4,5 mesačné dieťa málo priberá. Čo mám robiť?

jahodka87
11. okt 2013

Moja malá má 4,5mesiaca a je plne kojená len mi málo priberá za 5dni pribrala 40dkg čo je veľmi málo, doktorka mi kázala prikrmovať UM, čo nechcem lebo ak jej začnem dávať fľašu už mi nebude chcieť prsník a ja chcem kojiť a nie dávať UM, prosím o radu čo mám robiť aby viac priberalo bez UM, som už naozaj zúfala a záleží mi na malej veľmi. Skúšala som dávať aj mrkvičku ale zatiaľ mi ju nechce čosi spapá ale skôr všetko vypľuje...

bubulka722
11. okt 2013

Prikladaj si ju častejšie. Dieťa nie je chovné prasiatko a ak je inak zdravé, myslím že nie je dôvod prechádzať na UM. Akonáhle jej dáš fľašu, je to začiatok konca s dojčením. Inak veľmi zvláštne mi príde, že lekárka robí závery na základe hodnoty za 5 dní. Zvykne sa hodnotiť mesačné priberanie, pričom samotné priberanie nemá nič s celkovým prospievaním a zdravím dieťaťa.

xenicka13
11. okt 2013

koj na poziadanie a vahu neries 😉

sammy
11. okt 2013

40dkg je 400g a za 5 dni to je riadne vela, nie? Asi si myslela, ze pribrala len 40g, no to tiez nie je este tragedia - mozno za tychto 5 dni pribrala menej, za dalsich 5 priberie 3x tolko, hlavne, ze je mala spokojna, neplace od hladu a aj ked pomenej - pribera 😉

jeemima
11. okt 2013

Neries vahu ani UM kym pribera je dobre aj ked len malo....a v noci sa budi na papkanie? Ja som mojho ked malo papal zvykla spiaceho prilozit este ked som ja isla spat a sa pekne napapkal a kedze mam dvojky tak som videla ako aj to jedno kojenie extra pekne pridavalo na vahe....

keziah
12. okt 2013

vobec neries nejake hlupe tabulky, tiez mam podozrenie, ze ich vymysleli vyrobcovia umelych mliek, dojcene deticky mozu priberat pomalsie, no a? babo vie, kolko potrebuje spapat. ked bude pedina mat zase hlupe reci, mohla by si sa jej ospravedlnit, ze mas v prsiach len materske mlieko a netvori sa ti tam umela vyziva, ktora je zarucene "kvatilnejsia" 😀
Prikrmy nedavaj. Dcerku co najcastejsie prikladaj, nech mas naisto dost mliecka, ale nenut ju pit-nech spapa, kolko potrebuje. Ohladne prikrmov zaujimave citanie: http://vyzivujicitradice.cz/2013/06/21/vyzivuji...

sense
12. okt 2013

dolezite je ze pribera aj ked len trochu, horsie by bolo keby chudla, pokial mozes kojit tak koj.....keby som mala pri mojej dcere tu moznost tak by som jej UM urcite nedavala, a tabulky neries ved sme ludia a nie roboty....

marcelaaaa
12. okt 2013

ahoj tiez ako ti baby radia castejsie prikladaja malu a neries vahu lebo sa s tym budes len stresovat ..Pokial ti vyslovene nechudne by som ani neriesla um aj to by som najprv vyhadala lakatacnu az potom by som zavazovala um...Uvediem ti nas priklad mala mi od malinka strasne pomalicky pribera tiez doktorka ma riesila aby som prikrmovala potom vystresovana som si kupila vahu co bola kravina a kazdy den malu vazila ..samozrejme som bola potom strese ze mi mala nepribera nakoniec som sa na to vykaslala zavolala laktacnu a ta mi poradila co jak .. my sme musleli ist este v roku na prevazanie ..mala ma okolo osem kil co sme nedosiahla ani trojnasobok porodnej vahy /3170 g/ takze mi nejdeme vobec podla tabuliek 😀