5 mesačný syn nechce prehĺtať sliny

lenkalienka01
28. máj 2015

Ahojte, chcela by som sa poradiť ....náš 5 mesačný syn doteraz nemal problém s prehĺtaním slín....už pár dní pozorujem, že nechce vôbec prehĺtať sliny, buď mu vytekajú,alebo ich vypľúva, keď mu stečú, tak začne kašlať...keď ho mám na chrbátiku, tak ešte ako tak ich prehltne....neviem prečo to je, hrdlo ho zrejme nebolí, lebo so stravou problém nemáme, teplotu nemá..to že slintá mi nevadí, ale to že odmieta prehĺtat..dakujem za každé rady a poznatky 🙂

ammellia
28. máj 2015

to budu zuby. prejde to

lilimoni
28. máj 2015

Tiez mam pocit, ze to budu zuby 😀 niekto deticky slintaju ako bernardini 😀

lenkalienka01
autor
28. máj 2015

@ammellia @lilimoni..vďaka, ale prečo ich nechce prehĺtať ? a ešte...nezdá sa mi , že by to mal zdurené ...

lilimoni
28. máj 2015

@lenkalienka01 neviem preco. Asi mu to pride prijemne na dasienka alebo je ich tolko, ze uz to vzdal chudak 😀

uhnakova
28. máj 2015

@lenkalienka01 najskor ich nestiha prehltat 🙂

3kolka
28. máj 2015

my mame od cca 4mesiaca do cca 8mes fotky len s podbradníkom.Nenormálne dcéra slintala....No syn zase tak problémy nemal,mal ale v miernejšej forme tam nemáme každú fotku s podbradníkom...

lenkalienka01
autor
28. máj 2015

baby...a tiež nechceli prehĺtať ? ba priam ako keby mu zabehlo,alebo prekvapilo, že má čosi v ústach , tak začne kašlať , čo mu zabehne ☹

lilimoni
28. máj 2015

No mojej to vytekalo akoby mala slinne zlazi na dasnach alebo rovno na perach 😀 😀 😀

monicm
28. máj 2015

@lenkalienka01 normálne a bežné,starším ani neviem dokedy to trvalo a najmladší prestal len prednedávnom a pritom mu nešli zuby,nakoľko nemá ešte ani jeden 😀

esterba
28. máj 2015

@lenkalienka01 Ja si to predstavujem takto: Mamička: "Miláčik, prosím ťa, prehĺtni tú slinku." 5-mesačný drobec: "A neprehltnem". Mamička: "Zlatíčko, ale ona ti vytečie z úst!" Drobec: "A nech vytečie!" Mamička: "Nehnevaj ma a prehltni!" Drobec - pozerá na ňu. Mamička: "Netvár sa, že mi nerozumieš!" Drobec - krúti hlavou. Mamička: "Ak ju neprehltneš, nedovolím ti lúštiť sudoku!" 😀

siska53
28. máj 2015

@lenkalienka01 moja segra slintala tiez,stale mokre podbradniky..a prvy zub mala v 13.m.. Nastastie vtrdy nebol net a mama to neriesila..akurat sa naprala..same mokre podbradniky ci oblecko.

lenkalienka01
autor
28. máj 2015

ďakujem kočky....takže idem pochystať kopu podbradníkov 😅 😀

gapre
28. máj 2015

Co poznam deti tak skoro kazde vela slintalo.Lekarka povedala ze mu je jednoduchsie ich vyplut ako prehltnut 🙂 casom prejde

lenkalienka01
autor
28. máj 2015

@gapre jasné,ale nechápem to, že doteraz prehĺtal a odteraz vypľúva.... 🙂 a prehĺtať nechce 😵

danielita18
28. máj 2015

môžu to byt zuby,môže mať afty skús mu dobre prezrieť ústa či tam niečo nemá a môže ho boliet aj hrdielko aj ked ti papá,náš malý mal hnisavú angínu a v pohode papal ,keby nemal vysoké teploty tak by sme to ani netušili až ked sme prišli na pohotovost tak doktor povedal že sa teda čuduje že nam normalne papá,ale myslím že najskor to budú zúbky jeho to bolí a tým viac slintá,sestrin malý bol úplne ako Bernardín 🙂

gapre
28. máj 2015

Asi az teraz prisiel na to, ze je to ovela jednoduhsie 😀 mne to dcerka tiez robila.Kupovala som v tescu take tie satky okolo krku,namiesto podbradnikov.Krajsie to vyzeralo,nez podbradnik.Len som ich striedala. 😉

gapre
28. máj 2015

@lenkalienka01 mne tak slintala od 2 mes. az po 8 mes. a prvy zub vysiel v 11 mes.

lenkalienka01
autor
29. máj 2015

Ďakujem baby za rady a skúsenosti ..... 😵

rokkisu
29. máj 2015

zuby zuby zuby. ja nestacim menit podbradniky, krk a bodycka mokre permanentne. a aj keby neslo o zubky, to prehltanie nemusi byt este dokonale v tomto veku (to uzko suvisi predsa s postupnym trenovanim jazyka a vyvinom reci).

cecilkalenka
2. jan 2018

@lenkalienka01 ako si vyriesila problem so slinami a prehltanim? Moj maly ich ma tolko ze nestiha prehltat a Rovno sa mi zacne dusit, neviem co s tym

nanervy_2
2. jan 2018

@esterba
kokso, skoro som deti pobudila :D

nanervy_2
2. jan 2018

@cecilkalenka davaj na bok, na brusko, prípadne malinko vyvyseny podklad ;) alebo satka/nosic