6 mesačné dieťa hryzie

nanka3
10. feb 2015

Ahojte mamicky, nasa dcera (6 mesiacov) zacala vsetkych hryzt, aj predtym si davala jedovito vsetko do pusy, ale teraz uz z dialky utoci na vsetko/vsetkych, otvori velke usta a jedovito hryzie - do tvare, pleca, do ruk... najprv manzela, potom moju mamu a dnes aj mna... zatial nema zuby.... ale aj tak to boli, neviete cim to je? navyse neskutocne skriabe alebo skor stipe tymi malymi prstikmi..... pri kojeni ma capka po tvari, pcha prsty no mojho nosa, prstami ma skriabe po perach pri tom vsetkom kope nohami......

culia1
10. feb 2015

my mama to iste, s rozdielom, ze krpec ma 10 mesiacov a 6 zubov a tym padom ja som cela dohryzena, nikoho ineho nehryzie, verim, ze to je len faza, ktora prejde. V tvojom pripade si myslim, ze mala ma podrazdene dasienka, ze coskoro sa jej prerezu prve zubky, tak si to takto stimuluje,skuste jej davat hryzatka, hracky. a to stipanie - neviem vysvetlit :(

mirkava
10. feb 2015

@nanka3 nas 10 mesacny syncek hrzyzie uz asi 3 mesiace a to uz ma aj zubky. Vies si predstavit ake mam modriny na ramene. Este ze nekojim lebo by som uz bola bez bradaviek 😊. Aj skriabe a palceky do nosa, ucha, oka su na dennom poriadku 😉. Spoznava ta...

nanka3
autor
10. feb 2015

@culia1
@mirkava dakujem za odpovede, tiez som rozmyslala, ci to nebudu zuby... a uz teraz sa hrozim toho, ako budem kojit, ked jej narastu...... uz by som s kojenim aj sekla lebo je to o drzku (nakojit viem, len ked je napoly ospala, inak nema zaujem, budi sa 100x za noc a to ju aj prikrmujem - zeleninove a ovocne prikrmy, ale velmi jej to zatial nechuti), problem je, ze z flase vobec nechce pit (mam doma asi vsetky znacky z trhu), mam aj poharik s naustkom, tak ten len okusuje, z klasickeho pohara pit tiez odmieta, ale dokedy vydrzim s kojenim, tak to neviem, snad mlieko budem mat co najdlhsie

trulinka
10. feb 2015

Aj nas 7 mesacny to robi. Ked ho kojim, musim m drzat rucku, inak by mi hadam aj oci vyskriabal =D. Len nedavno mu vysli 2 spodne zubky, raz ma uz poriadne uhryzol pri kojeni. Pokial pekne papa, tak nic necitim je to v pohode, ale uz ked sa zacne s bradavkou zabavat ako s cumlom, je zle.....No uvidim ako to bude ked vyjdu aj vrchne zubky, nerada by som prestala s kojenim kvoli zubom.....

speci_rodinka
5. feb 2020

zeny ako dlho vam to trvalo? moje deco spi v spanku mi kuse do ruky a hneva sa ze ju odpojim😂🤦‍♀️🤦‍♀️😖🙄 mame7mes 4zubky hore dva dolu...