8 mesačné dieťa nebľaboce

emamonika
19. jan 2022

moja dcéra bude mať o dva týždne 8 mesiacov. Vôbec nebľaboce, žiadne ba, da, ma, ta. Proste nič. Občas kričí a niečo mrmle. Inak nič. Pediatrička zhodnotila, že počuje dobre, čím som si aj ja istá. Hľadá zvuky. Reaguje, keď na ňu hovorím. Očný kontakt ma tiež dobrý.

Čo ma trápi je, že sa dosť často zlostí. Keď jej chcem dať pusu a objať ju, tak sa rozplače. Nie vždy, ale väčšinou sa pri tom aj zlostí a často hmká. Keď sa teší, tak robí hm, hm, hmmmm.

Pohybovo je v poriadku, štvornožkuje od 7. mesiaca. Sadla si v 6. mesiaci a od 5. mesiaca sa pretáča. Pomaly sa začína stavať popri nábytku. Trápi ma aj to, že nevie ako keby piť z fľaše. Zdá sa mi ako keby mala jazyk drevený. Niekedy pije a občas sa zacucne a viac nechce. Pije UM od 4. mesiaca, ale väčšinou ho odmieta. Alebo zdĺhavo pije.

Priberá dobre, má už 9,5 kg. Pri príkrmoch ju niekedy naťahuje. Ale väčšinou ešte otvára ústa a chce papať. Mali sme aj reflux a chodíme cvičiť (nie vojtovku) kvôli torticollisu. Ten je už síce v poriadku, ale cvičiť mame stále. Má rada knižky, takže ukazujeme, rozprávame veľa, spievame a ona to má rada, ale žiaden zvuk z nej nevyjde. Pediatrička povedala čakať. Ja ako matka mám obavy a pýtať sa či mal niekto niečo podobne a či ste s tým niečo robili keď má babo len 8 mesiacov alebo nie
Proste mám len obavy a neviem čo s tým

ivangeline
19. jan 2022

2m babo nehovori ba ma ta..

merlinja
19. jan 2022

@ivangeline bude mať o dva týždne 8 mesiacov

lubka668
19. jan 2022

@emamonika Moj najmladsi ma 8 mesiacov a 2 tyzdne a tiez este neblaboce, ziadne slabiky. Zacina pouzivat prve gesta a ukazuje mi hracky, aby som ich okomentovala. Ocny kontakt dobry. Tak moc ma to netesi, ale katastrofa to nie je. Prostredny tak isto, ziadne blabotanie, od 3 rokov chodime na logopediu s diagnozou dyslalia. Teraz ma 7, sikovny skolak, usta sa mu nezavru, rozprava najviac z celej triedy, ale kazdu jednu hlasku sme tvrdo trenovali, ostava uz len R. Tak predpokladam, ze budeme aj s najmladsim na tom podobne, ak sa nerozbehne...

emamonika
autor
19. jan 2022

@lubka668 ďakujem za tvoju reakciu.
Ak sa môžem opýtať, aká je vlastne príčina?

elizabeth22
19. jan 2022

@emamonika náš má 6m a jeho zvuky su len pri zlostení sa a plakaní a tiež robí hmm, hmmmmmmm. náš sa často zlostí, kope rýchlo s nožičkami, máme aj reflux,,,

lubka668
19. jan 2022

@emamonika Nie som logoped, ale svoje hra asi genetika(ak mal v rodine niekto problem s vyslovnostou R prip. inych hlasok), nie je to urcite len vychovou a venovanim sa, lebo najstarsi bol uplny opak, extremne skoro a krasne cisto rozpraval.. U nas, pri tom prostrednom sme tiez mali problem s papanim, teda kojenim uz od narodenia, velmi zle sa prisaval a slabo tahal..mal oslabene artikulacne svaly a jazyk, cize aj vacsina tych logopedickych cviceni bola na posilnenie jazyka, rozne vyplazovacky, konik, spulenie pier a pod. Ak by sa babatko nerozblabotalo a celkovo by ta rec zaostavala, len sa nedajte odbit a cim skor k logopedovi, niektori beru uz od 2-3 rokov. Nas to mal ako hru, bavilo ho to..

emamonika
autor
19. jan 2022

@lubka668 ďakujem ti veľmi si mi pomohla, nech ste zdraví ty aj tvoje detičky

jazula
19. jan 2022

@emamonika Moja mala 8 mesiacov minuly týždeň a s bababa začala asi pred 2 tyzdnami. Predtým bola dlho dlho ticho…asi vstrebavala. A teraz je zasa ukecana, včera dokonca dala mamama 😁. Horšie je, že sa este ani poriadne neplazi, nieto stvornozkovat 😕. Fyzio vraví, že je stále v norme, len ide vlastným tempom…tak snáď všetko príde 🙂

tosomja
19. jan 2022

Moja blabota, ale nestvornozkuje, ani nesedí. Ma 8m

ivalyn
19. jan 2022

@emamonika my máme za týždeň 8 mesiacov a občas blaboce babababa. Okrem tejto slabiky iné nehovorí a aj toto len občas. Čoraz viac ju učím mamama ale zatiaľ neopakuje.

andy024
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
ludka321
11. okt 2023

@andy024 zmenilo sa to ? Ja mam teraz to iste

andy024
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
ludka321
26. okt 2023

@andy024 tak snáď sa rozbehne aj naša, je to samé kricanie a znervoznovanie sa ,občas sa jej podarí nee ale to keď niekde nechce byť a ma nervy🤣🤦‍♀️