3 mesačné bábätko. Napína sa ako luk, čo to moze byť?

nina88
6. okt 2010

Ahojte, prosim o radu alebo podobnu skusenost, moj maly sa uz asi 4 dni tak napina a pozera stale dozadu, nechce byt ani na rukach ako doteraz, hned sa prehne, neviem co to moze byt.... ☹ Neplace ked lezi,ani v autosedacke len ked ho chcem dat na ruky zacne sa mordovat a prehynat sa... 😕
Dakujem vopred...

zlatusik28
6. okt 2010

Ahoj, no neviem, môj sa tak prehýna keď si chce po napapání odgrgnúť, alebo keď už má jednoducho dosť, teda je napapaný. Alebo mu možno na teba niečo "nesedí", nepoužívaš voňavku alebo nejaké mydlo, alebo si niečo zmenila? Skús porozmýšľať, alebo jednoducho nechce byť na rukách,ke Ď ako vravíš inak je kľudný

ica9
6. okt 2010

My sme mali rovnaky problem. Pediatricka nam pov edala, ze to je predrazdena nervova sustava. male babatko este nevie "stravit" velke mnozstvo podnetov. Treba ho udrziavat v klude, ziadne nosenie po byte-je to pre take malicke dietatko vela vzruchov. Nestriedat naraz vela hraciek, pozor na hlasnu hudbu. My sme zacali odstranovat tieto zlozvyky a cca po 5 dnoch to ustalo. Tak drzim palce, aby to pomohlo 🙂

zuzana76
6. okt 2010

aj moj syncek to robi, ale najcastejsie pri papani, tak ja som to pripisovala boleniu bruska, lebo on zasadne kaka , ked papa.

martina46
6. okt 2010

mne to robila starsia a tu to asi suviselo aj s jej hypotoniou - myslim, ze som o tom uz niekde citala. akurat nechapem, ako moze nosenie dieta podrazdit 😅 😕 ved noseniem sa dieta upokoji. ked teda, tak v nosici tvarou k rodicovi - babysatka je super. babatko je tam pevne zavinute a fakt to pomaha na ukludnenie.
mlladsia sa do luku nevypinala nikdy, ani ked place dokonca! 😕
a este mi napadol suvis s tymto u mojich deti s obdobim tesne po porode. starsiu som videla pol minuty, potom bola cely den v inkubatore. mladsiu som hned po osetreni dostala na prsnik a pekne holu, iba dokladne prikrytu, teda kontakt telo na telo. no to len tak si spajam veci, ze mozno 😉

piacere
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
benne
6. okt 2010

Ja si nemyslím, že to že sa prehne, znamená, že nechce byť na rukách, podľa mna sa len naučil taký pohyb a teraz to opakuje. Môj bol trochu spomalený vo vývoji, kvôli problematickým brušným svalom, cvičím s ním a už to dobehol v tabulkách, ale ide o to, že zakaždým som mala v papieroch napísané, že sa stále vypína dozadu, to akože bol stále v období 2-3 mesiacov, ked už mal byť 4-5, tak to asi je ešte normálne 😉

maryanna
6. okt 2010

je to svalový hypertonus, ak sa dieťa vytáča do luku, ale ak to nieje do veľkej miery, resp sa na bruško bude pretáčať normálne nie cez luk tak je to vp ohode.....ak nie tak je to svalový hypertonus a to už viac povie neurologička.....
mne to robil malý tiež ale nebolo to až do veľkej miery ale upozornila ma na to neurologička že čo to znamená

adkatarabka
17. dec 2010

moj maly to robi tiez. asi tri dni. najprv som sa zlakla, lebo to vyzera ako krc. ale potom, ked ho dvihnem, tak sa povracia. idem v utorok do poradne, som zvedava co povie lekarka. dost ma to znepokojuje.

mona777
11. feb 2011

mam ten istý problém ako vy - ale nedočítala som sa čo to naozaj je -vie mi niekto poradiť?

9156177723
23. máj 2014

Ahojte poradte mi prosím ...moja mála má 3 mesiace a máme remence ale kde jej ich dám dole tak sa tak isto napína ako keby a kus aj zadržiava dych hádze velmi rukami nohami nechápem už som sa aj dolakala nahrala som to na mobil že to ukážem doktorke , ona ležká na chrbte a začne toto robiť..
Ďakujem za radu

googlinqa
23. máj 2014

moja to robila lebo mala bolesti brucha neznasala mlieko

zuzup1
28. máj 2014

a nemôže to mať z očkovania? čítala som, že je to vedlajčí úcinok hexavakcíny ... doktor to však nepotvrdí.

tatanka1
9. jún 2014

príčin môže byť viac, ale čo poznám ja viac detí, tak to mávalo z refluxu - teda keď sa im mliečko vracalo späť - môže byť aj tichý reflux, teda že sa mliečko vracia ale nevygrcne ho babätko. A to ho všetko tlači a najmä páli. iste, že to môže byť aj z neurologickej poruchy - to čo písali hore. ale najlepšie urobíš, ak po napapaní necháš babätok vo zvýšenej polohe aspoň 30-60 minút. A uvidíš čo sa bude diať. možno pomôže a možno nie, potom začni riešiť ďalej. Ak to robí bábo pri papaní, môže byť, že mu buď to rýchlo alebo pomaly tečie mliečko a hnevá ho to. Ale nebude to nič extrémne zlé. Len skúšaj pomaličky odstraňovať - skúšať príčiny. ak nič nepomôže a neuvidíš rozdiel, tak choď k lekárke a nech ťa odporučí, buď to na gastroentrológiu, a aj na neurológiu. Lebo my sa tu môžeme iba dohadovať, a takto budeš mať istotu.

zienkalenka
25. okt 2014

Trenuje chrbtove svalstvo. Velmi sa to hodi ked sa neskor zacne pretacat na brusko! Ked nebude natrenovane pojde mu to horsie.
http://montemother.wordpress.com/2014/05/17/na-...

tina4646
20. feb 2018

@adkatarabka vidim, ze vas prispevok je uz starsi, ale viete mi povedat co to nakoniec bolo? Moj malinky sa tiez napina, nie velmi do luku, len sa tak vystrie akoby a placka velmi pri tom. Dufam, ze to nie je nic vazne :(

lucylka25
20. feb 2018

@tina4646 zvyčajne sa jedna o koliky, bruško. Kúpte mu homeopatikum Dioscorea villosa 9ch. Dajte mu do 2dcl vody 3 gulciky a potom z tej vody po lyžičkách počas dňa. Vždy predtým premieňajte. Stačí keď sa mu vždy dostane trosku do úst, nema ju celu vypiť. Dávajte pár dni, každý deň zarobte novú vodu. ✊🏻

karol199
18. máj 2018

Ahojte mam 2 tyzdennu dcerku stale sa napina a dviha hlavu hore a je velmi nekludna viete mi poradit?

lucylka25
18. máj 2018

@karol199 zvyčajne sa jedna o koliky, bruško. Kúpte jej homeopatikum Dioscorea villosa 9ch. Dajte mu do 2dcl vody 3 gulciky a potom z tej vody po lyžičkách počas dňa. Vždy predtým premieňajte. Stačí keď sa mu vždy dostane trosku do úst, nema ju celu vypiť. Dávajte pár dni, každý deň zarobte novú vodu. ✊🏻

kristy942003
16. dec 2023

Dobrý deň vidím ze sú tu už koč staré komenty ale to iste mám teraz aj ja s mojim 3m chlapčekom stale sa napína kričí plače dáva si ručičky do ust asi sa mu tvorí základ zúbkov je taký nepokojný ale vykruca sa dost otáča hlavičku do zadu čo to môže byt vy baby čo ste to riešili ako to dopadlo? Som z toho hotova lebo čo som čítala na internete tak mi je normálne až zle bojim sa veľmi

lucylka25
17. dec 2023

@kristy942003 Skúsila by som homeopatikum Dioscorea alebo Nux vomica.

krin89
19. dec 2023

@kristy942003 akoby ste o mojom písali. Ste na MM ci UM?