25 mesačný chlapec prestal rásť a priberať

ivuska46
30. aug 2014

Môj chlapček aj ked papá ale málo, už 2 mesiace nenarástol ani cm a váhu ma stále pod 12 kilov mam sa začať obávať?prosím poradte mi čo podporí v chuti do jedla...aby začal rast a priberať

pribinak
30. aug 2014

Ked papa malo, tak daj spravit krvný obraz, tam budu aj hodnoty železa, druha vec, ze dvojročné deti uz nerastú a nepriberaju tak výrazne ako maličké detičky

mamulienka30
30. aug 2014

@ivuska46 - dva mesiace? Lekar bude riesit po pol roku. Stagnovat dva-tri mesiace na vahe i vyske je normalne, uz to nie je babatko.

petulda333
30. aug 2014

Syn mojej sesternice vazil 13kil do 4rokov..a potom pribral na 16a to mal do 6rokov...aj teraz ma 12rokov a vahu 37kil..

lubina
30. aug 2014

@ivuska46 uz to nie je babatko, takze rast uz tak rychlo nebude a obcas su aj obdobie, ked deti nerastu a potom pride taky "rastovy skok" a narastu v kratkom case dost vela.Dva mesiace je velmi kratka doba, ziadne strachy ...

ivuska46
autor
30. aug 2014

Ďakujem za rady skúsim ten krvný obraz

laurika25
30. aug 2014

@ivuska46 aj nas prestal rast v tom obdobi..ja som ti spomínala na preventívnej prehliadke ale tam mal výšku podľa rastových tabuliek.No a on sa teraz vytiahol cez leto..takze nerastol každý mesiac ako to bolo do tých 2 rokoch..

betunka39
30. aug 2014

Moja ma vahu 11kg uz rok.Neriesim to pretoze je zdrava.hraje sa podrastla.Vsetko popapa i ked len po troske ale asi 6-7krat denbe.Mlieko vobec nepije.lebo ju este kojim asi4-5krat.hlavne v noci.Deti maju take obdobia.kedy nepriberaju a nerastu.Chodime akurat kontrolovat zelezo.lebo ho mala malo.

jana_eyre
30. aug 2014

@ivuska46 nemusis sa vobec obavat, deti raz rastu rychlo, inokedy sa zastavia.. moj syn 2,5 rocny od roka vobec nepribral, iba rastol /v roku bol ale dost tlsty/.. a jeden mesiac nevyrastol, ani nepribral nic, na dalsi mesiac sa vsak zas trocha vytiahol..

chut do jedla podpori aj vitamin B, ale samozrejme skus vylucit vsetky zdravotne problemy..

bonaqa2013
30. aug 2014

Pozri si na internete percentilové grafy rastu a priberania detí.
V 2 rokoch mať 12 kg to nie je zas až tak málo. Zatiaľ si nerob starosti.