3 mesačný synček nechce dvíhať hlávku

lenka91611
23. okt 2012

Ahojte , mám trojmesačného syna a na poslednej kontrole mi doktorka povedala ze s nim musim cvicit na brusku koli chrbatiku . Ale moj syncek vobec nechce lezat na brusku , vzdy pritom strasne place . Nepoznate niektora nejake cviky na zdvihanie hlavky tak aby sme pri tom nemuseli absolvovat nekutocny plac ? On si hlavku zdvihner aj ju podrzi ale doktorka povedala ze je to dost slabe .

traktor
23. okt 2012

skus fit loptu..poloz ho na nu , kolis ho..alebo mne sa osvedcilo, ked som si lahla, zdvihla nohy, krpca na ne ulozila a pohupovala nimi..on bol spokojny..hlavku dvihal..a mne to pomohlo aj par kg schudnut v tom case..tiez nam nechcel *past koniky*..ale postupne sa to naucil, vyhla sa nam aj ojtovka, na ktoru nas chcela doktorka poslat..

karin1234
23. okt 2012

ahoj, skus si ho dat na fil loptu na brusko drz ho rukami, ked loptu kusocek posunies hlavicku zacne dvihat hore... alebo presne tak ako ti radi traktor@ to zaručene zaberie, možeš s nim pocvicit za kazdym co prebalujes na chvilku a o chvilu bude drzať krásne hlavičku len to chce trpezlivosť 🙂

katkapapacova
23. okt 2012

na fitlopte to je skvele mala mi neplakala a po tyzdni cvicenia pekne dvihala hlavku mne neuro kazala sadnut si za loptu malu na nu polozit na brusko,gulat ju smerom dolu aby dvihla hlavku,nam to pomohlo aj som ju pohojdavala,snad ti rady pomozu a syncek bude pekne napredovat

lenka91611
autor
28. okt 2012

Sebastian sa zdvihne ale maximalne na laktiky aj to na 5 minut ak ma dobru naladu ... na dlane ide iba vynimocne .... na chrbatiku sa udrzi ale tie rucky sa mu nejako nechce pouzivat , po chvilke ich rozcapi vedla seba a zdviha sa iba na brusku , uz neviem ako ho prinutit pouzivat aj ruky .Skusam ho troska dvihat do sedu za ruky nech ich trenuje ale nic moc , no este mame 5 tyzdnov na to aby to dokazal .

momobobo
28. okt 2012

@lenka91611 neboj 5 týždňov pri tak malom bábätku je veľmi veľa. Nezabúdaj že každé je individuálne čo vie niektoré v 5tich mesiacoch môže niektoré v 9viatich takže si to užívajte precvičujte a žiadny strach a stres zvládnete to neboj 🙂

adka22
28. okt 2012

tiez odporucam fitloptu a potom sme robili lietadlo tak ze si dieta polozis na predlaktie dole bruskom co ho nuti mat hlavicku dvihnutu a zaroven ked nevladze mu ju mozes podopriet.a tak sme s malou lietali o izbe neskutocne ju to bavilo.Je vela cvikov ktore mozes robit len ti ich musi ukazat skuseny terapeut.Ale myslim ze fitkou a a tym liedadielkom nic nepokazis a aj to co ti radi traktor je vlastne nieco podobne ako toto lietadielko,dieta si ani neuvedomuje ze cvici a ze je v neoblubenej polohe a tesi sa z toho🙂