Adenotómia - chirurgické vybratie nosných mandlí

simik14
4. sep 2017

Ahojte prisla som sa poradit caka nas odstranenie nosnych mandli. Tie ktore to mate za sebou ako to prebiehalo a ako dlho ste sa zotavovali ? Ake su mozne rizika ? Ideme pod celkovu anesteziu ine moznosti nespominali napr lokalnu. Ake ste mali pri tom priznaky ? Moja chrape chrci stale dycha pusou casto je chora a v noci ma dusivy kasel aj trosku slabsie pocuje. Pomohlo to vasim detom ? Dychaju normalne ? Dakujem za rozumne odpovede je to moje jedine dietatko dost sa bojim

yennn
4. sep 2017

@simik14 ahoj, mojmu vybrali nosne mandle pri jednom, ked mu do ucha vkladali stipulku. Rano sme prisli, pichli infuzku, doobeda zoperovali, na izbe si celkom pospinkal. Po prebudeni nebolelo vobec nic, o 17 sme sli domov. Mandle ani neregistroval ze by mu vybrali, zazrak 😀

deti95060810
4. sep 2017

nám mali v Mt robiť jedno vyšetrenie uší....V celkovej anestéze. Po zákroku mi prišli povedať, že vyšetrenie resp. výkon nespravili, ale vybrali nosné mandle....
Dieťa ráno pripravili - dali nejaký oblbovák, zobrali na sálu a po hodine - asi, vrátili na izbu. O 2 hod. sme už aj išli domov....