5 mesačné bábo má 8,7 kg

evinarat
31. aug 2014

Ahojte, chcem sa opýtať, či máte niekto doma takúto buchtičku - či je to bežné
Keď sa dcérka narodila( 23.04.2014) vážila 3650 a mala 51 cm,je plne kojená.Po 3 týždňoch pribrala len 400g, tak mi ju kázala doktorka budiť na kŕmenie, v 6 týždňoch už vážila 4950 g . Spinkala skoro stále, budila sa už potom sama na kŕmenie každé 3 - 3,5 hodiny. Ibaže od 3 mesiaca, keď bolo horúco mi pýtala papať každú hodinu a pol asi bola smädná) a to aj v noci.Odvtedy to tak aj zostalo, v noci sa budí každé 2 hodiny. Predtým mi v noci spinkala 5 hodín a potom až každé 3 - 4 hodinky pýtala cicu. Nepapá veľa - nevypije ani jeden prsník - v noci len tak pocucká a spí ďalej.Týždenne mi teraz priberá 300g - idem s ňou do poradne a normálne sa bojím, že ma zase doktorka sfúkne - že čím ju to chovám a prečo ju tak často kŕmim - no čo mám malej povedať - nedám ti? Čajíky mi veľmi nechce - a aj keď ho vypije za pol hodinu pýta jesť
PS: na BEBE som čítala , že bábo v jej veku má vypiť 1050 ml za 24 hodín - toľko mlieka ani nemám jem homeopatiká na mlieko - aby som ešte dáke mala) - takže sa neprejedá.
krvný obraz má v poriadku

dobromila1111
31. aug 2014

Nebojte sa,kazde babo je ine. A ked malinka pyta papat,kto by jej nedal? Nebojte sa. Po pol roku uz babiky tak velmi nepriberaju,uvidite,co bude.
A dr netreba az tak pocuvat. Ktora mama by nedala babu papat,ked pyta.
My sme vzdy riesili s dr opacny problem. Aj som sa bala, ze nam maly malo priberal, potom som ju prestala pocuvat. Je taky,ako ma byt. Takisto,ako vasa princezna🙂

mummy01
31. aug 2014

Tak moj syn mal tiez tolko ale on nebol dojceny a narodil sa s vahou 4,3kg.Ako 11mesacny mal 12kil,bol ako maly zapasnik a teraz ma 4roky a je stihly a vysoky.Takze sa absolutne nestresuj,ak kojis tak jej daj kolko pyta.

inull5
31. aug 2014

@evinarat ahoj, nerieš čo píšu na BEBE, materské mliečko je iné. ja syna tiež kojím iba, avšak on už papá aj iné veci. Materské mlieko je ľahko stráviteľné, preto bábo môže piť tohto mliečka koľko chce a má to nie iba od hladu, ale i od smädu. Môj syn mal v 6 mesiacoch cca 8200 gramov ale on nebol buchtička ako píšeš ty, ale taký šľachovitý skôr. Teraz má 9 mesiacov a 9 400 gramov, my máme ale problém s hrubým črievkom, čiže ho nejdem porovnávať s tvojou. Môj tiež takto papa, niekedy len cucne od smädu. Nerieš to, pokiaľ jej chutí, ona o chvíľu nebude toľko priberať. Isto je spokojnučká, keď spinká, môj syn aj keď sa najedol tak nespal viac ako 45 minút, a teraz už skoro vôbec nejde a je jedno či je hladný alebo nie. Oni v noci ani veľmi nepapajú, skôr je to o takom zvyku - aspoň u nás určite. Ja si myslím že je tvoja malá v poriadku.

foodoorka
31. aug 2014

Nas sa narodil 4kilovy a v 6 m. Mal 10 kg a teraz ma tri roky a je akurat vyrastol z toho.A zas teraz mam druhe babo a ma 3 m. A uz ma 7 kg tajkze asi mam dobre mlieko 🙂bud kludna mna dr praveze podporovala 🙂

evittam
31. aug 2014

@evinarat Ahojky,presne ako pisu kočky. Môj starsi syn mal 5 a pol mesiaca a mal 10,5kg a naša pediatrička povedala,ze je to v poriadku. A teraz mu môzme rebra ratat taky je chudy aj ked sa rad napapa 🙂. Ked je hladne treba dat papat.

zuzanockamt
31. aug 2014

@evinarat normalne .-) ... syn sa narodil s vahou 3940 g a meral 54 cm, vo veku 5 mesiacov mal podobnu vahu ako tvoje dieta 🙂 ... do roka pribral dost, ale potom sa to ustalilo a neskor mal obdobie, ze bol ako spageta - vo veku 2-3 rokov, dokonca mal obdobie, ked horko-tazko nieco zjedol ... teraz bude mat 4 roky a zase zacina lepsie jest - konecne ... kojeny nebol, bol na UM, ale krmila som na poziadanie, cez den veru aj kazde 2 hodinky a v noci spal trosku dlhsie - budil sa asi 3-4-krat na krmenie ... takze sa netrap

janettev
31. aug 2014

Presne tak. Podľa je to tiež v pohode. Môj syn sa narodil s váhou 4520 g, v 3,5 mesiaci mal 8600 g🙂 Bol ako malý zápasník. Iste si vieš predstaviť tie reči naookolo..... Ja som mala vtedy pocit, že nerobím nič iné iba kojím🙂 Nechcel ani dudlík, a čajíky už vôbec nie. Plne som ho kojila asi do 8 mesiacov. Potom sme ťažko- ťažko prešli na príkmy. Postupne z toho vyrástol, v troch rokoch bol ešte taký baculatý, dnes má 12 rokov, a po faldíkoch ani stopy🙂. Takže určite je to v pohode, veď každý sme iný🙂)

evinarat
autor
31. aug 2014

ďakujem za príspevok - ukludnilo ma to. Naša pediatrička je v pohode - asi najlepšia v meste , ale stýmto má problém, normálne píše deťom do karty, že sú obézne 😖

evittam
31. aug 2014

@evinarat A na homeopatika sa vykasli,je to placebo. Vrelo odporucam senovku grecku a benedikt lekarsky v kapsuliach.

kadri
31. aug 2014

@evinarat ak je dcerka plne dojcena a zdrava, nejedna sa o obezitu 😉 pozri aj tu

http://www.mamila.sk/objects/forum/comment.php?...

dollynkaa
31. aug 2014

@evinarat my mame 5mesiacov a vahu 6800.kojena. ved ti to vybeha ked zacne behat ;)

evinarat
autor
31. aug 2014

@evittam a to je čo?? dá sa to kúpiť v lekárni?

evinarat
autor
31. aug 2014

@kadri ďakujem za link - pošlem ho tej našej doktorke 😀

evittam
31. aug 2014

@evinarat V niektorych lekarnach to maju. Napr.Sunpharma.Ale ja som kupovala cez net-čajovňa 4zmysly. Je to na podporu mat.mlieka. Ja som mala v 3mes.problem a krasne sa mi rozbehlo a este kojim. Len nekupuj More Milk Plus-zbytocne drahe.

miskaska
31. aug 2014

@evinarat ked ti tak pribera, máš mlieka dosť. Nemusíš nič brat. Zbytočne vyhodené peniaze. Prečo máš pocit, že máš malo mlieka? Ja som tiež mala.tucka, ako prišli prikrmy, tak sa to priberanie zastavilo.

ladynockahusband
31. aug 2014

haha..... mala by si byt rada, ze ti babatko takto pribera..... niektore maminy sa veeelmi trapia aby ich babo co to pribralo.... nas maly ako je vyssie uvedena sa narodil 4 kg a buduci tyzden bude mat pol rocka a vazi urcite okolo 11kg... manzelka aj ja tesime.... je zdravy.... ale je skor dlhy ako tucny.... obliekame ho do 12 az 18 mes. manzelka je vysoka a meriam cca 2m cize ma byt po kom.... aj na to je potrebne prihliadat... urcite sa to neskor zastavi 🙂 podotykam, ze ho manzelka stale koji

safranca15
1. sep 2014

Aj moja mala v 5mes 8.5kila porodna bola 3800a54 teraz ma rok a ma 12a stvrt kila a to umele nepapala vobec od 10mes davam kravske

evinarat
autor
1. sep 2014

Ja som to jedla hneď ako som prišla z pôrodnice, lebo som mala málo mlieka - nestačilo jej.Aj dlho trvalo, kým sa mi vôbec spustilo, začala som sa odsávať a nebolo toho veľa - po kojení som vytiahla max 10 - 20 ml. Pri synovi som bola ako dojnica, to som po kŕmení vyťahala aj 150 ml - nevedela som čo s mliekom. Možno preto som mala pocit, že ho mám málo. Nejem to stále - jedno - dve ( 6 - 12 dní) balenia v mesiaci . Dám si s tým pauzu a uvidíme.

evinarat
autor
1. sep 2014

@ladynockahusband Ja som rada, že priberá, len som sa bála, lebo doktorka hundre, že je tučná. Syn bol od 5 týždňa na Nutrilone a takúto hmotnosť mal v 7 mesiacoch - on bol taký pavúčik. Tinka mala od narodenia dve brady a baculaté líčka 🙂

evinarat
autor
1. sep 2014

@safranca15 Ahoj ty jej dávaš kravské? Aj známa to robila a malá jej potom z toho mala problém s obličkami . Prevárala a riedila jej ho - možno to na každé dieťa vplýva inak - nechcem ťa strašiť

brady1
1. sep 2014

@evinarat podla mna nemaš dobru pediatričku, dieta sa nema budit, pokial nabera na vahe teda nestraca na vahe tak je ok. ono vie kedy je hladne. Aspon mne to tak pediater hovoril,podla mna ste jej narušili nielen pokojne spanie ale aj zdrave jedenie. Ked sa budi je nervoznejšie a nie je to dobre na nervičky dietata. Ta nervozita sa neprejavuje ako u dospeleho ale ako si pisala už sa budi každu chvilu, ma narušene nervy. V noci predsa ani ty sa nezobudis že si smadna, jedine ked si hladna. Rychlo zmen pediatra kym nenarobi viac škody.

sasrnka
1. sep 2014

@evinarat tvoja dcerka nie je vobec obezna. Asi ta pediatricka nebude taka dobra 😉 Moj syn mal porodnu vahu cez 4kg a v 9.mesiacoch mal nieco cez 9kg. Proste strasne rychlo naberal a tiez bol iba kojeny. Moja pediatricka to vobec neriesila, ze je kojeny... Ak by to pretrvavalo vo vyssom veku, az potom. No a cuduj sa svete, to rychle priberanie sa odrazu zastavilo. Teraz ma 3 roky a 15kg a vobec teda nie je obezny. Mimochodom, dojceny bol do 2,5 roka 1x cez den pred spankom a potom celuuuu noc. Uz to bolo unavne, takze odstavenie a cucol si len ked isiel spinkat a ked mal 2 roky a 11 mesiacov bol uplne odstaveny(to uvadzam ako prikald, ze bol kojeny dlho a nepriberal stale tak isto).

sense
1. sep 2014

necitala som vsetko ale urcite sa nestresuj, urcite obezna nie je ....moja sa narodila ako 2800g, a to mala v 5 mesiaci takmer 8 kg, teraz ma 16.5 mes. a ma 12kg a 86cm.....apropo co sa mnozstva tyka...mne na poradni vraveli, ze do roka, mam dat kolko pyta ale neprekrocit 1000ml denne tekutin nakolko sa potom zatazuju oblicky ....a to moja bola na umelom mlieku a vecny hlados....

lyrra
1. sep 2014

@evinarat moja dcera bola len dojcena, porodnu vahu mala 3520 g a ako polrocna mala skoro 8500 g a lekarka sa na tom len smiala, ze ta teda ma sunky a uzavrela to tym, ze je to u dojcenych babatiek normalne. Kojila som ju na poziadanie, ked pytala, aj kazde dve hodiny, niekedy si nezmyslela celu noc. Nikdy som neriesila ani ja, ani dr., kolko mala vypije, jednoducho prospievala a to bolo podstatne. A vyrastla z toho, hoci ju este stale kojim, ma dva roky a nejakych 12 kg a poje toho teda poriadne vela 🙂 takze podla mna to je uplne normalne 🙂

evinarat
autor
1. sep 2014

@brady1 Ja som ju mala budiť len 3 týždne (do dalšej poradne), lebo málo pribrala a spávala mi 4 - 5 hodín. Potom som s budením prestala a malá sa sama budila po 3 hodinách na kŕmenie.Bolo to lepšie aj pre prsníky. V pôrodnici mi schudla za 4 dni 300g - čo je normal - ale s biedou to pribrala za 3 týždne späť. Doktorku máme veľmi dobrú -ako som už spomínala - aj ja som k nej chodila ako decko a so synom tam chodím už 6 rokov - toto je jediný problém - čo s ňou mám

evinarat
autor
1. sep 2014

@brady1 u nás aj v pôrodnici hovoria, že sa má bábo budiť po 3 - 4 hodinách na kŕmenie,aby si prsníky zvykli - pri synovi som to robila. pri malej som sa na to vykašlala - len sa mi potom robilo menej mlieka, keď tak zriedka pila ( cca 5 - 6 x za 24 hod)

evinarat
autor
1. sep 2014

@lyrra 🙂 už sa nebojím, ukludnili ste ma , len aby som to upresnila buchta má presne 4 mesiace a 1 týždeň = 8700g 😀 😀 😀

bonaqa2013
1. sep 2014

@evinarat moje prvé dieťa - syn veĺmi rád papal. kojila som ho. Keď sme prišli z porodnice, za 2 týždne pribral takmer 1kg. Lekárka krútila očami. Keď sme boli na nožičky u ortopéda, lekár sa ma pýtal čim toho valibuka kŕmim. Len ho kojím - moja odpoveď. každé 2 hod v noci. bol taký chlapisko stále. v súčasnosti má 19 rokov, výšku 186cm, váha 80kg. proste vždy rád papal. potom mám ešte 3 dcéry a to je bieda s jedením. pri nich sa tešíme každému pribratému kilu.
takže maminka buď rada že dieťatko má chuť do papania, krásne priberá, pretože keď dieťa nechce jesť to je tiež trápenie.

sandy84
1. sep 2014

Moj mal tolko isto v tom mesiaci.Na rok mal cca 13 kg.

safranca15
1. sep 2014

Ale ja jej ho neriedim