22 mesačné dieťa odmieta wc aj nočník

olioza
18. okt 2012

poradte mi maminky..22 mes. a neche ani zavet na nocnik a ani na WC. posadim a place.. uz nočnik neriesim rovno som ju uz teda zacala davat na zachod.. vidim ze ide kakať posadim ju a ona nic.. reve a dole a dole a prec.. . dam jej plienku do 5 min. je plna.. prva dcerka nemala od roka a plienku ani v noci.. mam sa na to vykaslat a nechat ju tak. dakujem

bamb27
18. okt 2012

@olioza uplne rovnako sme na tom,, neriesim, vie na co nocnik/zachod sluzi, proste zatial nechce, ani ho neposadim, dobrovolne ak 4krat sedel na serbliku a aj vykonal co bolo treba, ale proste to pre neho nie je zaujimave alebo neviem co,, nesilim, cakam na den kym si to rozmysli ale neviem inak co s tym

157misicka
18. okt 2012

ahoj a od kedy ju to takto ucis?vies podla mna je treba zacat ovela skor posadzat dietatko moj syncek tiez nechcel tam sedavat no nie zeby plakal proste nevydrzal je velmi zivy 😀 no uz je cez den bez plienky chodi pekne na nocnik uz asi 2 mesiac..len ju pekne posadzaj, nedavaj jej plienky, iste budu aj nehody ale ona sa nauci casom..ber ju zo sebou na wc a vysvetluj krok za krokom co robis ona bude chciet opakovat, vysvetli ze je uz predsa velka slecna 🙂

sissy27
18. okt 2012

@olioza presne tak, nerieš, nechaj ju tak, príde na to sama... prípadne odkuká od staršej sestry (od dospelých veľmi nie, deti sú si predsa len bližšie)...
@157misicka načo je dobrý ten dril, sotva dieťa začne sedieť? takisto, ako sa ti dieťa naučí s nehodami, presne tak isto sa naučí aj bez drilu a bez nehôd... či ide o tú "prestíž" medzi inými mamičkami na ihrisku? 😎

čas strávený striehnutím na správny moment a praním oblečenia po "nehodách" sa dá využiť oveľa lepšie... niekedy mám pocit, že mamičky na materskej majú fakt zbytočne veľa času a tak ho zabíjajú nácvikom vecí, ktoré by prišli aj prirodzene, len možno o pár týždňov neskôr...

olioza
autor
18. okt 2012

@157misicka to vsetko som robila a nema to vyznam.. ako vravim s prvou dcerkou problem nebol. ona je lajdak podla mna je pohodlna neviem si vysvelit inka

kokorunecka
18. okt 2012

@sissy27 Prečo by malo ísť o prestíž? Ide len o návyk... Či inak si to myslela @157misicka ?

157misicka
18. okt 2012

@sissy27 prosim ta kto povedal ze som maleho davala uz ked zacal sediet????a aj keby tak je to vec kazdej mamicky vies podla mna je troska divne ked chodia este 3 rocne decka s plienkami 😀 mne je uplne jedno ci sme mali doma nehody alebo nemali je to moj byt a robim si v nom co ja chcem a ked mi syn sam utekal pred plienkami lebo ich proste nechcel tak kvoli zavistlivcom co nechapu ze na nocnik dokazu chodit deticky kludne uz v roku a pol mu ich snad nebudem davat😀

olioza
autor
18. okt 2012

@kokorunecka
ak to dieta nechce tak nasilu je nebudem asi davat.. vidim ze to nema vyznam... potm budem riesit ze ma apatiu na zachod? lebo som ju nutila aby tam sedela a robila co ma???

aivill
18. okt 2012

Moja sa naučila ke´d mala 27 mesiacov - nejak to prišlo zo dňa ne deň, že jej pocikaná plienka začala vadiť..., tak som jej ju nedávala, 3 dni sa sem tam pocikala, ale to bolo leto.... Potom už v pohode na nočník alebo na záchod sa pýtala aj sama. Plienku som jej dávala na spanie. Pre mňa bol najhorší ten tlak z okolia , hlevne muž a svokra sa divili že ešte nosí plienky, ja som to nejak nesilila... 🙂 A tiež som ju posádzala na nočník od roka - no nie z môjho presvedčenia, skôr pod nátlakom, podľa mňa to neurýchli účelové pýtanie sa na nočník ...

157misicka
18. okt 2012

@kokorunecka samozrejme ze ide o navyk a hlavne je kazde dieta ine moj syncek nema rad plienky, je v celkovom vyvine velmi popredu tak mu ich asi nebudem nutit

olioza
autor
18. okt 2012

@157misicka neurazaj sa hend.. kazdy si vyjdril svoj nazor predsa... boze baby vys te hrozne chytate sa za slovicka... kazde dieta je ine a basta. jedno sa nauci uz v roku ine v troch a vsetko je v norme... kaslite na to

157misicka
18. okt 2012

@olioza nikto nepovedal ze nasilu ale pravdepodobne ju s tym oboznamujes neskoro...alebo je problem inde, vsetky deti su ine a ty uz jedno mas dieta tak to musis vediet porovnat.

kokorunecka
18. okt 2012

@olioza Ja som nemyslela niečo nasilu riešiť. Ja som len reagovala na príspevok sissy, ktorá si myslí, že to je len o prestíži medzi mamičkami.
@157misicka Veď aj ja som tak myslela.. Že raz za čas žiadnemu ročnému a viac neuškodí posadiť sa na ten záchod, aby vôbec vedel že existuje aj niečo iné ako plienka.

olioza
autor
18. okt 2012

@157misicka coneskor ju oboznamujem.. moja a kde som ja napisala kedy som s tmy zacala,?? ako si ty na toto prisla.. koncom debatu baby..

157misicka
18. okt 2012

@olioza som napisala ze je problem mozno aj inde nie ze neskoro iba..treba poriadne citat a myslim ze je to uplne jedno ja sa tu zato ze som chcela poradit nebudem tu zo vsetkymi hadat.. 🙂

kokorunecka
18. okt 2012

@olioza A teraz si sa urazila ty??? Veď napísala len, že si myslí, že v tom by mohol byť problém. Tak na čo si sa niečo pýtala, keď nepotrebuješ, aby sa ti niekto snažil poradiť?

sissy27
18. okt 2012

@kokorunecka lebo to je obľúbená disciplína niektorých mamičiek, predháňať sa v tom, ktoré dieťa skôr čo robí, chodenie na nočník obzvlášť... aj ja som mala takú známu, čo 100x za deň nezabudla spomenúť, že ich simonečka je už od roka bez plienok, ale tie haldy vecí na prezlečenie, čo vláčila všade kam sa pohli, to už nespomínala, ale všetci videli ....lebo sem-tam nehoda v jej podaní znamenalo, že simonečka bola precikaná asi 10x za deň...
ja som dcéru neučila vôbec, mala 2 roky, keď u susedov videla, ako o pol roka starší chlapec používa nočník (btw. jeho mama tiež neučila, ako cca dvojročný išiel po vzore staršieho brata), prišla domov, vyhlásila že chce cikať na nočník a bolo..bez jedinej nehody 😉 takže v čom by som si pomohla, keby som ju to rok učila? a ver mi, toto nie je nič výnimočné, pokiaľ nie je u dieťaťa nejaký zdravotný problém, tak to zvládnu SAMÉ

kokorunecka
18. okt 2012

@sissy27 Veď ja netvrdím, že to samé nezvládnu. To ty si hneď vybafla, že sa porád chceme všetky pred sebou v niečom predbiehať. Ja mám hlboko v paži ostatné mamičky a podobne ako iné, robím to, čo uznám za vhodné.

sissy27
18. okt 2012

@157misicka nejaká vzťahovačná 😎 nenapísala som, že TY si dávala malého na nočník len čo začal sedieť, to bolo myslené obrazne - kto chcel, pochopil... a závistlivci? akože má ti niekto závidieť, že syn odmietal plienky, že chodil skôr na nočník ako iné? dievča nepreháňaj 😀

157misicka
18. okt 2012

@sissy27 😀 klud zeny

sissy27
18. okt 2012

@kokorunecka nie všetky, ale nie je ich málo, isto si sa aj ty s takými stretla, či už osobne alebo virtuálne 😉 z mojej strany to bola otázka, aký to má význam, keď tak či tak deti to zvládanie nočníka dosiahnu v približne rovnakom veku bez ohľadu na to, či ich niekto od roka učí čo a ako, alebo či tomu niekto necháva voľný priebeh...

dadushka007
18. okt 2012

ja mam tiez 22 mesacneho chlapca a o nocniku nechce ani pocut, tam mi nevydrzal sediet ani sekundu. zacala som ho preto davat na wc, tam nerobi take protesty. kazdy den rano ho skusobne posadim, vydrzi tak minutku a hned sa taha prec, vie co tam ma robit ale nechce .... tiez cakam na to, kedy sa sam rozhodne, ze je vhodna chvila. isto to nebudem silit a riesit potom nocne pomocovanie, ktore vznika tym, ze dieta prilis skoro rodicia nutia chodit na nocnik. a taktiez nevidim ziaden zmysel v tom, aby mi dieta sedelo hodinu na wc alebo nocniku a po hodine sa tam vycikali, ved tam maju ist ked potrebuju a nie tam sediet a cakat kedy budu potrebovat cikat.

sissy27
18. okt 2012

@157misicka začni od seba 😎

nikol156
18. okt 2012

@olioza my máme s nočníkom tiež problém. Malý si sadne aj na nočník aj na wc, lenže s tým to končí. Hocikedy si sadne na nočník aj sám. V poslednej dobe sa vyzlieka v postielke, z ničoho nič jedného dňa po prebudení bol celkom holý, vadila mu plienka, tak si dal dole aj s oblečením a to takto trvá už skoro dva týždne 😀 Cez deň nemá plienku má len slipy a tepláky v predpoludní je celkom suchý, zriedka sa stáva nehoda, ale popoludní mu to nejak neide. 😒 Stále sa ho dookola pýtam, či mu netreba cikať alebo kakať, lenže on neveľmi rozpráva sotva zo 5 slov, tak mi len zakrúti hlavou, že nie. Keď sa mu stane nehoda stále opakujem, že nato je nočník aj wc-ko, aby si tam urobil potrebu, no nepomáha. Keď vidí, že prichádzam, tak si rýchlo sadne na nočník, lebo vie že tam sa mal vycikať a nie na nový koberec. 😀 Nesilim ho veď nato snáď raz príde aj sám, že ako to všetko funguje, ja len ho usmerňujem a vysvetlujem dokola čo ako sa má robiť, aby sa naňho niečo nalepilo.

Držím palčeky,aby sme toto obdobie mali čo najskôr za sebou, a nech sú aj drobci aj mamičky šťastné a spokojné.... 😉

monikajaco
18. okt 2012

ahoj ..moja mala tiez nechcela v takom veku tak som pockala a ked mala 2.5 roka tak sme to vsetko zvladli za tyzden ..ani na noc som jej uz nedavala ..tak skus dat prestavku aj ty si odychnes a zacni znova o par tyzdnov ;)

quaxi
18. okt 2012

@olioza ked nechce ani nocnik, ani WC, tak proste nema zaujem a ty jej ho nevnutis, skor jej to takto sprotivis, alebo vypestujes blok, a este viac si stazis neskorsie oducanie. Daj tomu na 2-3 mesiace pokoj, uplne na temu nocnik zabudni, a potom skus znovu. Ale este viac by som ti radila pockat az do jari, totiz take nie celkom spolahlivo odplienkovane dieta + zimne oblecenie je veeeelmi zla kombinacia 😉

jana1241
18. okt 2012

@olioza náš malý mal 2roky 7 mesiacov a začal chodiť na nočník za lentilku jedna pani mi poradila (keď sa vycikáš dostaneš lentilku) dovtedy som skúšala všetko možné aj nemožné. toto pomohlo

zuzanockamt
18. okt 2012

@olioza ja by som nenutila, nechat a cakat, kedy pride jej cas, ked sa sama rozhodne, ze plienku nechce ... syn ma 25 mesiacov a ma plienky a zatial nejavi zaujem, ze by to chcel zmenit ... neriesim, nenutim, chapem 🙂

xlea
18. okt 2012

nechaj ju tak... u nas to bolo to iste... ani nocnik ani zachod... o nocniku ani pocut o zachode ani nevraviac... az jedneho dna sama od seba doniesla do obyvacky nocnik, stiahla teplaky, odopla plienku a odvtedy chodi viacmenej uspesne curat aj kandidovat na nocnik alebo na zachod... mala to spravila v 21 mesiacoch... asi musia na to tie dietka dozriet same...

monka_m
18. okt 2012

ahoj, aj nášmu to prišlo samé, keď mal 2 roky. Skúšala som pred tým a úplné amoky, keď som ho posadila na nočník. Keď bol bez plienky tak sa pocikal. Tak som počkala 2 týždne a čuduj sa svete, sadol na nočník a vycikal sa. Odvtedy bez plienky. Nehoda sa mu stala cez deň asi dva krát na začiatku. Potom som ho dávala cez obed bez plienky, tiež najprv nehoda a potom v pohode. S kakaním sme chvíľu bojovali, že si pýtal plienku. Nakoniec sme ho museli motivovať kúpou vláčika, za odmenu a odvtedy dobre,klop, klop.

monika15
18. okt 2012

@olioza netlac na nu zbytocne ak budes tlacit tak vobec nebude chciet... mi riesime to iste... nas ma uz 25 mesiacvo a nic... a co teraz
??? nic skusame pomaly... raz mu to musi dojst......
mam vyskusane uz vsetko... co len existuje na potty training a nic......