2 ročný syn v škôlke

efa1403
30. nov 2012

Mamicky potrebujem radu,Moj syn mal v septembri 2 roky,je trosku oviac vyspelejsi na svoj vek a doma sa nudil tak som ho dala na doobedie do skolky.Zo zaciatku tam chodil s radostou,ale posledny tyzden tam nechce ist.Ked prideme do skolky place,ale potom mo cez okno zakyva a uz je dobre.Ucitslmi mi hovoria ze je sikovny ,zapaja sa do kolektivu,ovlada vsetko co sa v skolke ucia.Problem je v tom ze som sa dopocula ze ucitelky rozpravaju,ze maly je velmi sikovny ale este malinky a ze potrebuje mamu.Tak teraz neviem co mam urobit.Risuje sa mi roboin.od domu a aj od skolky.Ist do roboty alebo maleho odhlasit a ostat snim do 3 rokov doma.

lalinko2010
30. nov 2012

@efa1403 malého nechaj škôlke, v kolektíve a hlavne ak sa mu tam páči. vieš sú také učiteľky čo majú furt nejaký problém, dieťa je šikovné, dieťa je nešikovné, dieťa nevie to, dieťa vie hento a podobne. prípadne ak máš možnosť daj ho druhje škôlky, alebo sa spýtaj učiteľky čo rieši, s tým že je veľmi šikovný, ale ešte malinký a že potrebuje mamu. nech ti to vysvetlí.

simca06022011
30. nov 2012

@efa1403 podla mna iba lamentuju ucitelky, to je vsetko.. ked sa mu paci a je inak spokojny tak by som ho nebrala z kolektivu... to aj teraz clovek casto zazije "juuuj to je skoro, mali by ste s nou byt este doma.. a bla bla", lenze to dieta sa doma nudi.. ja to vidim na mojej malej.. ona proste vyzaduje aby sa s nou cely den niekto hral a ja ju "nebavim", iba ked sa chce stiskat 🙂))

alena16
30. nov 2012

@efa1403 No neviem, ale zda sa mi, ze si trochu odporujes. Na jednej strane pises, ze ucitelky hovoria, ze je sikovny, zapaja sa, adaptoval sa dobre... Zakyva ti z okna a je v pohode. Na zaklade coho potom ucitelky hovoria aj to ze je malinky a potrebuje mamu?
Moj tiez isiel v 2 rokoch do skolky a to iste, par slziciek rano, ale hned ako som odisla bol v pohode. Kolektiv mu iba prospel, so mnou sa uz doma jednak nudil a jednak som musela nastupit do roboty. Ja by som ho na tvojom mieste urcite nechala v skolke a este k tomu ked sa ti risuje nejaka robota. Tri roky na materskej je fakt na osprostenie, tak si tu sancu nezahod 😉

lalinko2010
30. nov 2012

@simca06022011 toto poznám aj ja, malý sa nudí ale čo z toho keď ho v škôlke nechcú, lebo je plno, lebo je malý, nemá 3 roky a podobne.
@efa1403 vieš je zarážajúce, že sa mu tam páči, páčilo a zrazu je plačlivý? niečo sa tam stalo, lebo si myslím, že to nepríde len tak ale ktovie. pohovor s učiteľkou.

simca06022011
30. nov 2012

@lalinko2010 ale podla mna ho tam chcu, proste len ucky mudruju... jej to nepovedali, ona sa to iba "dopocula"... ucitel povedal ze je sikovny... 🙂
mojej malej sa tiez pacilo a ostala zrazu placliva, ale iba ked som odchadzala, potom ok... niekedy dokonca zavriem dvere a zacne sa rehotat ako sisik... a tak isto to pise aj efa.. podla mna je to len chvilkove, proste mu je smutno ked vidi, ze mama ide prec. Niektore ucitelky a babky by boli najradsej keby deti boli do 6 rokov s mamickami doma 🙂))

efa1403
autor
30. nov 2012

@alena16 to ze je malinky a ze potrebuje mamu,to som sa dozvedela od kamaratky,jej mama tam robi upratovacku a ucitelky si to medzi sebou rozpravali.

lalinko2010
30. nov 2012

@simca06022011 ja som písala o svojom synovi - čítaj - toto poznám aj ja, malý sa nudí ale čo z toho keď ho v škôlke nechcú, lebo je plno, lebo je malý, nemá 3 roky a podobne, môj malý má 2,5 roka pomaly

lalinko2010
30. nov 2012

@efa1403 keby bol taký problém tak by ti ho nezobrali od septembra, ale zobrali. ak sa tam cíti dobre, tak ho tam nechaj a hotovo.

simca06022011
30. nov 2012

@lalinko2010 ahaa... uz chapem 🙂)) blik... no ale aj tak 🙂) kaslat na nich ze ho nechcu, oni o tom nerozhoduju.

lalinko2010
30. nov 2012

@simca06022011 presne!

alena16
30. nov 2012

@efa1403 Kasli na ucitelky, asi iba potrebovali niekoho poohovarat...

efa1403
autor
30. nov 2012

ved to ,ja som ho chcela dat od januara ,ale zastupkyna mi povedala ze ked chcem moze ist aj skor ,lebo im nenastupilo tolko deti,tak isiel od novembra.Ja ho tam aj necham,lebo bojim sa toho ze ked ho teraz zoberiem a necham doma a od 3 rokov ked bude musiet ist tak tam nebude chcet byt.A keby nenastupi tak by museli prepustit ucitelku lebo by nebolo tolko deti kolko potrebuju.Tak ja ich nechapem,na jednej strane som zachranila ucitelke miesto a na druhej strane ma ohovaraju 😠 sialene

efa1403
autor
30. nov 2012

mamicky dakujem za podporu 🙂 ste super.

sophia2606
30. nov 2012

Moja malá ma 14 mesiacov a od 11 mesiacov chodí do jaslí, po prvom meiaci sme ju museli preložiť do iných, lebo ke´d som po ňu prišla, stále bola smutná a najhoršie bolo to, že som tam stále zatvárali dvere a nikdy som nevidela ako sa tamhrajú a ako to tam vobec funguje. Od kedy je v iných jasliach je vytešená, ráno samá beží k deťom a vidieť že je spokojná a úplne sa inak správa ako deti,ktoré sú doma. Kolektív deťom pomáha. Niekedy má dni keď je nervoznejšia, alebo jej nič nie jedobré, ale to máme predsa každý. Trochu je problém v pondelok, po víkende sa jej moc nechce íst p učiteľke. A tie hovoria tiež tak aký oni majú deň, raz je dobre a raz nie. Určite by som ho nebrala preč zo škôlky, pretože bude z toho zmätený čo sa deje, že raz chodí a potom zase nie. Možno má len také obdobie, že momentálne nechce. My teraz máme obdobie, že nechceme chodi´t na nočník, ale keď už po 10 minútovom presviedčaní sadne, tak zase nechce ísť dole. Posledný týždeň je všetko nie 🙂

karinkaeich
30. nov 2012

aj moj syncek nastupil v polovici oktobra do skolky, mal 2r.2m. zobrali ho, lebo je sikovny, bez plienok, co-to samostatne popapa, pekne sa pyta. zo zaciatku chodil tiez iba na doobedie a bez stravy, nech sa spozna s detmi a pani ucitelkami. po case sme pridali aj ranajky a obed, ale spinkat chodil este domov. a tento tyzden sa uz sam vypytal aj na spanie, tak sme ho nechali. jasne, ze je aj trosku slziciek a pyta sa, kde je maminka, kedy pride a pod. oni si to v tej malej hlavicke potrebuju nejako upratat. vidim na nom, ze je tam rad, rano sa tesi, doma rozprava, co robili, vie uz aj par pesniciek, kreslia a pod. tiez som pocula rozne nazory, ze naco ho idem trapit cudzim prostredim a skolkou, ked ja som este doma (a dalsie min.2 roky budem s druhym babatkom). no ja si myslim, ze im to vela da. nemozeme po nich chciet, aby zo dna na den boli uplne v pohode, ked sme im robili garde 24/7 a ani sa od nich nepohli. nic ine dovtedy nepoznali. prejde to. ak nema vyslovene nejaky blok z toho, ze tam chodi, napr.totalne nechutenstvo alebo pocikavanie, tak som zastancom nechat. nech si aj ucitelky uvedomia, ze 2 roky zas nie je az tak malo, ved kolke z nas mamy dali do jasli uz v roku, lebo museli ist do prace. a zvladli sme to bez ujmy na zdravi, no nie? tolko moj naroz 🙂

m.i.r.i
30. nov 2012

deticky sa adaptuju rozne, niektore v tych 2 rokoch este na kolektiv pripravene nie su, ine ano..tvoj syncek je zjavne uplne v pohode a skolka mu urcite prospieva..to, ze teraz sa mu uz nechce je normalne..niektore deti placu viac na zaciatku prve dni a tyzdne, ine, tie co dychtia po novych veciach a podnetoch a nelipnu az tak na rodicoch sa na zaciatku tesia ale ked to zovsednie aj v skolke, tak si myslia, ze fajn, pohral som sa tam, staci..teraz budem zas doma..proste mu uz aj skolka zovsednela, to je normalne..a poviem ti, nejedno 3 ci 4 rocne dieta sa sprava rovnako..cize vekom to iste nie je..syncek je urcite sikovny a adaptovany a vyberat ho teraz zo skolky by nemalo zmysel..skor by to situaciu zhorsilo, lebo by si myslel, ze tak bude moct skoncit vzdy ked uz mu to zovsednie..teraz si len musi v tej hlavke uvedomit, ze toto je uz nenavratny proces a do skolky pojde stale 🙂

efa1403
autor
30. nov 2012

dakujem vam vsetkym za rady 😀 🙂 😵

palinkovamaminka
30. nov 2012

@efa1403 moj v septembri chodil bez placu, v oktobri rana uz boli horsie, ale november je uz dobry, uz to neriesi a ide, ze tie 2,3 mesiace su normalny adaptacny cas.
treba zabudnut co pocula pani upratovacka. ak si sa uz raz rozhodla, malinky je tam rad a ucitelky ho chvalia, tak nevidim problem.

emilyz
30. nov 2012

efa moj maly chodi tiez od dvoch rokov do skolky a tiez zo zaciatku plakal, ale teraz sa tesi, a myslim, ze je dobre, ze tam chodi, pretoze ma zmenu, je v kolektive a nauci sa nove veci, ktore ho ja neviem naucit. Stale robia nieco ine a podla mna mamicka nemoze toto vsetko stihnut, co stihnu v skolke, lebo tam sa venuju iba tomu. Drzim palce a nic si z reci nerob - ja zijem v prostredi, kde 4-rocne deti nechodia do skolky, a moj zacal vo dvoch rokoch, tak si vies predstavit, za aku krkavciu matku som 😔

efa1403
autor
30. nov 2012

No ked uz som ho tam dala tak uz ho odtial neodhlasim .A mozno budem aj najlepsia vo vyhrazkach a vo vymyslaniach dovodov preco sa musi obliect a ist do skolky 🙂

zuzanockamt
30. nov 2012

@efa1403 moj syn mal tiez v polke septembra 2 roky a do skolky chodi od zaciatku septembra ... prvy tyzden bol dost kruty, rano velmi plakal, no po tyzdni uz bol OK, dokonca zacal v skolke uz aj spavat ... byva tam od cca 7:45 do 14:15, nema s nicim problem ... len ja som nemala na vyber, musela som ist kvoli financnej situacii do prace, takze aj on musel ist do skolky ... ak by som si mohla dovolit ostat doma, tak urcite ostanem do 3 rokov

efa1403
autor
3. dec 2012

dnesne rano bolo dost hekticke,maly sa pekne dal bez placu obliect a po ceste do skolky bolo este dobre,ale potom ten plac v skolke bol strasny,ucitelka ho musela na silu zobrat do triedy co sa ma drzal ako repic a nie a nie ist do triedy.Este som chvilu cakala na chodbe a nepresli ani 2min a bolo po placi. 🙂 Naco tolko placu ked potom sa mu tam paci a je dobre. Zbytocne mi robi stresy a obavy ☹