3 mesačné bábo úplne nedrží hlavičku. Je to v poriadku?

andrejka299
28. feb 2011

Chcem sa len spytat ci je to ok ked moje skoro 3 mesacne babatko neudrzi uplne hlavicku ? ked je na rukach tak celkom je to fajn ale na brusku len dviha mierne ale nudrzi dlhsie len chvilinku.

xlucia
28. feb 2011

v tomto veku je to ok

katecameron
28. feb 2011

uz som trosku mimo tohto veku ale mam pocit ze 3mesacne babatko by si uz malo drzat hlavicku poznala som dieta ktore v tomto mesiaci vobec nedrzalo hlavicku jednalo sa o hypotonus mozno to nebude celkom tvoj prípad asi ma slabsie svalíky tak to chce len posilovat neboj dobehne 😉

alenka6
28. feb 2011

myslím že je to o.k., chce to čas a trenovať. Moja dcéra začínala držať hlavičku v 2 mesiacoch a pár ľudí povedalo že to je dosť skoro, že kedysi deti začali držať hlavičky oveľa neskôr.

evickapooh
28. feb 2011

suhlasim s xlucia neboj sa v tomto veku je to este ok

anniera
28. feb 2011

môj druhý synátor bol taký lenivý že ako 5-mesačnému mu padala hlava ako novorodencovi 😀
ako 6 mesačný si ju držal a nebol žiadny problém, dieťa je zdravé

ivett1
1. mar 2011

@andrejka299 ahoj dvojmesacne babatko udrzi hlavicku vzpriamenu asi 5 sekund-na rukach, v polohe na brusku asi 3 sekundy...v troch mesiacoch dviha hlavicku vysoko a udrzi ju asi 1 minutu, pritom sa opiera o predlaktie 🙂 ...tolko z tabulky o psychomotorickom vyvoji, ale su to v pdstate len orientacne udaje, pretoze u kazdeho dietatka je to individualne, ale poradim ti, ak sa ti nieco nezda, tak sa neboj opytat na najblizsej poradni u doktorky 😉

piacere
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
kvetinqa
1. mar 2011

uplne suhlasim s ivett1. my mame 3 mesiace a skoro dva tyzdne a hlavicku jeden den udrzime krasne aj 5 minut, a na druhy den sa nam uz nechce hlavku dvihat ani za nic... je to proste lenivy chalan 🙂

marion
1. mar 2011

Zatial je to Ok. Ale davaj ho casto na bursko aby bolo nutene. Urcite casom sa to zlepsi. Ak nie treba povedat doktorke. 🙂 Ale myslim ze kazda doktorka si toto odsleduje na poradni. 😉

janica81
1. mar 2011

noooo este mate len 2 m 2 tt taketo malicke deticky robia pokroky zo dna na den, davaj na brusko a uvidis kym bude mat tri mesiace, uz bude kukat uplne suverenne 🙂 kazde babo je ine, netreba to tak presne sledovat 🙂

adula3334
1. mar 2011

ahoj.moj drobcek patril medzi lenivejsich,na brusku sa jedoval,hlavicku krasne drzal zo dna na den a to mal 3 mesiace 3 tyzdne...a potom uz zacal vsetko krasne tabulkovo,nechaj mu cas,a ako ostatne baby radia,ak sa ti nieco nezda,sup k dr

lopula
10. jún 2011

noo, podla mna ho ho treba davat na brusko co najcastejsiem aj ked by sa mu to nepacilo... aj nas maly sa na bruchu jedoval, plakal, lebo si nevedel zdvihnut hlavicku, nevedel si ju ani v klude polozit na bok (co mimochodom nevie doteraz a to ma 4,5mesiaca... on ju proste musi drzat hore a kukat), ale ako som ho zacala davat casto na brusko, tak si zvykol... bolo to tiez tak okolo tretieho mesiaca. tak len skusajte a drzim palce 🙂

sirinka
10. jún 2011

to dvihanie hlavicky samo o sebe nie je az take dolezte ako celkovy tonus, to by mal schopny pediater vediet posudit...v tomto veku je vraj ovela dolezitejsie, aby dokazalo babatko v bdelom stave drzat hlavicku v polohe na chrbte rovno v strede a nedavat ju uz casto do stran....to mi povedala suseda pediatricka, ked som sa pytala, lebo ani nasa este na brusku velmi hlavku nedvihala....

ducci
15. jún 2011

no moja mala ma 3 mesiace a len teraz zacala drzat hlavicku dlhsie hore. Davame ju casto na brusko ale jej sa ta poloha velmi paci 🙂 a lahko v nej zaspi, namiesto toho, aby dvihala hlavicku a cvicila...