3 ročný syn má cez obedný a nočný spánok plienku

nina233
26. nov 2012

Syncek bude mat 3. roky, ale pocas obednajsieho a nocneho spanku ma plienku, inak pouziva nocnik a pekne sa pyta na wc. Plienka je aj pocas nocneho aj obednajsieho spanku mokra, doslova tazka. Vzdy sa pred spanim vycika. Ako ho odnaucit od plienky. Dakujem.

mummy01
26. nov 2012

@nina233 chce to cas...moj bude mat v january 3 a plienku ma nonstop zatial...boji sa cikat do nocnika.Dcerka mala do asi 3 a pol.

lenka_b
26. nov 2012

@nina233 Ahoj. No to by som aj ja rada vedela. Moja sa pyta na nocnik od 2 rokov, ale pocas spanku sa vobec nezobudi. A vzdy je pocikana. Presne tak ako ty, ju dam vycikat pred spanim, ale vzdy je ta plienka mokra... Kamoska mi radila, ze proste jej to vysvetlit a nedat plienku. No ja som skusala, ale ona celu noc spala v mokrom. Proste tak tvrdo spi....

jasmika
26. nov 2012

@lenka_b
@mummy01
@nina233 juj ženičky.. tak my s týmto sme ani neviem ako od začiatku nemali problém.. dcérka sa naučila asi cca v 2 rokoch pýtať... ešte na noc som jej asi 3 noci dávala, ale vždy sa zobudila a pýtala sa vycikať aj v noci.. tak som už nedávala.. Zbavili sme sa cikkania do plienok naraz aj cez ďeň aj v noci.. ale keď tak uvažujem.. ona ked sa začala pýtať, tak ja som jej na poobedný spánok nedávala plienku iba na tú noc.. no to už tiež nebolo treba... Podľa mňa to je to, že keď to dieťa ide spinkať a vždy dostane plienku tak to tam proste pustí 😒 ja by som vylúčila plienku na začiatok na poobedný spánok.. keď sa pociká, tak treba dať pre istotu niečo na posteľ.. ale ono sa zobudí že je pocikané a vidí že to je nepohodlné.. myslím že sa to skoro naučia že sa budú pýtať aj v noci.. samozrejme netreba nechávať pocikaných dlho.. ale tak aby im to neublížilo a tak aby sa naučili že ciká sa jedine do šerblíčka alebo záchodíku 😀 veľa suchých nocí prajem 😀

dendy1
26. nov 2012

@lenka_b ahoj, my ešte plienkujeme - má 21 mes. Ale v auguste sa mi pekne začala pýtať, len ju asi aj trochu pomýlilo, že keď som jej počas jazdy autom občas hovorila, že musí vydržať ( bolo mi jasné, že sa pociká, ale nechcela som to len tak odignorovať ). Ale nie to som ti chcela, známa má tiež 21 mes. už bez plienok (od 1r.) aj v noci ( od 17 mes.) a vraj ju počas spánku dávala normálne na nočník/wc. začala tým denným spánkom, potom aj v noci. Samo od seba sa vraj predlžoval ten suchý interval. A nedávala plienku, dala nepremok. plachtu a podložku na prebaľovanie. Také menšie deti sa toľko nevrtia v spánku, tak to vraj išlo. Ja som staršiu dávala v spánku tiež na wc, mohla mať tak 3r. tiež spala tuho, nezobudila sa na pocikanie, ale ona sa pocikala zo strachu, resp. nekľudného spánku, lebo bežali v telke kreslený Scooby Doo 😀 a snívalo sa jej o tom. Raz tak niečo zo sna mrmlala a vyrozumela som to, tak som stopla Scoobyho a bolo všetko ok 🙂 Ale to bolo už dáááávno, už bude mať baba 22r. 🙂

sante81
26. nov 2012

@nina233 môj mal 3 roky v septembri a plienku cez den nenosí uz od roka a pol ale na spanie mal do teraz. nesilila som to, uz skoro mesiac zo dna na den sa v noci pyta sám od seba cikat, alebo spí v kuse do rána a vyciká sa az ráno. sám prisiel na to čo a ako.

skybaby
26. nov 2012

ahoj, moja starsia nema plienku v noci teraz asi tyzden (ma 3 roky a tri tyzdne), ide spat okolo pol deviatej a ja ked idem spat okolo polnoci, tak ju v spanku posadim na nocnik, vycika sa a potom do rana vydrzi 😉

lenka_b
26. nov 2012

@dendy1 Dakujem 🙂 No nepremokavu plienku mam aj ja, ale zda sa mi take ''krute'' ju budit pocas spanku na zachod.. Neviem, asi som ja ta, v ktom je problem. No ja jej tiez nepustam take veci, kde by sa bala, lebo tiez sa jej potom sniva... Dakujem za odpoved 🙂

yennn
26. nov 2012

@nina233 my máme 3r tento tyzden a malý je na tom úplne rovnako. Nestresujem sa, verím že to chce čas. 😉

alena0305
26. nov 2012

@nina233 Mne sa pýtal cez deň od 2,5 roka a plienku na noc som zrušila v 3 rokoch, pred spaním sa vycikal a išiel spať o 20.00 a keď som si šla ľahnúť o 22.00-23.00 tak som ho preniesla na záchod a vycikal sa v polospánku (on vždy cikal len postojačky a do WC). Môžeš to skúsiť ak má dobrý spánok a nezobudila by si ho úplne.

dendy1
26. nov 2012

@lenka_b neboj, zo dňa na deň to pôjde, ani sa nezadáš. Tak ako píše @alena0305 skus len v spánku preniesť na wc, a potichu povzbudiť k vycikaniu. Podarí sa ok, AK sa nepodarí neskor skus opäť. Mne sa vtedy malá tiež neprebrala, mala tuhý spánok. Ale vsetko má svoj čas 🙂

rebroza
26. nov 2012

nuz nas syn ma uz skoro 4,5 roka a na noc ma plienku. cez den je bez plienky od dvoch rokov. cez obed sa pocikaval este v troch rokoch pravidelne, zo skolky sme si nosili pradlo tak raz dva krat to tyzdna, potom to bolo fajn, potom koncom leta zasa zacali nehody a prve sept. okt. v skolke....
teraz je to cez obed uz len vynimocne. v noci tak kazdu tretiu... tiez sme skusali ho davat spiaceho na wc v noci. fajn bolo, ze do rana bol suchy. ale on sa dost hneva, kope a zuri, ked ho v polospanku davame na to wc... tak mam zmiesane pocity, ze co je lepsie. dobre je, ze hned zaspi.
ked som sa pytala doktorky, vraj do 6 rokov je to normalne.
a ma tuhy spanok. nezobudi sa na to, ze je v mokrom. parkrat sa nam stalo, ze sme zabudli dat plienku.
tolko "moje" skusenosti

ani3012
26. nov 2012

@nina233 Evička (bude mať 3,5 roka) od 1,5 roka cez deň úplne bez plienky,poobedňajší bez plienky ale v noci plienku má..niekedy suchú,niekedy je pocikaná aj keď sa v noci na nočník budí.Ale posledný rok je dosť často chorá,tak to neriešim, veď aj suseda mala do 5 rokov plienku na noc -ale na inteligencii jej to vôbec neubralo 😉 (aj keď by už nemusela ale riadila sa: radšej plienku do 5 roku ako keby mala vstávať mokrá a zahanbená)

lenka_b
27. nov 2012

@dendy1 Dakujem za radu 🙂

nattal1
27. nov 2012

moj maly nema plienku na noc od 2rokov a 2 mesiacov a uplne v pohode nam to slo lutujem ze skor som ho nezacala odplienkovat ... zacali sme s tym minuly rok na jesen pomalicky ,asi kazdych 5 minut som mu opakovala netreba ti pisat ? netreba ti kakat ? hlavne aby to mal na rozume....prv som mu nedavala na poobedne spanie ,doma uz vobec nemal cez den a postupne uz ani vonku aj ked bola zima uz tak som mu nedala a som sa pytala ci mu treba a aj ked netrebalo tak som mu povedala ze ideme pisat stiahli sme nohavice slipky a slo aj ked povedal ze nie 😝 no jasne ze nam uslo prezliekla som ho aj postelnu bielizen ,mal pod sebou gumu aby nepretieklo na postel ....za kazdym ked mu uslo som mu pekne povedala ze nesmie piskat do postele ale ma sa pytat ,,, potom som mu prestala davat aj na noc sem tam uslo tiez a nakoniec sa budil na piskanie krical mamka mamka ze mu treba piskat tak sme mali v izbe kde spime nocnik hhned sa vypisal a spinkal dalej a uz rok nemame plienocky .... inac si myslim ze deti by tak dlho nemali mat plienky ze 3 a 3 a pol rocne deti ,,,a keby ste ich chceli dat do skolky ako by ste ich dali ked maju plienky este ? urcite to nieje ani pre nich dobre tak dlho mat plienku 😕 a tato veta ma dostala (aj keď by už nemusela ale riadila sa: radšej plienku do 5 roku ako keby mala vstávať mokrá a zahanbená) 😠 to je uz cista katastrofa

emily76
27. nov 2012

@nina233
@lenka_b chce to klud a nepozerat na deti kamosiek a susediek. Moj starsi syn mal 2,5 roka, ked sa naucil bicyklovat bez pomocnych koliesok...a plienku na noc ako 4rocny mat musel, inak sa pocural. Prosto spal tak tvrdo, ze sa nezobudil. Mladsi spanie bez plienok zvladli cosi pred tretimi narodeninami. A veru obcas sa nejaka nehoda pritrafi. Len tak pre pokoj v dusi..starsi ma 15,5 a nepocikava sa uz dost dlho. 🙂

zzzz128
27. nov 2012

moja bude mať pomaly 4 roky a teraz prestala mať v noci plenku.Cez deň nemá od cca 2-2,5r. Netlačila som na ôu,nenaliehala. Na všetko treba čas 🙂 A samozrejme chváliť keď bude suchá,prípadne aj odmenu 😉

lenka_b
28. nov 2012

@emily76 Dakujem 🙂 Zdielam tvoj nazor 🙂

lenka_b
28. nov 2012

@emily76
@zzzz128
Trosku som si aj vychychla, ze nie som sama. V skolke tiez deti maju plienky, ale nie vsetky, tak som nevedela, ako to ini zvladli 🙂 Trpezlivosti mam dost, tak ju vyuzijem 😉

julinkaz
28. nov 2012

nikdy neporovnávaj svoje dieťa s inými, každý je originál, ono to časom príde keď na to bude malý pripravený 🙂 🙂

marissenka
28. nov 2012

my sa toho tiez nemozme zbavit.do leta maval aj na obedny spanok,ale to sme neako odnaucili,lebo isiel do skolky od sept. sem-tam sa mu stane nehoda,ale to ozaj mozno 2x v mesiaci.a na noc ma plienku stale a paradne tazku rano.tiez som ho skusala budit na cikanie,ale bol z toho len plac. inak pozorujem, ze mu plienka vadi...ani ju nechce ked mu ju davam,a v noci ked sa zobudi si ju da dole-samozrejme uz ocikanu.ja len trpnem aby sa do rana nepocural..dnes sa rano zobral a siel sa vycikat a zasa zalahol,tak hadam je to na dobrej ceste.chce to len cas on na to pride..drzime palce 😉

lenkaks
28. nov 2012

ahoj,ja mam 4r syna,pyta sa od 2 rokov,ale na noc plienku este ma...Cez den nenosi,v skolke sa este ani raz nepocikal,ani doma cez den,ale v noci sa mu sem-tam stane,ze sa pocika...tiez som to skusala riesit nocnym budenim na wc,ale to boli len krik a plac a nevycikal sa,zbytocne som ho budila...takze sme zatial na plienke v noci...snad to nebude vecne....

zuzulienaba
30. nov 2012

@lenka_b my to mame tak isto, maly bude mat vo februari 3 rocky, asi od 27 mesiacov cika a kaka do nocnicka, ale na noc a cez poobedny spanok mu plienocku kludne davam. Tiez si myslim, ze problem je vo mne, nechcem ho v noci budit a davat cikat, chce to len cas. Myslim, ze to najprv skusim cez ten denny spanok, nedam mu plienocku, budem davat nepremokavu plachtu. Uvidime 🙂 🙂 🙂 🙂