5 mesačné bábo vrieska

emma2510
19. mar 2013

So prvy krat maminka teraz uz 5 mesacneho babatka. Najprv sme si prezili koliky potom zapal priedusiek a teraz neviem co malej je. Asi je rozmaznana som usudila pretoze sa s nou hram na rukach nosim nakrmim prebalim vsetko ale ako nahle ju polozim ze nech sa chvilu hraje ona zacne vrieskat jak keby som ju tyrala. Stale chce byt iba na rukach ako ju to odnaucit a nehovorte mi nazor ze ju musim nosit na rukach lebo som citala aj take prispevky ze je to povinnost matky nosit dieta. Mala ide za chvilu do jasliciek a tam ju nikto nebude nosit a nechcem aby zazila z toho sok. Dalsia vec je ze ju ucime uz spat vo vlastnej izbe samu od 19 do 3 rana tam prespi v pohode ale potom sa uz ma nejaky strasne lahky spanok ze ked odtial odidem tak spusti plac. Ako naucit dieta spat celu noc? Az do rana? Este sa moc neprikrmujeme len tak niekedy skusame bananik a ryzovu kasu a take ale to len obcas. Mala je dost nervozna ze stale place neviem ci je to tym ze je rozmaznana alebo jej idu zubky ale to by bol aj nejaky iny naznak nie len ze vrieska. Pretoze akonahle je na rukach tak je kludna. Ja uz neviem co s nou nemoze kazdy den cele dni len vrieskat a nosit sa na rukach. ako ju naucit hrat sa samu alebo aspon na par minut aby sa zabavila kym sa rano aspon umyjem? zaspavat aby nevrieskala? nezobudit sa celu noc?

aduskatt
19. mar 2013

5 mesacne asi nebude rozmaznane, to, ze place, ked ju polozis je asi normalne, chce byt s Tebou... nehovorim, ze ti to ma vyhovovat, ale tak to proste je.........5 mesacne este tazko rozmaznas

svetlusska
19. mar 2013

@emma2510 pochybujem ze je 5 mesiacna rozmaznana, chce byt asi s tebou.moj maly ma 9 mesiacov a robi mi to same...a ja by som 5 mesacne dieta od seba v noci nedala aj keby neviem co bolo.by som ho chodila asi v kuse kontrolovat ci dycha, ci mu nieco nie je..ved je to este drobec.ale ako pises mozno su to aj zubky.

irriss
19. mar 2013

@emma2510
To, ze je na rukach a libi se ji to - to nebude rozmaznanim...ale tim, ze se ji libi mit rozhled.. 😉
Mozna pomuze ,kdyz ji prizpusobis jeji mistecko tak,aby mela vyhled - je dobre umistit miminko tam, kde nas muze neustale pozorovat ci slyset..)

ja jsem napr. nahravala muj hlas - pisnicku - povidani...a kdyz jsem nemohla byt tam, kde jsou deti,tak jim stacilo, ze muj klidny hlas slysi... 😉

emma2510
autor
19. mar 2013

tak rozmaznana teda nie je ale nemoze do nemoty takto vrieskat ved sused za chvilu na mna zavola socialku ze co jej robim.

tin007
19. mar 2013

@emma2510 dieta este v 5. mesiacoch rozmaznane nemoze byt (to co ty oznacujes rozmaznanostou je normalna potreba byt s najblizsou osobou - mamou), rovnako ako nemozes od neho ocakavat, ze prespi "na pokyn" celu noc. ak svoje dieta nechces stale nosit na rukach, tak ju zacni nosit (ci v satke, alebo v nosici) a pokial sa chcete vyspat, tak si ju o tej tretej bravaj k sebe do postele, mala bude citit tvoju pritomnost a lepsie spavat. no z tvojho prispevku mam pocit, ze taketo rady nechces pocut

emma2510
autor
19. mar 2013

@svetlusska ja viem ze su maminky co nechcu dat od seba prec babo kebyze nejde do jasliciek ani ja by som ju neucila spat samu...ale tam ja nebudem s nou spat ja musim ist do prace. A do 3 mesiacov sa musi naucit spat sama bohuzial

danim
19. mar 2013

5 mesacne dieta o chvilu do jasli ?? 5 mes dieta spi vo vlastnej izbe sama ?? neviem kolko mas rokov...mas male dieta, nie babiku, ktoru odlozis a spi, pozera. cim skor si uvedomis, ze dieta potrebuje blizkost mamy, ano aj nosenie, a aj nocne budenie je bezna vec ( aj do 2 rokov, niektore deti ). Necakaj od maleho babatka, ze bude ticho sediet v kute. Cim skor sa ty tomu prisposobis, tym to budes lepsie zvladat, budes pokojnejsia a aj dieta bude kludnejsie. drzim palce. Skor si myslim, ze mas taky ten bezny "sok" z toho ako sa ti zmenil zivot, cim musi prejst kazda prvorodicka 🙂

emma2510
autor
19. mar 2013

@tin007 to som dnes robila ze o 3 som ju vzala k nam lebo do 4 rana sa mi ju nepodarilo uspat tak od 4 spala u nas.

lucinocka
19. mar 2013

@emma2510 prespat celu noc sa podla mna naucit neda, ved co ked sa zobudi, ovalis ju kladivom? max. unavit pred spanim, zabavat ju aby neskoro poobede uz nespala, ale ani to nie je zarucene.. mam doma rovnake vrestadlo, jedine ticho je na rukach vsetko ostatne ju rozculuje, a je to ako pise iriss , chce mat rozhlad..z lahu ani sedu nevidi tolko ako ked je na rukach..vidi ako sa toci mikrovlnka, ako sa vari a pod.
Nasa sa v noci zobudi, dam jej vodicku.cumlik a spi dalej.. pouzivate cumle? ak nie tak skus..moja sa uplne upokoji s cuckou🙂
&tiez som myslela ze ked prejdu koliky ze to bude lepsie..ale nebude to lepsie kym nezacne sama chodit, behat, skakat🙂 vela mam vravi a pooockaj kym zacne chodit to uvidis.. no.. neviem komu pride zabavne vlacit 8-9 kg, olrocne decko cele dni na rukach.. drzim prsty a vela nervov

lucinocka
19. mar 2013

to je vyhoda ked dieta spi v postielke vedla teba, v polospanku sa natiahnes supnes mu vodu cumel a spi dalej..niekedy staci len podrzat za rucicku

emma2510
autor
19. mar 2013

@danim my zijeme v zahranici tu je materska dovolenka len do 9 mesiacov a ja musim ist o 3 mesiace spat do prace to nie je o tom ze ju tam chcem dat ja uz som si poplakala ze musi odo mna odist oan este nevie co ju caka ale snazim sa ju naucit aby spala sama lebo v jaslickach ju nebudu nosit ani uspavat len ju tam maju asi 5 deti na jednu ucitelku. Ja ju rada budem nosit ale nie 8 hodin v kuse ved mi ruky odpadnu. A ja som sa starala o cudzie dieta malo 6 mesiacov a dokazala sama prespat celu noc sama v izbe. A dokonca aj sama zaspala pustila som jej 3x kolotoc a zaspala bez kriku.

irriss
19. mar 2013

@emma2510
Ted nevim,jestli jsi unavena a nebo jestli jsi uz od "prirody" takto tvrda...nemyslim to zle, ale Tve radky nezni jemne.a mozna prave jemny hlas a klidny hlas maminky Tve malicke chybi...Miminko vyciti vsechno.. ☹

p.s. Prijde mi ze pomoci "tohoto (ne)kontaktu" se snazis preventivne vybudovat okolo sebe a male "chladne vakuum"..protoze se domnivas, ze takto, kdyz si zvyknete, budete trpet mene..
Ale neni to tak..vas vztah se timto narusi..a tezko se pak napravuje toto emocni vzdaleni, zvlaste kdyz je nucene...budes litovat tohoto odlouceni - nemluvim jen o "jeslickach"..mluvim hlavne o tve snaze toto obdobi BEZ pripravit jeste kdyz mas moznost si ji uzivat..

emma2510
autor
19. mar 2013

@lucinocka hej mame cumel aj ruku som jej drzala do 4 rano a nic ako som zavrela dvere tak zacala znovu plakat.

jasminet
19. mar 2013

@danim moje obe deti spia od momentu navratu z porodnice vo vlastnych izbach a postielkach, na tom nic zvlastne nevidim. a su deti, ktore bohuzial "musia" ist do jasli, lebo mama sa vracia do prace - to bolo aj za nasich cias. nad tym by som sa nepozastavovala, ale...

@emma2510 ty chces od malej straaasne vela - aby nevrieskala, prespala noc, hrala sa sama... ked sa rano chces umyt, tak ju supni do lehatka a zober so sebou do kupelne. u nas bezna vec.
od malicka som maleho davala do ohradky - v zaujme jeho bezpecnosti aby starsia dcera na neho omylom neskocila ked behala okolo, teraz sa mi tam v klude hodinku vyhra rano kym sa najem a trochu sa uclovecim.
ked potrebujem varit, tak s malym v nosici (aj teraz ho mam spiaceho na bruchu),
to ze ti prespi od 19-3 v izbe je super, a potom si ju vezmi k sebe, co je na tom?? v jasliach snad bude cez den a co sa u vas deje v noci im tam moze byt jedno, nie?

nicky182
19. mar 2013

@emma2510 ahoj, chapem tvoju situaciu, viem o co ti ide, ale aj tak si myslim, ze "prilis tlacis na pilu" ...je este malinka, hm

emma2510
autor
19. mar 2013

@irriss ale ved ako mozem byt na nu tvrda ja viem ze chce byt pri mne aj ja ju chcem mat pri sebe ale mne ide o tie jaslicky ze jednoducho tam musi ist nemame na vyber a ked tam pride ze z jedneho dna na druhy ju nikto uz nebude na rukach nosit a spat bude musiet sama ved z toho bude viac na nervy potom ako ked ju to postupne skusim naucit nie?

danim
19. mar 2013

@emma2510 to vsetko prave preto, ze si nebola mama toho dietata. Tak predpokladam, ze aj v jasliach bude tvoje dieta mat ine poziadavky. Aj ked urcite zazije dieta sok z toho odlucenia ☹ . ZLATE NASE KRASNE SLOVENSKO S MATERSKOU 3 ROKY 🙂 vidim to na nasich detoch ake je to pre ne klucove obdobie byt ten cas s mamou, pre ich vyvoj.. pre ich cely zivot.

emma2510
autor
19. mar 2013

@danim aj ja by som bola rada na materskej s nou dlhsie ale co mam robit ak nepojdem spat do prace nebudeme mat vobec peniaze len nejaku almuznu. to sa len hovori ze v zahranici su lepsie pridvky ale len na tych 9 mesiacov potom uz nic clovek nedostane

domak2
19. mar 2013

@emma2510 myslim ze 3 mesiace su v detskom veku dost vela a asi ju lepsie pripravis na odlucenie tym, ze bude vediet ze si nablizku ako tym ze ju uz teraz totalne vystresujes.

irriss
19. mar 2013

@emma2510

Vymazal se mi prispevek 😠 😠 😠
Emmo..ja bych se ted na jeslicky a premysleni o nich "vyprdla"
Uzivej si techto chvil, dychej s ni...
neres neco,o cem nevis a nemas ani predstavu..nesnaz se pripravovat na neco..co je nezname..NIKDY nebudes pripravena dostatecne...
p.s. nejde pozadat o prodlouzeni materske ze zdrav. duvodu?'kde bydlis??

danim
19. mar 2013

@emma2510 ved to hovorim.. lebo viem, ze napr. v USA materska 6 tyzdnov... co je sokujuce, ved to sa este ani mama zdravotne nezotavi.. v anglicku o cosi dlhsie- nepamatam si presne.. tu na SK su tiez zeny, kt. idu skor do prace- ale to je ich volba. V zahranici taka moznost nie je... iba ak by ostali zeny nezamestnane. Kde vy zijete ?

erique12
19. mar 2013

nasa spala od 3 mesiacov vo vlastnej izbicke. dvierka som mala pootvorene, aj tak je vsetko pocut, budila sa, tak som prisla, zobrala ju k sebe pritulit. do skolky chodi od 7 mesiacoch, vzdy sa jej tam pacilo, a vidim, ze ked tam deti placu, nenechaju ich revat, ale vzdy k nim pridu. Proste plac znamena, ze nieco sa deje. Rozmaznana urcite nebude.
Bud su to zubky alebo medzniky v psychickom vyvoji babatka.

irriss
19. mar 2013

@emma2510
Sakra tyhle situace a bezmoc mne privadi k silenstvi..
Vzdyt kontakt je nejdulezitejsi prave , kdyz chteji, aby se odloucili.. 😠 😠 😠 😠
HNED bych Ti hlidala, rozmaznavala a uspavala..a urcite by NIKDY neplakala.. 😉 a tobe by bylo lepe..
Nejdou zamenit jeslicky s hlidanim??

emma2510
autor
19. mar 2013

@danim
@irriss zijeme v anglicku a tu je materska len 9 mesiacov tak uz bude pomaly musiet aj ona ist do jasliciek

irriss
19. mar 2013

@emma2510
a za jeslicky se plati??
p.s. neco mne napadlo😉

amouramour
19. mar 2013

ja si myslim, ze male dieta sa odrazu nevie naucit spat same, vela zalezi od toho na co si ju zvykala - navykla si dieta na ruky, tak chce byt na rukach to je uplne normalne...ak si vedela, ze malu das do jasli, mohla si uz od narodenia vsetko zariadit inak...teraz to chce vela trpezlivosti a necakat zazraky zo dna na den, uprimne nechapem dieta v inej izbe ako rodicia, ja sice pracujem tiez, ale malu urcite aspon do dvoch rokov neplanujem presunut - aj ja mam lepsi pocit, ze mam veci pod kontrolou, to je este strasne male babo...a ten nocny rezim je individualny tiez, nieketore deti proste neprespia bez prestavky celu noc...malu kojis?

emma2510
autor
19. mar 2013

@irriss hej plati sa 600 libier mesacne co je skoro jedna vyplata

emma2510
autor
19. mar 2013

@irriss hej hladam aj tu druhu moznost najst si opatrovatelku ale ako som sa dozvedela tie tiez maju minimalne 2 deti v starostlivosti a ideme sa s manzelom pozrieta si k 2 tento vikend

leporeloo
19. mar 2013

@emma2510 ahoj, prve co ti chcem povedat je, ze cim blizsi a vrucnejsi vztah budes mat so svojim babatkom, tym jednoduchsie bude pre neho celodenne odlucenie od teba a tym lepsie zvladne adaptaciu na jasle... to neries co oni budu robit s tvojim babatkom, deticky sa inak spravaju doma a inak v jasliach, skolke to je jasne.. citia, ze nie su so svojimi rodicmi a uz aj vo velmi malom veku sa vedia prisposobit kolektivu, pretoze jednoducho musia,,, takze tohto by som sa naozaj nebala...
takze to ze tvoje dietatko chce byt stale pri tebe by som si na tvojom mieste uzivala o to viac ze uz o par mesiacov budete cele dni bez seba...preto je napriklad dobre spat s babatkom, lebo aspon tak mozte byt spolu v noci ked uz cele dni ste oddeleni... a to ze prespi od 7do3 je podla mna na take male bejby skvele...
skor by som si na tvojom mieste obstarala nosic a lehatko aby male videlo a bolo pri tebe a uzivala si kym mozte byt spolu...

irriss
19. mar 2013

@emma2510
Ja se ptam proto, protoze tady v Italii to resi maminky takto: hlavne kdyz maji adoptovane male deti.. 😉 a svoje uz vetsi... 😉
a musi do prace...(jinak by nemohly adoptovat)..ale nejen tato kategorie vyuziva teto agentury😉
Zajdou si na oficialni agenturu, ktera se zajima o zprostredkovani - au-pair do zahranici a umozni kontakt s dotycnou rodinou..dokonce si muzes vybrat..verim tomu, ze je cely zastup slovenskych devcat na tuto praci.. 😉
Je to resene tak, ze umoznis bydleni a jidlo zdarma a dostavaji tzv, kapesne (pred 4ma lety) to bylo 75 eur tydne... 😉
pro ne je to vyhodne, protoze pri agenture studuji jazyk a skladaji atestaci..a je to vzdy na 6 mesicu, tusim se muze jen jednou te same prodlouzit.. 😉