2 ročné dieťa si vydobíja svoje

drobcek8
27. jan 2012

Mamičky potrebovala by som s týmto pomoc. Malá aj, ked jej ťapnem, chytím ruku, poviem nesmieš atď. nedokáže stále pochopiť, že ťapkanie a búchanie je "zlá vec", že to nesmie robiť dospelým, deťom - ona si myslí, že je to sranda, alebo si vydobíja svoje krikom atď. Čo tak na to najviac funguje? ☹

jania023
27. jan 2012

@drobcek8 moja bude mat 4 a tiez ma niekedy svoje dni co sa tyk tvrdohlavosti 😉

anjelicek26
27. jan 2012

.... len ta citujem... capnes jej...a povies, ze sa to nesmie... ako potom ma pochopit, ze tapkanie a buchanie je zla vec?

Ked ty robis to iste? Ako ma mat 2 rocne dieta z toho rozum?

drobcek8
autor
27. jan 2012

... no ale tak najprv jej vždy poviem, že sa to nesmie atd. až potom, ked nič nepomáha, tak jej už ťapnem, aby pochopila 🙂 ale nejde o to, že ťapneš... ona to tak neberie, že ked jej ja ťapnem. Ide o to, že ona to berie ako srandu!!!!

svetlankat
27. jan 2012

@drobcek8 netapkat, dieta si mysli ze je to normalne. Ked moze tatpak mamka preco nemozem ja. Dieta opakuje vela veci po dospelom. Vysvetlovat, vysvetlovat, vysvetlovat a uspech sa dostavi. Viem, ze niekedy puknu nervy a clovek sa neovladne. Ale tu je na mieste porekadlo, trpezlivost ruze prinasa. U nas urcite. Ucim sa byt trpezliva 🙂

tea333
27. jan 2012

@drobcek8 ked ju nebudes capat tak mozno pochopi ze sa to nerobi. deti kopiruju spravanie rodicov.

traktor
27. jan 2012

ty ju ucis , ze tapkat nie a sama ju tapkas..cize ak to urobi, jednoducho ju zober a chodte prec..skus ju zaujat niecim inym..a stale vysvetluj a vysvetluj / hoc aj pri hre s babikou../, ze bit sa nesmie, ved ani ty ju nebijes..ked sa bude bit, nepôjde za detickami..neboj, ona sa to zlomi..vsetky deti tym prejdu..skusaju co môzu..je v takom veku- obdobie vzdoru..ak doma krici, hadze sa..dozri len na to, aby si neublizila..nebuchla hlavicku a nevsimaj si ju..potom sa jej len prihovor,,a povedz, ze ju lubis, ale budes sa s nou rozpravat a hrat, len ked sa bude spravat pekne..nebude to hned ok..tak len vela trpezlivosti 😉

drobcek8
autor
27. jan 2012

No však dnes my už prišlo ľúto, tak sa na mna pozrela, že prečo maminka plačeš, tak som jej to vysvetlila... no uvidíme zajtra, ked sa zobudí, či to naozaj pochopila a prestane s tým ☹

drobcek8
autor
27. jan 2012

Tak ja som ju v podostate ani neťapkala... skôr priateľ to riešil tak a potom krikom... presne som mu povedala, že tak sa to nerieši ☹

katrinka8
27. jan 2012

Dnes som citala, ze vo vychove slova nemaju vyznam 😀 Dieta sa najlepsie uci pozorovanim a odkukavanim 😉 Cize ak nechces, aby Ta buchala, tak jej netapkaj ani Ty, lebo jej vlastne zakazujes nieco, co sama robis. Ale inak si myslim, ze z niektorych veci deti proste vyrastu - len im treba neustale "do oblbnutia" opakovat nesmies, nesmies, nesmies a nepovolit, za kazdych okolnosti - ked proste nieco nesmie, tak nesmie. Je to tazke, ale clovek im musi dat nejake hranice . A ked nieco zakazujes, tak sa musis pri tom vzdy a za kadzdych okolnosti tvarit vazne, aby videla, ze to aj myslis vazne (cize nikdy sa neusmiat, ani ked to tapkanie niekedy vyznie smiesne) - ale toto vsetko som vycitala z mudrych knih 😀 Hoci viem, ze ono by to tak malo byt, ani u nas to vzdy nefunguje. Nasa zase mala obdobie, ze vsetko hadzala na zem - pohar, jedlo... ale asi z toho vyrastla, ci co. Trvalo to zo 3 mesiace - neustale do omrzenia sme opakovali, ze nesmie - dlho nepomahalo, potom postupne s tym prestala. Teraz to uz nerobi. Tak neviem, ci z toho vyrastla, ci pochopila 😀
Ked mna niekedy tapne - zo srandy - tak ju chytim za rucicku, poviem: Au, to boli! Nesmies! a tvarim sa vazne. Ale povedz vsetkym clenom rodiny, ze by mali robit to iste. Lebo ak Ty nechces, aby Ta tapla, buchla a napr. manzel (priatel, surodenec alebo ini clenovia rodiny) to beru ako zabavu a nechaju sa nou tapkat zo srandy, tak ona potom nechape, ze to sa naozaj nesmie...
Ale najhorsie sa mi na tom vsetkom vzdore zda odolavat a nevyletiet, lebo ak sa na vas dieta diva a s usmevom na tvari ide strcit do nocnej lampy tak, ze ta sa otrieska o stenu (hrozi, ze sa rozbije) a vy ste na druhom konci izby, cize dobehnut nestihnete... to chce inak pevne nervy 😝 A pritom viete, ze ona vie, ze nesmie... ach jaj, deti.... 😀

abbey1
27. jan 2012

Pomôže len príklad, príklad, príklad a vysvetľovanie, vysvetľovanie. A zabudla som ešte jedno dôležité: čas!
Deti si musia prejsť rôznymi fázami, ale ak majú dobrú a názornú výchovu, všetko prejde.Je to náročné, nervy tečú, ale my sme dospelí a mali by sme mať viac rozumu a s pokojom, aspoň navonok, zvládať nepríjemné situácie.