3-ročný chlapec nerozpráva

18. sep 2022

Prosim o radu, 3 rocny chlapec nerozprava, je to v poriadku? Par zakladnych slov povie, inak pouziva hatlaninu alebo ruky-nohy. Rozumie vsetkemu co sa mu hovori. Do skolky teraz nastupil. Treba uz logopediu? Dakujem

pribinak
18. sep 2022

Áno teraz už logopediu + skontrolovať sluch na orl

natalala
18. sep 2022

A ako ste to zatial riesili, u akeho odbornika ste boli? Vysetrenie usi, neurologia, logoped.

kacena4
18. sep 2022

co je to povie par zakladnych slov?? za slova sa pokladaju aj citoslovcia, skratene slova ktore signalizuju rozpravanie... bud nerozprava alebo rozprava malo a nezrozumitelne. v 3r. sa treba objednat na logo, predtym obehat najma orl ci tam nie je funkcna prekazka a trenovat slovnu zasobu drzim palceky

autor
18. sep 2022

@pribinak sluch ma v poriadku, pocuje a rozumie
@natalala zatial sme neboli
@kacena4 rozprava mama tata baba dedo bibi mnam a tak, zvuky zvierat napodobnuje, ukazuje rukami nohami, vydobija si placom, ak chce povedat vetu tak povie hatlaninu ze mu nerozumiem

riskoh
18. sep 2022

My sme teraz riešili logopedicku s dvojročným,nerozpráva ,no rozumie,boli sme u p.doktorkyAdelaidy Fabianovej,neskutočná ochota,krásny prístup...

sashka22
18. sep 2022

Môj rovnako ako tvoj. Dcéra začala hovoriť až v 3tokoch tiež. Zatiaľ to nehrotím a logo neplánujem ešte aspoň pol rok, potom začnem riešiť.

jasminka548
18. sep 2022

Logopedia sa u takýchto detičiek rieši od troch rokov.Treba doložiť správy z neurologie,ORL a psychologie.Teraz to riešime v rodine.Urcite by som to neodkládal.Lepsie vedieť na čom som,ako zbytočne čakať a strácať čas

marikel
18. sep 2022

Môj syn tiež v troch rokoch takto rozprával.Nastúpil do škôlky a taktiež sme začali chodiť na logopédiu a do roka sa pekne rozrozprával. V škôlke to bolo náročné zo začiatku,lebo nevedel sa vyjadriť,deti mu nerozumeli a často to riešil krikom,hnevom.Ak nemá iný závažný problém,tak jeho čas príde.Zatiaľ venovať čas nejakým rečových cvičeniam hravou formou.

dadka_bb
14. máj 2023

Ahoj uz rozprava? 😊