29 mesačná dcérka odmieta nočník. Poradíte?

darinka55
4. feb 2015

PROSIM VAS MOZTE MI PORADIT MOJA DCERKA PEKNE PISALA NA NOCNIK POTOM NA PODSEK NA ZACHODIK UZ POTOM NECHCELA PODSEDAK PISALA PEKNE NA ZACHODE VELKOM NEMALA PPROBLEM A TERAZ NIC LEN NOCNIK A NOCNIK A NEHOPA SI VOBEC NIKDE NA VELKY ZACHOD A ESTE ANI ZASE NA PODSEDAK CO MAM ROBIT

anketkarka
4. feb 2015

mne sa zda, ze sa jej v tomto veku celkom paci, ze si moze rozkazat, kde chce cikat...je to take obdobie...ja by som jej stale pripominala, ze velke deti a aj ty chodis uz len na zachod, ze nocnik je pre male deti...a ona je predsa uz velka...a mozno sama sa vzda nocnika a prejde znova na ten zachod (potom by som uz ale schovala nocnik, aby sa na neho zasa nevratila)...prajem pevne nervy...urcite to prejde...

saskia_repcikova
5. feb 2015

Niektorým deťom nočník pripadá ako podcenenie - nikto z dospelých predsa nechodí na nočník, ale na WC. V našej škôlke umožňujeme už 2 ročným deťom, aby používali detské sedadlo na dospelom WC (máme samozrejme aj detské toalety, ale tie asi doma nebudete inštalovať :DDD)

Dcérka už je veľká, kľudne kúpte redukciu a malý schodík, aby Vám mohla dokázať, aká je vyspelá - že dokáže sama vyjsť na schodík, posadiť sa na záchod, utrieť sa a spláchnuť, prípadne si umyť rúčky - uvidíte, že to pôjde, len ju povzbudzujte, motivujte pochvalami a majte trpezlivosť 🙂