22 mesačné dieťa si ťahá ušká

orieska325
31. mar 2015

Moj 22 mesacny syn si pri unave alebo nude taha usi.Ako male babo si po nich iba brnkal alebo chytal neskor ich taha a kruti.Ked ho upozornim prestane ale ked sa zabudne robi to zas..Robi to aj ked zaspava alebo sa v noci zobudi na nejaky zvuk,alebo ze mu z vypadne cumelautomaticky siaha po usiach a bud si iba drzi alebo aj kruti.Bojim sa ze mu budu odstavat uska.Cumel ma iba na spanie,od mala nakolko bol velmi nervozne babatko.Este stale mu idu zubky tak mu nechavam ako ukludnovak,lebo je v tom obdobi nervny a pomaha mu to...na druhej strane akonahle dostane cumel dosiahla po usiach...stretli ste sa s tym?

sardinka333
31. mar 2015

Podla mna je to uuuplne normalne! Moja dcera nikdy nechcela dudel a pri zaspávaní ustami akoby ,,dudlovala,, a pritom si kruti vlasy. Robí to aj hned pozobudení s otvorenými očami ked sa ešte ,,preberá,, ráno na posteli. Ona mi povedala, že jej to je príjemné (ked som sa jej na to pýtala, že prečo to robí) Vzdy lepšie ked si krutia vlasy, uši ako mojej sesternici malá si krutila bradavku a to bol pohlad teda, na tu bradavku totálne vypuklá oproti druhej, vyzeralo to otrasne. Podla mna z krutenia uší nemožu odstavať podobne ako z rýpania v nose sa dierky nezväčšia, to su take ,,ukludnovaky,, detí a som presvedčená že z toho vyrastu.

tiwyna
31. mar 2015

uska ho mozu aj svrbiet napriklad pri alergii.

sardinka333
31. mar 2015

@tiwyna nestraš tu hned s alergiami - nervozne dieťa sa proste ukludnuje, nič viac a nič menej.

tiwyna
31. mar 2015

@sardinka333 nehnevaj sa, ale je to jedna z moznosti, ja nikoho nestrasim, aj pisem svoj nazor a poznatok.Tvoj nazor tiez nekomentujem, tak nekomentuj ani ty moj.Dik.

sardinka333
31. mar 2015

@tiwyna ja budem komentovať čo ja chcem 😝 o tom je cele toto forum. Milujem tieto doktorky z MK - z jedného odstavca maju hned diagnozu.

orieska325
autor
31. mar 2015

@tiwyna
@sardinka333 vdaka za odpovede,alergia to urcite nie je je to zlozvyk,len ma trapi ze uska mu zacinaju odstavat zvrchu presne tam kde ich ohyba a lame...viem ze z toho vyrastie,snazim sa ho upozornit rozpravam s nim ale ma to vahu v tu danu chvilu, robi to zas a znova..ja len,kym z toho akoze vyrastie aby nemal uši ako satelity. ☹ ☹ ☹

tiwyna
31. mar 2015

@sardinka333 ja som jej nestanovila diagnozu, ja len hovorim, co vsetko moze byt pricina. Moj syn si takto natahoval nostek, lebo ho svrbel a zistili mu alergiu na macky. Aj uska mozu svrbiet a nevies, ci sa male dieta len neskodne s nimi hra, alebo ho tam nieco svrbi, ono ti to nepovie, ja netvrdim, ze konkretne toto dieta ma alergiu, ale moze to byt kludne aj jej sprievodny jav. Ja zas neznasam take podrypovacky, ako si ty, mali by vas vyhadzovat.

orieska325
autor
31. mar 2015

@sardinka333
@tiwyna baby klud beriem kazdy nazor 😎 😀 😕

sardinka333
31. mar 2015

@orieska325 neboooj, bude to fešáák! Skus mu ponuknut niečo ine na zabavenie, oblubenu hračku, postavičku proste niečo čo ho zaujme. Pri zaspavani ho možeš chvilu hladkať napr. aj po tom ušku len nie v ,,protismere,, a to im je príjemné tým ,,detiskám,,. Ved uvidíš...

orieska325
autor
31. mar 2015

@sardinka333 nooo,vyskusam, btw po tom co sme si s nim zazili prvy polrok je toto uskovanie uz len vyblednuta spomienka na jeho nervacenie 😀 😀

tiwyna
31. mar 2015

@orieska325 tak inteligentny pochopi, ze to je len nazor a nie stanovenie diagnozy.

sardinka333
31. mar 2015

@tiwyna jááj to by admin iné nerobil len vyhadzoval, ja zase neznášam zenské čo tu za všetkým vidia choroby, alergie a za to ze dnes prší može 100% očkovanie a poriadne si neprečítaju o čo ide, študovali jednu ludovu 4 tanečné ale su odborníčky od porodníctva po očkovanie a zdravu stravu, kludne nech ma vyhodia, mne urobia len službu.

nitnit
31. mar 2015

@orieska325 moj si od malicka drzal usny lalok, alebo aj obe ked bol unaveny, nervozny alebo sa bal 🙂 niekedy si drzal jeden lalok oboma rukami. 😀 ..robil to asi do styroch rokov.. Dokonca neznasal ciapky na viazanie kvoli tomu, tebo mu to branilo drzat si usi

sardinka333
31. mar 2015

@orieska325 no vidiš, niečo mu ostalo, nejaky ukludnovak....moja si kruti vlasy, moja sestra ako decko žužlala konce vankuša, ja som sa tuším furt škriabala - mama mi tak hovorila proste mnoho deti niečo má, rituály. Ak mu to pomáha, podla mna z toho vyrastie.

tiwyna
31. mar 2015

@sardinka333 rybka uz ma nespominaj 🙂

orieska325
autor
31. mar 2015

@sardinka333 mas pravdu je tu X zien presne ako pises odborniciek na vsetko aj mne to lezie krkom, no myslim ze tywina to napisala ako jednu z moznosti kedze ako pisala mala nieco podobne u synceka..ja to beriem poradila po svojom..ako vedela..a nie tak okato "odborne "a az nastojcivo ako poniektore ze by ti priam vybehli z monitora do fejsu len aby mali pravdu 🙂

sardinka333
31. mar 2015

Lenže ty si možno jedna z mála uvedomelých matiek, ktoré ešte rozmýšlajú aj ,,sedliackym,, rozumom. Ale ked sa to opýta nejaká neurotická, uzkostná mamička a nikdy nevieš kto sedí za PC aka osobnosť tak jej akurat naženieš strach, obavy lebo čo ak je to to a hento...Lebo naozaj niektoré otázky žien - matiek su s prepáčením ako z osobitnej školy, napr. otazka či možem dať dieťaťu paradajkovu polievku, ročnému. To mi fakt hlava nebere...

orieska325
autor
31. mar 2015

@sardinka333 jojjoooj to poznam a dalej take ze vy dieta len tak nakremujete v lete kremom s faktorom???viete kolko tam je chemie???nooo x,y dalsich ...kazda z nas je zodpovedna za svoje deti sama tak nech robi podla svojho vedomia a svedomia🙂

arletty
31. mar 2015

hihi ako sa smejem....inak aj moja to doteraz robi s uskami....a uz ma dva rocky....ked ju mam na rukach tak este aj mne to robi az skriknem ze ma to boli, kuka na mna lutostivo a potom zas sebe 🙂 no snad ju to casom prejde, tiez ked je unavena tak si taha, kruti ostosest!

kvetka84
1. apr 2015

ja to robim uz 30rokov 😀 mozes poucat a napominat syna, mozno to bude robit menej, ale pravda je, ze to neprestane robit 😀
a inak moj syn ma 4roky a stale sa olizuje. Je to strasne, stale ho napominam, ale ked pozriem na jeho otca, tak viem, ze s tym neprestane 😀
proste zmaz temu a neries. 😝

orieska325
autor
1. apr 2015

@kvetka84 tak na toto sa urcite nespolieham a ty zas nemozes vediet ze neprestane lebo je to tak u vas...

denithestrange1993
14. mar 2024

@orieska325 ziadne 4 rocne dieta nie je zakerne,len rodicia ho zanedbavaju. Ked oni maju na salame,maj aj ty. Nenechas predsa svoje dieta mlatit a dom bombardovat tym chlapcom. Razne NIE.