2,5 ročný stále opakuje mama

majka2018
16. jan 2021

Ahojte syn 2,5r začal asi 10000x za deň hovorit mama.... napriklad pozerá rozprávku ja varím asi 2 metre od neho a on stále mama mama a keď sa opýtam čo potrebuje je väčšinou ticho pri zaspavani sedím pol metra od neho a každú chvíľku mama mama a stále ho ubezpečujem, že som pri ňom, nikam nejdem nech spinka tak povie dobre a o minútu zase mama mama. V noci spíme a on má posteľ hneď vedľa nás a keď sa zobudí tak zase mama mama. Asi mesiac-dva ho učíme aby zaspaval vo svojej posteli ale keď prelezie k nám v noci tak to neriešime už a necháme ho spat s nami, od mala je strašne kontaktny, mojkaci, sám sa moc nezahrá este na všetko nás vola. O mesiac čakáme druhé babo ale nezanedbávame ho koli tomu ani neprišlo k nejakej zmene okrem toho, že chceme aby zaspaval u seba v posteli(je asi 2milimetre od našej). Neviem či nejak cíti, že sa blížia zmeny keď pribudne babo alebo čo ale je to dosť na nervy keď za hodinu poviem 50 krát mama....

evkakozickova
16. jan 2021

@majka2018 môj to robí posledné dni tiež, neviem čo to s ním je 🤷 tiež má dva a pol.

24mima
16. jan 2021

@majka2018 nás malý mal v decembri dva roky a ten povie za deň minimálne 1000x AUTO😂a tiež aj keď zaspava😉niekedy je to dosť na nervy, ale vie to krasne povedať. Možno tvoj malý rad hovorí mama alebo naozaj cíti že príde babetko. Každopádne si myslím aj to ze chlapci sú taki viac mojkaci... Mam ešte dcérku a ta nebola taká. Malý keď ma chvíľu nevidí, tak hneď ma hľada a keď už som pri nom tak ma stiska ako keby som s nim nebola celý deň. Treba vydržať... Všetko dobre ti prajem

janka_266
16. jan 2021

@majka2018 predstavte si to obdobie, keď ste netrpezlivo čakali, keď to povie prvýkrát, keď to už bude neúnosné ❤️Možno to používa ako synonymum k slovám, ktoré ešte nevie povedať 🙃

vilma7
16. jan 2021

Môj to isté, a to má 4 roky. Asi teda nie 10000 x, ale neprejdú minúta, kedy by nepovedal mama 🤣🤣🤣

babydesire
17. jan 2021

@majka2018 to mas dobre,,nas skoro 5rocny si zacal vymyslat skomoleniny (bebesss) a to opakuje milionkrat za den,kazdy den uz asi dva mesiace,,a este nabada svoju sestru aby to opakovala 😤🙄🤦

trinneo
17. jan 2021

Nasa ma 2 roky a 3 mesiace a tisíckrát denne mi hovori "lubim ta"... hocikedy, hocikde a hocikomu a pod. Asi ma potrebu to hovorit a uistovat ma a ja som rada...ked bude vacsia uz to asi nebude tak casto...tak si to treba užívať a vzdy jej odpovedam, ze aj ja ju lubim... hoci som aj ja z toho unavená,ale asi to potrebuje pocut...

nika23t
17. jan 2021

@majka2018 áno. Moje dcéry s tým začali ešte skôr a stále je to u nás najpoužívanejšie slovo. Už som sa naučila, kedy je potrebné reagovať na to 😊 Inak, staršia ma 10,tak si vieš predstaviť... A áno, aj keď je to nádherné, že sme pre nich stredobodom všetkého, vie to liezt na nervy, keď to počujem miliontykrat 😂🤦‍♀️❤️

michaelats
20. jan 2021

Dobrý večer ...máme 3r. Chlapčeka a z ničoho nič začal koktat. Viac x po sebe opakuje slová... Je to "normálne". ? Je to len také obdobie? Alebo mám hľadať pomoc už o logopeda... Ďakujem. Som z toho nešťastná ☹️☹️

zuzikak
22. jún 2021

mam deti 7 a 9 a tiez mam pocit, ze stale pocujem len "mamaaaaa" 😀 Nie, nemyslim, ze drobec ma z niecoho strach a uplne z toho nemusis robit vedu a za kazdym "mama" ho uistovat. Ved on ta vidi, citi, vnima. Len sa proste chce podelit s tym, co zaziva ( co vidi okolo seba, v rozpravke atd.). Staci ak odpovies "ano?" a bud ti povie alebo nie. Alebo chce aby ty si to pomenovala. Je to len obdobie a je to uplne v poriadku......postupne to ustane, ked sa bude vediet vyjadrit presnejsie. Ak ti lezie na nervy tak caste opakovanie "mama" a vidis, ze to len povedal ale vobec to nerozvija dalej tak ignoruj no 🙂 Neboj, drobec je v poriadku a ziadne sialene predtuchy o zmenach nema. Je to dieta, ktore sa vyrovna so situaciou, ktora proste prirodzene pride.

zuzikak
22. jún 2021

@michaelats urcite to koktanie nebolo z nicoho nic. Vzdy to ma pricinu. Bud sa nieco stalo, co na neho zaposobilo alebo ma troska problem s recou a komplikovanejsimi slovami. Rozhodne treba navstivit logopeda aby poradil. Zisti s ktorymi slovami ma problem a budete na tom pracovat. (hlavne budete vediet ako).