slova nepovazujem
a netreba sa bat ani vtedy, ked dieta v dvoch a viac rokoch nerozprava ... mam skusenost s takou situaciou, obavat sa treba az po 4.roku dietata

estterka
30. dec 2011

no nasa vyrasta v 4-jazycnom prostredi a tak som uplne kludna,co sa reci tyka-viem,ze tieto deticky zacinaju hovorit neskor. ale tak ci tak,je to dalsia oblast,kde neovplyvnime velmi nic a uz vobec nie v tomto veku. kolko deti zacina hovorit neskor,rovnako vela deti zacne neskor sediet,lozit,chodit..

no my,zatial vie povedat mama,papi,otto(nas pes),kde je,kde,kto,daku(dakujem),ana(jseba tak vola,),mnam a po nemecky vie hallo,nein,ja,da,lecker-toto nemecke sa naucila posledne dni. este hovori maaaaa a tym nazyva vcielku maju.

cigaretka5
30. dec 2011

nasa mala povie papa, auto halo - telefonuje uplne so vsetkym a niekedy povie mama, ale nemyslim ze to hovori o mne, este da tati- ked vola na ocka a potom si diskutuje sama zo sebou svojou recou. este povie baaaaaaaaaaaaaaa ked padne . No tiez som bola v strese ked mi ine maminy tvrdili ze ich 8 mesacne deti ich nazyvaju mama a ked mali rok tvrdili, ze robia kakaka ked kakaju do plienky. POtom som sa s nimi stretla live a zrovna vtedy sa to ich detom nechcelo ......................

palinkovamaminka
30. dec 2011

nas Palko vedel v 16 zopar slovicok ako mama, brm brm, bac..
teraz ma 21m a uz vie tych slovicok zo 50, ale stale len takych jednoduchych ako, papa, kaka, cika, hau...
v 16tich staci ak vie tvoj drobec vobec nieco povedat. v 2 rokoch ze je este stale v norme ak vie povedat len nieco cez 10 zrozumitelnych slov. v tomto su medzi detmi velke rozdiely
ja uz by som chcela doma cloviecika, s ktorym sa da pokecat a stale nist 😠 😀

belanka
30. dec 2011

aj ja musím súhlasiť s piacere.staršia dcéra rozprávala veľmi skoro a veľmi veľa.mladšia sa spustila až po 2rokoch a mňa už samozrejme chytala panika,lebo som ich porovnávala.v apríli bude mať 3 roky a stále je v porovnaní so staršou pozadu,ale robí pokroky zo dňa na deň.lekárka mi povedala,že do 2,5roka treba dať dieťaťu čas(samozrejme,že sluch treba skontrolovať hneď) a ak dovtedy nezačne rozprávať,treba to vážnejšie riešiť

ajca123
30. dec 2011

Nas maly v tomto veku hovoril tata,mnam,be,cici...
Deti maju čas aj ked nehovorí tak ti dobre rozumie čo ty po ňom chceš a ono to ide spraviť aj to znamená že má slovnu zasobu 🙂
Len slova sú pre našich drobcov ťažké v takom veku 🙂

kaja79
30. dec 2011

ak ti drobec nerozprava nestresuj, kazde dieta je individualne.....k dr. sa odporuca ist az v 2 a pol roku ak drobec ani nepipne.
moj je ukecany, uz opakuje slova "dospelacke", ale ma aj svoju babätkovsku slovnu zasobu a jeho kamos o 5 mesiacov starsi len ukazuje a pouziva slabiky svoje vlastne. Takze je to u kazdeho inak... 🙂

bodka70
31. dec 2011

staršia dcérka mala zásobu zhruba 10 slov na 10 mesiacov, mladšia toto dosiahla v 18 mesiacoch. V troch rokoch už obe rozprávali zhruba rovnako, dokonca tá mladšia, čo začala rozprávať oveľa neskôr, hovorila v 3 rokoch čistejšie a zretelnejšie. V 16 mesiacoch má dieťa nárok aby ešte "nič" nerozprávalo, stačí keď si bľaboce, používa nejaké citoslovce, to stačí, aj toto už je základ budúceho rozprávania. Netreba sa stresovať, ako tu už bolo povedané, netreba si robiť starosti, len s dieťaťom rozprávať - v krátkych jednoduchých slovách a vetičkách, dávať mu podnety. Ak by do dvoch rokov ani neceklo, je namieste poradiť sa s odborníkom.

maznacik007
31. dec 2011

hlavne neporovnavaj s inymi detmi kazde ma svoj cas ja mam doma dva extremy
dcera v 16 mesiacoch recitovala basnicky a v 20 vedela rozpravat uplne cisto /aj r vedela/ v suvetiach
chlapec v 16 mesiacoch vedel povedat mozno mama aj to nie cisto a ham ziadne ze zvierata alebo ukazat ze pa pa ... nic ... a teraz ma 3.5 a usta sa mu nezavru.... aj ked to neni uplne ciste ale rozprava v pohode...

treba mu dat cas .... pokial nejakym sposobom komunikuje aj neverbalnym tak by som to nechala tak zatial

kazde dieta ma pravo na svoj cas na vyvin vo vsetkom, toto nie su preteky

sante81
31. dec 2011

môj syn ma skoro 2 a pol roka a povie pár základnych slov a neriesim to. rozumie všetkému, je velmi sikovny, nikdy som ho neporovnávala so ziadnym dietatom, a nesla som podla tabulky, príde ešte den, ked budem vdacna ze nevedel povedat nic lebo sa mu pusa nezastaví, takze neporovnávaj, kazde dieta je osobnost sama o sebe

petkave
31. dec 2011

Môj syn má pomaly 17 mesiacov a dokopy nič nepovie. Hatle si svoju vietnamčinu... Občas sa mu podarí povedať "havo" a teraz, keď cupká okolo vianočného stromčeka, tak povie "gua", ale vzápätí je z toho aj "kua"... 😀 Perfektne ovláda rôzne citoslovce, "mňam" mu ide najlepšie... Ale "mama" mi nepovie, hoci to povedať vie...

anjelicek26
31. dec 2011

Nas maly povie tak 15 slov, par este navyse vie zopakovat, ale nic extra 🙂 Vyrasta v 3 jazycnom prostredi, tak sa mu necudujem 🙂 Ma casu a casu .)

kilian
31. dec 2011

co chcete,niektore v tom veku vedia aj lyzovat....

ivett1
2. jan 2012

Moja dcérka v tom veku mala celkom slušnú "zásobu svojich slovíčok" (niekde mám dokonca aj štatistiku...čo všetko vedela už povedať)...aj keď väčšinou sme hádali, čo tým asi myslí...ale ukecaná bola už odmalička 😀 ...zato môj synček si teda dával poriadne načas...jazyk sa mu rozviazal až keď mal 20 mesiacov, ale zasa rozprával zrozumiteľnejšie ...takže (aj keď sa porovnávať nemá, mamy, ktoré majú dve a viac detí, sa tomu akosi nevyhnú..) "z vlastnej skúsenosti" môžem už len skonštatovať, že je to úplne individuálne, koľko slov, v akom veku a v akej kvalite dieťatko ovláda-používa...podstatné je, že "niečo hovorí"...a potom stačí s detičkami už len "veľa rozprávať" 😉

luculus
4. jan 2012

nasa bude mat teraz 15 mesiacov a len pisti, eeeeka, sem tam mnau, hau, gagaga a mama - ale to mam tiez pocit ze je to myslene na vsetko, lebo ked sa jej hoc kto opyta kde je mama tak ma na haku. mam taky pocit ze to ide dole vodou, uz nechce ani tie zvieratka napodobnovat, ani rybku, ktoru mi vedela spravit hned ako sme ju nalistovali v leporele :/. zarucene jedine co ostava je, ze vie zamavat a dat pusu na dialku. mne to nevadi, viem ze je sikovna, zacala skoro chodit cca v 9 - 10mes, vela veciam rozumie, aj ked sa tvari, ze nie znamena ano :D. ale od mojich rodicov si pravidelne vypocujem, ze vie len jacat, nervovat sa,... ze uz mala rozpravat, chodit na wc - teda pytat sa na serblik,...

sybila7
11. feb 2013

nasa mala tiez 16mesicov a velmi malo slov hovori,akoze stale nieco hovori ale nie je to normalne slovo,ale ked zacne tak uz neprestane,ale ked jej hovorim tak rozumie aj spravi co jej kazem 🙂

juhelle
17. apr 2015

Náš malý je úplne perfektný v 20 mesiacoch recituje básničky spieva si vie oznámiť že niečo bolo alebo bude.
Keď mal 16 mes. Tak hovoril jednoduché vety "mama tam poď" a podobne. No náš starší tuším vtedy hovovil na všetko len začiatočnými písmenami.

Najviac slovíčok sa však naučili z takýchto videí.

https://www.youtube.com/watch?v=5qLCWMIbGCU
dana_l
18. apr 2015

moje starsie deti v tom veku uz rozpravali vety v dvoch jazykoch. a este mi prekladali z tretieho jazyka do slovenciny. moje mladsie dvojicky v 16 mesiacoch vobec nerozpravali. takze je to velmi individualne od dietata k dietatu. jedno bude mat super recovu zasobu a dalsie ti nepovie ani mama

minnie55
18. apr 2015

Môjho syna v tomto veku žiadna a teraz sa mu ústa nezavrú 😀 😀 😀

martinaluky
19. apr 2015

Možnože nemá čo povedať 😀 😀 😀 Možno je taký flegmatista, že radšej sa k ničomu nevyjadruje 😀 😀 😀 POČKAJ však ešte budeš ľutovať, keď sa rozhovorí a potom a mu ústa nezavrú 😀 😀

darja12
22. jan 2017

naša bude mať teraz 16 mes a zatiaľ vie: mama, tata, papať, kakať, dať, kde je, káka (akože kačka), kalka ( akože skalka), tarka (starká), koko (kon), mňam, bác, tak.. a rozumie mi všetko.. zaujímalo by ma, či mamy, ktorým deti skoro začali rozprávať im aj veľa čítali, púšťali TV, rádio, CD a podobne.. alebo je to aj v génoch...

3petka
22. jan 2017

@cigaretka5 presne s tymto som sa stretka aj ja. Maminy ktorych dieta ma 8 mes. A vie uz povedat mama, tato, baba, a pod. Ale ked s nimi sedim dve hodiny tak dieta iba pisti.