3 mesačný synček nedrží hlavičku na úrovni trupu

lucia006
2. feb 2013

ahojte.chcem sa opytat ci to nieje velky problem ak ho doktorka na poradni dvihala rucickami do sedu a hlavicku drzal v zaklone?inak na rukach ked ho mam si ju uz drzi ,nemusim mu pridrziavat ,aj ked je na brusku ju dviha pekne hore ....dakujem

cerez
2. feb 2013

@lucia006 Čo ti na to povedala doktorka? Ja som chodila so synom na rehabku, tak ak môžem poradiť, dávaj dieťatko častejšie na bruško. Nie na dlho, tak na pár minút, ale častejšie v tvojej prítomnosti.

lucia006
autor
2. feb 2013

no nepovedala mi nic na to ,len som si teraz precitala ze by uz mala drzat v urovni trupu. ale idem na jednodnove rehabko kvoli tomu ze stale dava na jendu stranu hlavicku .tak ze mu pocvicia s krkom tak uvidime ☹

liz_lemon
2. feb 2013

@lucia006 moj 7-mesacny syn tiez hlavu nedrzi, ked ho za ruky dviham ako keby do sedu, ale len ked ho taham z makkeho povrchu, ked lezi na zemi/na niecom tvrdom, tak ju dvihne bez problemov

something
2. feb 2013

3mesacny este nemusi drzat hlavicku ked ho dvihas. Nas ma 6mes. a este teraz obcas ju netaha za sebou. Nas zacal krasne drzat hlavu az od 4,5mes. takze pohoda

mirka1611
2. feb 2013

@lucia006 moj syn ma tiez presne 3 mesiace teraz. Hlavičku sice dokaže udržať tak ako píšeš, ale mááááálokedy.... Len ked sa mu chce "cvičiť".... Väčšinou kašle na mna a este vykrúti ručky tak aby som ho nemohla ani chytiť. Tiez inac pri noseni aj na brušku vsetko v pohode....

veron333
2. feb 2013

My sme na to cvičili 4 mesiace Vojtovu metódu a neurológ mu dal aj 10 injekcií na posilnenie svalstva,my sme cvičili už od druhého mesiaca.Ale každý pediater to berie ináč,kamoškinu dcéru skúšal jej pediater zdvíhať až v troch mesiacoch a náš už v dvoch a v troch mesiacoch sme už cvičili....

lucia006
autor
3. feb 2013

aha dakujem za vase skusenosti a rady snad bude vsetko oka .mozno sa mu len nepaci ked ho takto dvihame .zatial nas neposlala na ziadne vysetrenia .akurat co som spominala na rehabko jednodnove ale kvoli tomu lebo stale toci hlavicku na jednu stranu ,tak aby mu rozmasirovali na krku svaly na pravej strane .dufam ,ze vsetko je tak ako ma byt 😉

jahody11
3. feb 2013

baby, a kolko vam take 3-mesacne deticky spinkaju cez den? maju uz nejaky rezim? ta moja spi max po 20 min. uz neviem ako ju mam uspat na dlhsie... za kazdu radu vopred dakujem ......
@lucia006
@cerez
@liz_lemon
@something
@mirka1611
@veron333

liz_lemon
3. feb 2013

@jahody11 moj uz ma 7, ale vtedy spal tak mozno max 4 hodiny denne a v noci tak od 8-12 hodin, ako kedy

something
3. feb 2013

@jahody11 MOja zlata, mi mame strasne problemy so spanim. Nas maly od zaciatku spaval 2x po 30min a vonku 1,5hod. A teraz ani tolko. Asi mu idu zubu. Vstava okolo 5 a spi ako mu pride...A uspavam ho cez den asj hodinu 😒 Uz som z toho zufala a do toho vsetkeho este aj prsnik odmieta...

something
3. feb 2013

@jahody11 btw. v noci spava dobre

jahody11
3. feb 2013

@something nasa tiez v noci spi v pohode, budi sa iba 2x na papanie, okolo 2:00 a 5:00 potom spi aj do 7:00-8:00 ale cez den je taka unavena, ze potom len place ale uspat sa neda nijako, ani na rukach... a moja uz je na nutrilone, kedze ju moj prsnik nadvihuje na vracanie ☹

cerez
3. feb 2013

@jahody11 Môj ako trojmesačný spinkal veľmi zle. Spal mi 3x po 30 minút. Zlom nastal okolo roka, teraz má 16 mesiacov a spí mi 1x tak 1,5 hod - 2 hod. Dodnes stačí, že niečo buchne, šuchne a je hore. Bohužiaľ má spánok po mne.

something
3. feb 2013

@jahody11 NO s tym uspavanim cez den ani nehovor...o chvilu budem sediva. Sucha si oci, zyva, place ale spat nebude ☹ Idem kupit vec, vola sa to Hacka, uvidime ci to bude fungovat. Ale asi mu zacinaju ist aj zubky takze to pripisujem aj tomu. Aj ked predym to nebolo velmi lepsie 😀

lienkad
3. feb 2013

@jahody11 ja mám presne to iste...20-30min a je hore....

asocial
4. feb 2013

takze som sa nasla v tejto teme viackrat...
🙂
nasi maly tiez udrzi hlavicku na brusku, aj v stoji, ale ked jo potiahnem za rucky, ma ju stale v zaklone...
ale vravim si, ma cas, vidim zlepsovanie aj pri brusku aj pri pozicii na rukach, tak sa nestresujem..

spanok je katastrofa..spi, kedy chce, dokonca niekedy je strasne mrzuty a place, ale nespi...

a problem je, ze ho ani neviem uspat inak ako na prsniku...

lucia006
autor
4. feb 2013

no moj spava ttiez v 30 minutovych intervaloch tak 3-4 krat za den ...ale vonku vkociku tak dva hodky vpohode.no ale ked je zle pocasie tak cely den dnu je to hrozne snim kedze spi len tak kratucko .neuspavam ho ja zase vobec na rukach ,iba ked je unaveny vidim ,tak lahnem k nemu dma cumlik sucham s handrickou ocka ,dycham na nho a zaspi.,vnoci vstava okolo druhej na papanie potom okolo siestej rana lenze od tej stvrtej sa strasne prehadzuje mrnci aj ked ocka ma zatvoren neviem cim to je.a vnoci len sa prehodi priatel na posteli uz sa maly hadze 😒

matkin
21. aug 2013

moj syn ma styri mesiace a este neudrzi hlavicku hore ked ho taham hore z lahu na chrbte. na brusku aj na rukach si hlavicku vie udrzat. viete nieco poradit?dakujem