2 ročná dcéra ma "odmieta"

chryse
23. feb 2013

Maminy poradte. Mam dvojrocnu dceru. Je ziva, hyperaktivna. Obdobie vzdoru je u nas v plnom prude. Ale k mojmu problemu. Mame kmotrovcov, kt. maju 3 rocne dieta. Funguju na sladkostiach (maly ma hore uz len jeden zub) a hracky maju fakt ako v hrackarste. Vzdy ked k nim ideme, aj napriek mojmu upozorneniu jej stale davaju sladkosti, chipsi a pod. Ked uz ideme domov, vznikne problem, lebo mala nechce ist. Znama ju este podporuje, ze pod budeme spolu spinkat, nemusis ist domov a taha ju do izby. S jej synom sa schovaju pod postielku a nechce ani za svet ist domov. No dnes uz bol vrchol. Sli sme k svokrovcom a nasa mala celu cestu, ze ide za Anickou. Vystupili sme, pytala cokoladu pre jej syna a svoje veci. Tak som jej dala tasku a ona sa vybrala prec. Ani sa nezastavila. Ked som ju vzala tak sme sli s revom a krikom, ze ona xe ist k Anicke. Muz si z toho nic nerobi, ze to koli sladkostiam. No ja som matka a mna to trapi, ze moje dieta xe ist k inym....... Stale hovori, ze tam xe ist... Ako mam reagovat, alebo nereagovat vobec???? Uz tam fakt nemam chut chodit.....

sabina1975
23. feb 2013

nuz myslim si ze ak ta znama nerespektuje teba ako matku tak sa zaobides aj bez nej, v prvom rade si matka ty a ona "musi" respektovat tvoju vychovu ak ked ma iny nazor ved svojemu nech nici zdravie

dukokatka
23. feb 2013

nechodte tam uz neaku dobu a uvidite co bude.uzcite bude lepsie.

xlucia
23. feb 2013

@chryse tak ked si matka, tak za to dieta aj ako matka rozhoduj. tak kde ti to nevyhoje jednoducho nechod. si nechas vynucovanie od dvojrocnej dcery??
a so znamou by som si na tvojom mieste razne pohovorila co si nezelam, hlavne hlasky typu ani domov nemusis ist... a ak by to nerespektovala, jednoducho by som tam viac nesla. jednoduche

chryse
autor
23. feb 2013

No je pravda, ze tam nechodime casto,,,no jej muz je malej krstny,,,takze prestat tam uplne chodit sa neda,,,,na nu by som sa mohla ... no mna stve preco sa mala ide za nou tak potrhat...... asi by to trapilo kazdu matku,,Nase vychovne metody si uplne opacne. Oni funguju na cole uz od roka, pribinacik od 4 mesicov a podobne, ked pride jej maly zo skolky zje cely dezert. Ked tam dlhsie nejdeme je ok,,, sem tam ju spomenie ale nic strasne. No posledne dni je to uz fakt zle...

shopoholocka
23. feb 2013

Neboj mala Ta neodmieta,je vo veku,ze tiahne kde ma to chce😀 Tam ma cokoladky,kamosa tak je ztoho vytesena🙂
Urcite obmedz navstevy a ona pozabudne 🙂
Samozrejme znamej JASNE vysvetli,co si zelas a co nie......a ked to nechape.......nechodit tam

anjelicek26
23. feb 2013

@chryse - s dvojrocnym dietatom je lahko manipulovat, nema z toho rozum. Ak to chces zastavit, proste tam nechodte alebo ich pozvi ku vam a u vas platia tvoje pravidla.

abbie
23. feb 2013

no na toto vam neostava nic ine, ako tam dost dlho dobu neist, aby mala zabudla 😉 take 2 mesiace urcite a potom dotycnej rodine vysvetlit, ze ty si taketo stravovacie navyky nezelas praktizovat na svojom dietati

lulu090
23. feb 2013

uplne suhlasim so vsetkym, co je tu napisane. ja som sa s tym este nestretla, lebo aj my sme obcas mali problem s tym, ze mj syn suhlasil s nerestami inych, ako s tym, co som od neho pozadovala ja. vzdy som vsak pristupila k tomu, ze som slusne upozornila dotycnzch, ze my sme rodicia a plati to, co povieme my. zatial som sa aj u ostatnych stretla s pochopenim a respektom a ak je ta pani aspon trochu rozumna, tak sa s nou skus dohodnut este pred navstevou ak to respektovat nebude, navstevy u nej by som uz asi velmi velmi obmedzila na minimum
no nezufaj, je to len vekom, neskor sa to zmeni. ver tomu, ze napriek vsetkemu ta tvoje dietatko lubi a ty ho hlavne vela objimaj. je to take velmi zazracne gesto, ktore ti tvoje dietatko aj ked neskor opatuje.

kozlerka
23. feb 2013

ano, vsetky prispevky su malou mozaikou k rieseniu..., ja len dodam, ze s dcerkou treba rozpravat, rozpravat, rozpravat, vysvetlovat, vysvetlovat, vysvetlovat...preco nepapame vela sladkosti, aj ked su take super... preco to, alebo ono je pre nu dolezite...take 2r dievcata su uz mudre damy, aj ked obdobie vzdoru a sebapresadzovania sa VAm prijdu niekedy viac ako narocne. Kazda ta mravencia praca v podobe ujasnenia dcerke o co ide, sa Vam zuroci coskoro...
U nas napriklad, ked moja sestra prijde k nam (chodi 1 2x rocne) dcerka si na sladkost nespomenie, aj tyzden (tiez je mala maskrtnicka) a je to tym, ze je tou osobou plne zaujata a zamestnana a toto poznanie nas posunulo vpred a teda niekedy deti myslia, tak ako dospeli na maskrty z "nudy" ...
zelam vela trpezlivosti ...
A k dotycnej by som isla a vychovnu metodu vysvetlovania by som nazorne ukazala, trebars na pokazenych zubkoch. Veta typu " ty chces byt pekna dama v ruzovych satockach, ale so skaredym usmevom? " urobia zazraky uvidite...a pod...MK

lubina
23. feb 2013

To ze manzel tej znamej je malej krstny by predsa malo znamenat, ze mu ma zalezat na jej dobre, nie?? Ja by som tam nesla a hotovo.Ak ta ta pani nerespektuje, tak naco to je? Podryva tvoju autority a take male dieta je velmi manipulovatelne. No a ona sa mozno potom smeje, ake mate problemy....alebo aj ona by mozno chcela, aby jej dieta nejedlo tolko sladkosti, ale nevie tomu uz zabranit a tak sa takto "msti" na vas........jednoducho by som tam nesla, vzdy sa da cosi vymysliet, neboj casom sa to upravi.....

sendy182
23. feb 2013

@chryse nečitam celú diskusiu............no hodím reč s kmotrovcami a vyjasním si čo tým sledujú...........ak ťa chcú pred vlastným dieťaťom znemožniť tak sa im to podarilo.............no čo z toho majú.......posúď sama 😉

akramgad
24. feb 2013

já by som sa s ňou porozrprávala s tým že bude rešpektovať tvoje pravidlá na ten moment čo ste tam alebo bohužial končíte z naštevovaním

rose1988
24. feb 2013

Si v tazkej situácii kedže to je vaša rodina, moja dcera ma tieaz rada svoju krstnú mamu pači sa jej, ma pekné dlhe vlaysy je usmievava a mila. Takže ked sa stretneme raz za čas tiež na nej visi a sem tam ju zvykne aj spomínať no a stavím sa že ak by ju ešte zásobovala aj sladkosťami tak by som mala rovnaký problém. Niet pochýb že ťa miluje najviac na svete, no to máš ako s najlepšiou kamarátkou, raz pojde tvoja dcerka do škôlky a najdete si kamartku o ktorej ti bude stale rozpravať a bude sa chcieť hrať len s nou atd., ta tvoja kmotra je pre nu ako kamaratka to neznamena ze nie ty si pre nu najdôležitejsia. Musis sa s nou porozpravať na rovinu ze sa ti nepaci jej pristup, ked raz ty nechces aby jedlo tvoje dieta tolko sladkoti tak ona ta musi respektovat a musis sa s nou dohodnut ked ku nim pridete na navstevu nech to nerobi lebo budes nutena pretrhnut kontakty na urcitý cas...

euka210
24. feb 2013

mozno to bude v tom, ze tam si asi moze robit co chce....sudim len podla stravy sice, ale to podla mna hovori aj o pristupe k detom...dat im vsetko, hoci je to pre nich zle. Aj nas sa da nalakat na jedlo a sladkosti, ale ked to prekracuje moju mieru tolerancie, tak zoberiem a revat si moze. Ak nerespektuju, tak asi lepsie tam nechodit.

lulka12
3. mar 2013

@chryse No mne sa prednedávnom v škôlke stalo, že 3 ročná odmietala ísť so mnou zo škôlky. Odišla som do šatne a počkala kým príde sama. 🙂 🙂 🙂 🙂

Z plačom sa dohrnula aj s pani učiteľkou 🙂 🙂 🙂

Súvisí to s tým, že som tiež trochu viac ráznejšia ako manžel a plačom si u mňa veľa nepomôže ale tatinko je hneď na mäkko...
Viem asi ako si sa cítila, ale vôbec si správanie dcérky neber osobne a nezníž sa k "opičej láske" .... V živote by s tým mali problémy a tak trvať na svojom je dôležité.....

Obmedz na čas kontakt s kmotrovcami, alebo ich skôr pozvi k vám na návštevu , kde by mali rešpektovať vaše pravidlá...

Záleží aj na podpore ostatných dospelých aby rešpektovali vaše názory na výchovu dcérky , ale ver mi nikdy sa to nepodarí na 100%.
Rôzny ľudia a rôzne názory na výchovu a každý si myslíme ,že to vieme najlepšie 🙂 🙂 🙂 🙂

Nepochybuj o láske dcérky a ver ,že i keď sa zdá ,že by si ju vedeli iný rýchlo kúpiť, nie je to tak. Sú to len okamžité reakcie dieťaťa na podnety ponúkané okolím .... Ustrážte si vlastné mantinely a za pár mesiacov to odznie....

svatava74
3. mar 2013

je to prirodzene spravanie dietata...dieta v 2 rokoch reaguje pudovo, ale zase zacina si uvedomovat iste pravidla....vzdy s apriklana k tomu , kto ich porusuje....
ako matka by som razne zasiahla.....som na stravu,ktoru dostava nas maly poriadne vysadena.....ake sladkosti, a ostatne huposti??????nie nie nie.. ...k svokrovcom chodime raz za 2-3 mesiace....svokra by domaleho cpala len hluposti ako su biele rozky, cokolady atd......co sme, kde sme...nie....ak sa dospely clovek nepodriaduje mojim pravidlam co sa tyk a nasjho syna, nerieism s nim kontakt....je to moje dieta, ja rozhodujem, co bude papat, atd....a zachvaty zurivosti, placu????nech si poplace,rychlo sa ukludni, skus ju objat a drzat kym s aneukludni, ak to nemoze, nech s ahadze o zem, place, neustup....nas maly sa len raz hodil na ulici na zem-teda sadol si, isla som k autu a cakala, kym sa ukludni....daj jej cas a vsetko sa spravi, ale s tou znamou by som hodila rec, ak sa jej to nepaci, ok dovidenia...
verim, ze sa to vyriesi, ale nevidela by som to tak tragicky.....daj tomu cas.... 🙂