20 mesačná dcérka bije mňa aj sestru

somavi
22. feb 2017

Ahojte , idem si pre rady😊 Mam 20 mesačnú dcerku , ktora poslednu dobu , ked sa jej nieco nepáči , tak mi proste jednu capne, to iste aj svojej staršej sestre . Robila to sem tam aj predtým , ale vždy hneď sama vedela , ze urobila zle a vzápätí nas vystiskala. Teraz nas cape niekoľkokrát denne, " ospravedlniť " sa nemá záujem , ked ju vyzvem aby teraz sestričku objala , neurobí to , resp velmi zriedka . Zaujímajú ma vaše rady a názory . Aké rady typu, ze jej mam capnut po ruke alebo po zadku mi prosim nepíšte . NEBUDEM JU BIT . Dakujem 😊

eeffka
22. feb 2017

@somavi nuz mozes vysvetlovat vysvetlovat a vysvetlivat alebo jej ty alebo dcera proste vrati a bude klud. Skusa.... u nas v rodine vysvetlujuci dovtedy vysvetlovali kym im dcera taku nepribila az im okuliare odleteli... zaujimave ze bila iba tych vysvetlujucich.

jlp
22. feb 2017

Tak vela stastia vo vysvetlovani. Nevravim, ze ju mas zrubat, ale metoda 3x dohovorit, zvysit hlas a ako posledna moznost capnutie po riti, tak aby to pocitila (nie hladkanie po plienke) FUNGUJE

petrao2
22. feb 2017

Tak naco chcete radu ked hned ste jednu ucinnu vylucili
Ja som malej dohovarala,prosila,vysvetlovala
A zabralo az ked som jej vratila,dala mi facku a facku aj dostala(nie silnu)...nebolelo ju to ale mala pocit krivdy ale odvtedy to neurobila ani raz ked sa zlosti tak len zatne päst a krici

fokuska
22. feb 2017

@somavi sleduj ju a ked dviha ruku ze ide capnut tak ruku zachytit pozriet sa do oci a jasne dorazne povedat NIE. Dalsie veci formulovat pozitivne - miesto "nebijeme sa" povedat "rukou sa pohladkame, dotykame sa navzajom jemne" a pod.

bosoriak
22. feb 2017

@somavi A ako si to predstavujes? Ze 20-mesacnemu dietatu vysvetlis slovami, ze bit sa nema? Pri malych detoch funguju CINY, nie slova. Ak ju nechces bit, povedz jej jednoducho, "to je skarede" a odnes ju napr. do inej miestnosti. Ked nevie ako s vami byt v jednej miestnosti slusne, nech tam nie je - ako nasledok. Ale musis nieco vykonat, slova si nechaj pre dospelych.

Vela zdaru.

P.S. Zatial obidve moje starsie mali take obdobie a u nas pomohlo capnut naspat, ale nie bojovne, ale ako srandu "Aha, hrame sa na bitku? Tak dobre." To zabralo uplne zazracne. Samozrejme, ze som ich neotlkala, ale museli pocitit, ake to je. A kedze som z toho zobrala ten naboj agresivity, tak to nebolo bojovanie kto z koho, ale vychova.

dapo
22. feb 2017

my sme si presli niecom podobnym, na ihrisku bezdovodne sacala ine deti a pod. - u nas zabralo vysvetlovat, vysvetlovat, vysvetlovat ale tiez trestat - nie bitkou ci capnutim, ale dostala time out alebo ak niekoho sotila na ihrisku, okamzite sme odchadzali (prechadzali sme sa po okoli kym sa neupokojila (lebo samozrejme zurila ze musela odist), rozpravali sme sa o tom co spravila, ze sa to nesmie atd., musela sa ospravedlnit, az potom sa mohla znova hrat...trvalo to mesiace a ako to zacalo tak to aj skoncilo, uz si ani nepamatam kedy presne

zooeynka
22. feb 2017

@somavi Baby ti dobre pisu...ale ak sa ti zda capnutie decku po ruke prilis nasilne, tak nechaj seba aj druhu dceru fliaskat od 20mesacnej...dieta potrebuje pocitit nasledok vlastneho chovania, akcia-reakcia. Ak dohovaranie nefunguje tak pritvrd, alebo si nechaj skakat po hlave, ale skor ci neskor tvojej malej niekto(napr.na ihrisku)poriadnu vrati...Ale k tebe mat respekt nebude...

zuzitko74
22. feb 2017

Môžeš ju ešte izolovať....lenže ja osobne to považujem za horší trest, než capnúť naspäť.

V prvom rade potrebuješ dať dolu tie ružové okuliare, s ktorými sa na dcérku pozeráš a uvedomiť si, že niektoré deti inak, než silou nepresvedčíš.

miku1
22. feb 2017

@somavi Najúčinnejšiu radu si hneď zavrhla, tak sa nechaj ďalej biť. A tvojej druhej dcérke radím, capnutie sestričke pekne krásne vrátiť.

katkaadominik
22. feb 2017

Nas maly, ked mal 1,5 roka kusal manzela..nikoho ineho len jeho a strasne sa rozrehotal...dohovarali sme, vysvetlovali..nezaberalo...az sa raz muz nahneval a ukusil ho..nie velmi, ale zabralo to..odvtedy ho uz ani raz neukusil...v prvy moment som a muza vybehla, ze co urobil, ale uzala som, ze vratit mu to, bolo to spravne..
To iba nas jeden priklad, problem a vyriesenie...

somavi
autor
22. feb 2017

@fokuska dakujem - toto je pre mna typ rady akú hľadám 😊👍 vyskúšam 😊

somavi
autor
22. feb 2017

@bosoriak nesúhlasím s tebou . Prečo mas pocit , ze dieta pochopí fyzicky trest s vysvetľovanie nie? 20'mesacne dieta velmi dobre rozumie, co mu hovorím , len ma skúša - a hľadám spôsoby ako mu ukázať , ze doskusalo. Rodič ma byt pre dieta príkladom , dieta rodiča napodobňuje . A zdá sa mi maximálne kontraproduktívne , vravieť dieťaťu , aké je nepekne bit sa a pritom presne to robiť ... takze ano , v podstate si to celé predstavujem bez fyzického trestu .

somavi
autor
22. feb 2017

@dapo dakujem , asi to tak nejak skúsim robiť , ked na to bude príležitosť 😊 Teda nieco jej odoprieť a pod😊

somavi
autor
22. feb 2017

@katkaadominik
No ale on to nerobil z nervov , ale sa asi tak hral ze ?😊

fokuska
22. feb 2017

@somavi Treba trpezlivost a zachytit takto kazdy pokus. Ked povies pozitivnu vec tak napr aj ukazat - pohladkat po rucke - aha, takto je to spravne.
Drzim palce 🙂

somavi
autor
22. feb 2017

@miku1 nie každý najrýchlejšie účinkujúci postup je aj ten najspravnejsi😊 Staršia ju nebije, vie uz, ze bitkou sa veci neriešia 😊

katkaadominik
22. feb 2017

@somavi nie z nervov...ale aj tak...kusal ho ci doma, ci na verejnosti..akonahle ho mal na rukach, maly ho uz hryzol do ramena..az kym neschytal aj on 🙂
V kazdom pripade, vela stastia, nech ju to cim skor prejde 😉

somavi
autor
22. feb 2017

@zooeynka starsiu som nikdy nebila , napriek tomu som si vybudovala rešpekt aj myslím , velmi pekný vzťah . Takze predstava ako si budujem rešpekt fyzickým násilím je pre mna dosť vzdialená . Keby mi to bolo jedno a mala by som v pláne nechať sa mlátiť , tak to vôbec neriešim 😊 Ale kedže tu píšem , evidentne sa to riešiť snažím a viem , ze to nechcem riešiť bitkou . Takze hľadám nejake ine spôsoby . Pevne verím , ze kým sa v lete budeme hrať na ihrisku , toto budeme mat zmaknute . 😊

somavi
autor
22. feb 2017

@katkaadominik zaujímavé co tie deti napadá😀 Dakujem 😊

somavi
autor
22. feb 2017

@zuzitko74 nemyslím , ale dakujem 😊

janinah
22. feb 2017

moja dcéra hrýzla ....vysvetľovala som donekonečna ,akože plakala od bolesti,hnevala sa,mračila.....a figu pomohlo......prestala hrýzť v momente,kedy som uhryzla ja ju.....tak si vyber....😉

zuzitko74
22. feb 2017

@somavi Pýtala si sa, prečo dieťa pochopí fyzický trest, ale vysvetľovanie nie. Preto, lebo morálka detí do troch rokov je - čo mi prejde, je dovolené
- čo mi neprejde, je zakázané .
S inteligenciou to nemá nič spoločné.https://cs.wikipedia.org/.../Kohlbergova_stádia...

babatkoo
22. feb 2017

Moj 21 mesacny syn ma obdobne maniere ako tvoja dcera. Vsetko co mu pride do ruk hadze o zem a nas s muzom kúše. A to aj mna pri kojeni a este s takym hnusnym uškrnom ,,boli ta to ze, hahahaa?!" Vysvetlujeme stale dookola ze to robit nesmie a ked uz vidim ze v tej cinnosti ma zaujem pokracovat dalej dostane po zadku alebo ruke a hotovo. Ani nezaplace sklopi zrak a ide hladat inu vylomeninu

monilik
23. feb 2017

@somavi hned ked to spravila prvykrat ste jej mali chytit rucku a dorazne s plnou vaznostou povedat ze sa to nesmie. ono to tak byva ze dieta zacne capat a vsetci sa na tom naramne zabavaju pripadne s usmevom na tvari povedia nono a dieta ma z toho srandu. to je prvy krok k tomu aby v tom neskor pokracovalo a bralo to uz ako srandu nastalo...

erikarika
23. feb 2017

Ja myslim ze to robi mnoho deti ak nie vsetky. Jedna kamaratka to vzala taktikou vysvetlovania..zoberie dieta bokom a milo trpezlivo vysvetluje ze to sa nerobi.. Dalsia to vzala sposobom vratenia. Kam ju syn udrel vratila mu to presne rovnako. Samozrejme jemnejsie. Vtedy som si povedala ze je to krute ale ked to zacala robit nasa dcerka pochopila som. Vysvetlovanie nepomahalo..chytenie rucky a odvedenie pozornosti sa mi nezdalo spravne poriesene. A tak ked mi pacla ona vratila som jej to samozrejme primerane a so slovami: pacilo sa ti to? A ona.zavrtela hlavkou ze nie. Tak vidis, ani mame sa to nepacilo, ale nieco taketo by sa mi pacilo. A pohladkala som ju po licku. Hned sa na mna usmiala a uz ma hladkala. Bolo to potrebne u nas zopakovat len par krat a uz je s packanim pokoj. No kazde dieta je ine a mozno treba vyskusat viacero sposobov kym najdete ten svoj. Len trpezlivost.
..a k tomu postoju starsej sestricky- ano je pravda ze bitkou sa nic nevyriesi ale mozno by stalo na zvazenie ci nezmenit taktiku na sposob nenecham sa otlkat. Ako sa spravas ty ku mne tak sa budem ja k tebe. A myslim ze dieta by velmi rychlo pochopilo co ano a co nie. Ved ked zajde do kolektivu cudzich deticiek a urobi toto jednemu z nich tak aka je pravdepodobnost ze to nedostane vratene?? Tak nech sa to radsej nauci doma. Hmm ale to je len moj nazor.

libawet
23. feb 2017

@somavi ak jej neukážeš, že to bolí ľudí, ktorých cápe, nepochopí...tak po čase vám aj po hlave bude skákať.

fokuska
23. feb 2017

@somavi som prekvapena, ze kazdy jeden ti tu radi capnut naspat, okrem svojho prispevku som si vsimla este jeden, ktory radi zastavit pokus o capnutie a povedat ze to nesmie, aj ked si napisala, ze prosis o ine rady ako toto

nehovorim, ze capnut spat nepomoze, ale neviem ci je ok ucit do buducna, ze ked mi niekto urobi nieco co sa mi nepaci, tak mu to tiez urobim...

v kazdom pripade drzim palce, daj vediet co si skusila a i to po case malo efekt

somavi
autor
23. feb 2017

@fokuska ja som tiez velmi prekvapená . Napriek tomu , ze som písala , ze bit svoje dieta nebudem , nikto to neakceptuje a "idu si svoje " . Som trosku zhrozená z myslenia niektorých mamičiek a pravdupovediac je mi ľúto , ze maju takéto predstavy o výchove . Zatvárať samo dieta do izby ? 20 mesačne ? Potom maju ľudia neskôr problém riešiť svoje problémy , lebo o nich nebolo diskutované , ale akonáhle vznikol problém , boli izolovaní . Takto sa podľa mna veci neriešia. Ani fyzickým násilím . A som trosku v šoku , ze každá jedna mamička - okrem teba a ako si spomínala , este jednej mamičky , by dieťaťu capla . Ano - je to najjednoduchšie . Keby som chcela , tak to urobím . Ale podľa mna to nie je cesta - správna . A taktiež ma strašne šokujú názory , ze v podstate ak deti nebudem bit,nebudem mat autoritu a budú mi skákať po hlave . Je smutne , ze toľko mamičiek si mysli , ze autoritu a rešpekt získajú len fyzickým násilím . 😞 Dnes som začala skúšať tvoje rady , tak uvidíme . 😊

somavi
autor
23. feb 2017

@libawet nemyslím , ze tým , ze jej teraz necapnem , spôsobím to , ze mi bude skákať po hlave . Kazdopadne dakujem 😊

monca1109
23. feb 2017

@somavi no veru,ja by som jej jednu facku dala,akonahle by ma udrela alebo surodenca. Baby maju pravdu. Ved to treba riesit cim skor,nie ked bude starsia. Ja som za cely zivot dostala len 3 facky a pomohli mi. Nie ze by som bola agresivna,ale ked som zdrhla z domu alebo povedala nieco skarede,hned mi mama ustedrila. A to keby ju buchnem tak mam zaracha aj na cely rok + 2 facky k tomu. Nikto nevravi aby ste jej slahli az by jej stena dala druhu,ale treba ukazat ze mamu sa bit nesmie a ma mat pred vami respekt. Branite sa ako pisete "bitiu",ale praveze mozno 1x by jej ta facka stacila a viac by to nerobila. Ked tolko dohovarate a nepomaha jej to,tak je ocividne ze vas neberie vazne a jednym uchom dnu druhym von...