Agresivita 2 ročného chlapčeka

157misicka
28. jan 2013

Ahojcek, prave pozeram Supermamu, tema o agresivnych detickach. Aj ja si v poslednom case vsimam, ze moj syn (2 roky) zacina byt agresivny na ine ine deticky. On chce byt vo vsetkom prvy, toto je spojene aj s lakomostou. Nie ze by nedal ziadnu hracku, ale vzdy ponukne inu, ako tu, co chce prave on. Dnes sa uz zacal zahanat s rukou, som sa bala ze niekoho aj zbije ☹ Doma nas nebije, skusal aj to, no to sme mu vysvetlili ze sa to nerobi, doma aj poslucha, len v kolektive sa chovat nevie. . Neviem ako dalej postupovat. On je velmi sikovny, hovori, ale obavam sa ze sa tato agresivita bude zhorsovat. Spravaju sa tak, aj Vase deticky?J 😒 e psychicky dost popredu, to je vidno aj v kolektive, a viac si rozumie so starsimi detmi, neviem ci je to spojene s tym 😒

hradnapani
28. jan 2013

@157misicka deti su v tomto veku prirodzene egocentricke, takze lakomostou by som spominanu situaciu urcite nenazyvala. A ta agresivita- no neviem, skor mi to pride ako normalne vymedzovanie sa voci ostatnym, v dvoch rokoch podla mna nepojde o klasicku agresivitu ( hadam sa doma tak spravate? ze by to mohol po niekom z vas opakovat? to asi nie, vsak?). Chodi do jasiel a robi to tam?- potom mu s tym musia pomoct vychovavatelky, alebo ked ste k kolektive a si tam ty? (potom je to na tebe, vysvetlit mu to, podobne ako doma si urobila).

157misicka
autor
28. jan 2013

@hradnapani samozrejme ze, nejde o agresivne prejavy ako u vacsich deti, ale bojim sa ze to nezachytime vsas, ine deticky v tomto veku som vo svojom okoli nevidela sa takto chovat 😒 Jasne, ze to nemal kde vidiet, ani doma nekricime, ani ho nebijeme....Mozno sme na neho az velmi dobry...
Bude chodit coskoro do skolky, zatial chodi len na kruzky kde som s nim, obcas do detskeho centra..alebo mame deti aj v rodine....Ked je sam alebo so starsimi detmi chova sa pekne

hradnapani
28. jan 2013

@157misicka z toho co pises, je to podla mna iba taka normalna faza spravania sa. Treba byt trpezlivy a vela mu vysvetlovat hned ako sa to udeje. Predpoklada, ze to netrva dlho, ale este je to len v zaciatkoch. Aj tak nic viac ako vysvetlovanie sa asi neda...
Ono, v tych detoch je to niekde ukryte a potrebuju si vyskusat aj takuto formu spravania. A ak sa tak sprava najma voci mensim, moze to byt sposobene aj tym, ze male deti napriklad proste zoberu hracku niekomu druhemu bez opytania, co dotycneho podrazdi k agresivnejsiemu spravaniu (kym starsie deti toto uz nerobia a mozno aj z tohoto dovodu mu tie starsie deti viac vyhovuju),
My to mame doma obdobne: mam skoro dvojrocneho a na mladsie deti, ktore sa prilis votru do jeho priestoru a "ohrozuju" ho, je uplne iny (naposledy sa zahnal flaskou a tiez sa to nemal kde naucit)) ako voci detom, ktore su vacsie... Ak je v kontakte s mensimi detmi, ktore ho nechaju na pokoji a neberu mu hracky, jedlo, pitie bez opytania, tak je v pohode...

157misicka
autor
28. jan 2013

@hradnapani no presne si to vystihla, vidis moze to byt aj v tomto, on ked si ho ti malicky nevsimaju, tak si nevsima ani on ich, sam od seba sa nezahana, ani nic podobne..dakujem za podporu 🙂 a dufam, ze nam taketo obdobie vsetkym coskoro prejde 🙂

hradnapani
28. jan 2013

@157misicka no vidis 🙂 tak potom je to uplne normalny chlapcek. Inak, ja by som to spravanie nevnimala nejako vyrazne negativne, lebo je to aj prejavom toho, ze ma v sebe vrodenu schopnost ubranit si svoje teritorium a na tom predsa nie je nic zle. Horsie by bolo, keby takuto schopnost nemal. Ale samozrejme, treba to korigovat 🙂

euka210
29. jan 2013

je to normalne, co si pametam z mojho opatrovnictva tak moj chlapcek bol podobny...tiez bol velmi inteligentny, ale svoje auta nedal nikomu. V tomto veku netreba dieta vobec nutit aby dalo niekomu svoju oblubenu hracku...tym sa znizuje jeho sebavedomie. Treba si bud vymenit hracky, alebo ako to Tvoj robi, da proste inu. Ak on nepozicia naucit, ze ani ini jemu nepozicaju. Ak nema surodencov, tak nema odkial sa naucit chovat sa medzi detmi....to sa prave evidentne uci a s laskavym no aj jasnym postojom rodicov sa to aj nauci 🙂
Vie, ze starsie mu nezoberu hracky 🙂 ...boli sme s nasim 16m u 4r na navsteve a pokial bol nas v izbe, tak tamtem doniesol par hraciek...akonahle som ho sla prebalit, tak ten chlapcek doniesol mojmu mm svoju zostavu aut...a ked som sa s malym vratila k nim, hned pratal svoje auta prec 🙂 ...aby mu ich nahodou neznicil ako sme sa dozvedeli od jeho mamky