4 mesačné bábo spí presne len pol hodinu

wlladko
4. júl 2011

Ahojte, od malička máme problém so spánkom môjho - teraz 4 mesačného syna...
Spáva lne po pol hodine (presne - mohli by ste si nastavit podla toho hodinky.. :( ) a to cca kazde dve hodinky.. zial je to aj v noci.. :äLekarka tvrdí ze je zo z refluxu - skrytého.. berieme Gastrotus, .celkom pomaha, maly vobec negrcka.. (negrckal ani predtym) a Espumisan...boli sme aj na EEG, je v poriadku aj na sone mozgu, tiez ok... krv tiez v norme...
a pritom je maly stale unaveny... ani sa necudujem.. skusali sme aj rozne "finty" - ako spanok von, dnu, na rukach, v postielke---
Manzelka ho plne koji - maly prospieva, pribera.. takze z hladu to nie je.... Máte niekto podobne skusenosti? Diky za rady, mamicky 🙂

tinki
4. júl 2011

http://dojcenie.wordpress.com/2010/02/27/gastro...

na tejto stránke sú veľmi zaujímavé veci..odporúčam

feb13
4. júl 2011

Je to tym, ze deti maju kratky spankovy cyklus, pol hodiny trva hlboky spanok, potom nasleduje plytsi 10-15 min. (v ktorej sa nam sniva) a takto sa to strieda. Niektore deti maju citlivejsi nervovy system a nespracovavane podnety ich v tom prechode zobudia. Refluxom to nie je a nic sa s tym neda spravit, ono sa same upravi casom, hovori sa ze po zdvojnasobeni porodnej hmotnosti alebo po pol roku. Moj maly zdvojnasobil svoju porodnu hmotnost ked mal 3,5 mes. a polhodky spaval od 6tt do 4m, cez den vydrzal byt hore 1,5 hodiny. Teraz spava aj dlhsie, ale este stale sa stava, ze sa po tej polhodinke zobudi tak ho musim uspat znovu, ale uz teraz to taky velky problem nebyva. Predtym sa ho znovu uspat nedalo vobec, budieval sa velakrat s placom, lebo nebol este vyspaty ale uz viac spat nevedel.

janka79
4. júl 2011

nas maly nemal reflux, bol kojeny, prospieval a spaval podobne, neskor uz cez den vobec...bol proste taky, nebolo to lahke, ale treba vydrzat 🙂
ked mal asi 8-9 mesiacov som ho naucila spavat na obed...ked som prestala kojit zacal spavat celu noc a teraz spi ukazkovo

moni
4. júl 2011

@wlladko
nasa mala spavala pocas dna presne takisto - a mala tiez skryty reflux. netvrdim ze to je pricina, ale akonahle sme sa zbavili refluxu, predlzil sa aj spanok - to bolo okolo pol roka. okrem toho ze bola na liekoch, spavala na specialnom vyvysenom matraci, co pomahalo predovsetkym v noci.
prajem vela trpezlivosti a sil!

tina129
4. júl 2011

tak ja si myslim takisto, ze sa s tym neda nic robit. nasa mala takto spi od 3 mesiacov (teraz ma skoro 7), presne pol hodiny, je jedno ci je vonku v kociari, ci na rukach, ci v postielke, na posteli, skratka stale to trva len pol hodinu. do takej druhej tretej poobede sa to este da ale ako sa blizi vecer, tak je nervoznejsia viac a viac a cas bdenia sa jej skracuje, niekedy nevydrzi ani dve hodiny. ale musim povedat, ze sa to lepsi, niekedy sa mi podari este ju po pol hodine uspat, stopujem si cas a ked sa blizi pol hodina tak idem k nej a po precitnuti sa ju kojenim este snazim uspat, niekedy to pomoze niekedy nie ale uz sa nam to dari castejsie ako predtym, par krat mi dokonca spala aj hodinu a pol bez prestavky, aj ked po pol hodine otvorila oci ale zaspala znova, ja som to po mesiaci prestala riesit, skratka som sa s tym zmierila

tikasi
4. júl 2011

Ahoj,moja dcerka spavala uplne tak isto a riesila som to tak,ze som ju davala vo vnutri spinkat v kociku a vzdy po polhodinke som ju ucicikala aby spinkala dlhsie. V noci spavala dobre,ale tiez mala vyvyseny matrac,tak asi preto. A feb13 ma pravdu s tymi spankovymi cyklami,neboj,upravi sa to,len sa snazte,aby spinkal co najviac,lebo oni su uz potom taki unaveni,ze nemozu spat od tej unavy. Skuste si pozicat nejaky starsi odpruzeny kocik na doma,mozno sa mu tam bude spinkat lepsie a budete ho moct ucicikat ked bude mat ten lahky spanok,je dobre uz chvilku predtym prist ku kociku a troska s nim hybat,aby vedel,ze je niekto pri nom,ale treba vydrzat 10-15min,kym znova tvrdo zaspinka. Drzim palceky

bibap
4. júl 2011

@wlladko Ahoj ocino, my sme mali presne ten isty problem. Mala mala reflux, plackala, bolesti bruska, v noci nekludna, vracala sa jej potrava, palila ju zaha, prdikovala... no hroza.. Tiez sme si nevedeli poradit a boli dost nestastni. Citali sme mudre knihy (kazde dieta... a este jednu z USA) a tam je napisane ze dieta ma spat minimalne hodinu, ak sa zobudi skor, nechat ho tak aspon aby pol hodinu lezalo..
takze ked sa po pol hodine zobudila, nechali sme ju plakat, plakala 10 minut a zaspala na 2 hodiny!
ked sa zobudila dalsi krat uz spala 45 minut..
teraz spi od 1 hodiny do 3 hodin cez den a v noci uz prespi celu noc...
ma 5 mesiacov..

ruthke
5. júl 2011

@wlladko
Skusali ste aj satku? Len nedavno sa nam zacal podobny problem so 4 mesacnou dcerkou- ona sice v noci spi dobre, ale cez den su to len tie pol hodinky. V kociari uz tiez nespi skoro vobec. Satka zabera, dcerka zaspava do piatich minut, a vie v nej spat minimalne hodinu, ale aj dve (je potom na vas ako dlho vydrzite, ono to nie je sranda tak dlho spacirovat so spiacim babatkom...tym padom odpada moznost oddychu kym spi babatko, ale to vyspate a osviezene babo za to stoji. Aspon tie vecerne hodiny potom nie su take uplakane. Ta nasa potvorka je vybita- musim s nou chodit, inak sa zacne mrvit). Takze, ja sa casto s malou prechadzam vonku, mam ju v satke, ona spinka, ja mam prechadzku, pripadne tak skocim do obchodu.
Druha moznost je babatko zavinut, nemyslim klasicku perinku ale to comu sa hovori po anglicky swaddling (pozrite nejake videa na YouTube). Nie kazdemu babatku to vyhovuje, na nasu to fungovalo asi do dvoch mesiacov, potom uz tak spat nevedela. Ide vlastne o to, aby babatko nebudilo samo seba svojimi pohybmi, ktore robi zo spanku. Vyzera to trochu ako zvieracia kazajka 🙂 ale ked funguje tak funguje, babatko da vediet ked sa mu nieco nepaci.Robi sa to najma s novorodencami, ale su aj techniky na zavinovanie starsich deti. Drzte sa.

wlladko
autor
7. júl 2011

@bibap nebolo Vam to luto nechat plakat? aj ste sa mu prihovarali? alebo sto ho nechali len tak a same zaspalo?

abbey1
7. júl 2011

@wlladko Ahoj.Naša Zara tak spáva od malička stále.našťastie v noci sa to mierne vylepšili,ale cez deň max 40 minút a už 2 mesiace spáva len raz denne,maximálne 2 krát ak vstane ráno veľmi skoro.Ale už to vôbec neriešim.Je veľmi živá a temperamentná,proste nemá kedy spať.Ona ale ani nie je unavená.Neriešte koľko má bábo spať podľa tabuľky,proste sa musíme prispôsobiť dieťatku.Určite sa to postupne zlepší,myslím nočný spánok,ale zázraky nečakaj.
Sú rôzne metódy,ako sa vraj dá dieťa naučiť spať,ale neskúšala som a ani nebudem.Ja totiš plakať dieťa neviem nechať.A keď vidím,že malinká je Ok,tak si len požundrem,že by som prijala dlhší oddych,ale teším sa,že je zdravučká a krásne napreduje.
Držím pästičky,ale proste aj takéto deti sú.Mne nespávalo riadne ani jedno.Čo už.

bibap
7. júl 2011

@wlladko bolo mi to velmi luto, bola som ako na mrlach, stale som za nou chcela chodit a utesovat ju. Nastastie manzel mi stopoval cas kedy za nou mozem ist. Trvalo to asi len dva ci tri dni a zaspavala nam krasne 🙂
vlastne zaspava doteraz :D

tikasi
7. júl 2011

@bibap kazde dieta by rezignovalo po troch dnoch,alebo po tyzdni. Tesim sa s tebou,ze mala ti zacala spinkat,ale nemusi to byt trvale,navyse v neskorsom veku sa to moze prejavit na psychike dietatka. Podla mna je to drasticka metoda a ja by som ju urcite nepraktizovala,ale nic proti tebe,kazdy robime podla najlesieho uvazenia 😉
Radsej by som pouvazovala o tej satke,co spominala ruthke. Drzim palceky 🙂