2,5 ročný škôlkar

llaurita
22. nov 2016

Ahojte, mam 2.5 rocneho syna, chodi do skolky od septembra. Povodne mi ho zobrali na cely den, ale nakoniec chodi iba 3 dni v tyzdni na doobedie. Navrhli mi to oni, kedze som ho nedokazala do nastupu do skolky odplienkovat. Ja som sice chcela, aby nasledne nastupil od januara, ale presvedcili ma nech ide od septembra, lebo nanho nedostanu dotaciu. Teraz je situacia taka, ze do skolky chodi v plienke, doma fungujeme cez den bez, na spanie ma. Stale sa nepyta na nocnik, cize rozmyslam zanho a posadzam ho ja, mavame take dni, ze je cely den bez nehody ale su take dni, kedy sa pocika aj viackrat. Uz parkrat sa mi stalo, ze sa vypytal aj sam, ale minimalne... :( Teraz mi to nevadi, kedze som este doma, ale rada by som od noveho roka nastupila do prace. Z ucitelky v skolke mam taky zmiesany pocit, ked som sa jej raz opytala, ci by casom mohol chodit aj cely tyzden, tak povedala, ze zatial mu to staci, ved dnes bral starsim detom hracky... Cize odpoved dost zvlastna....To bolo koncom septembra. Viac sa mi uz nanho nestazovali, ale dnes prisiel dost zryty zo skolky, povedali, ze padol na dvore, co ja samozrejme neriesim, ved stane sa, aj pri mne uz viac krat spadol dost nestastne.... Ale hned na to, ze dnes komandoval ostatne deti a oni mu nerozumeli (nevie dobre rozpravat).... Co si o tejto situacii myslite? Neviem sa rozhodnut, ci mam dalej riesit tuto skolku, snazit sa ich presvedcit, aby ho zobrali celodenne, ved napokon rozhodnutie o prijati mam na cely den. Alebo ho radsej zapisat do poradovnika do jasli?

pribinak
22. nov 2016

Jasle by bol krok spat, obzvlast ak si uz v MS zvykol a nema ziadne problemi s detmi

trdelnik234
22. nov 2016

@llaurita

Ahoj, ak maly rozprava este takou svojou detskou hatlaninou a deti mu nerozumeju, tak to musi mat v skolke tazke, navyse ak je tam najmladsi a plienkovany. Zatial to pre neho problem nie je, kedze je viac doma ako v skolke, ale keby tam bol 5 dni tyzdni od 8 do 16.00h tak by si na nom asi viac videla, ze na skolku este nie je pripraveny. Takze skus tie jasle, ak teda mas tu moznost. Ak nie, tak aspon zmen skolku, lebo z tej ucitelky nemam dobry pocit; proste truba to je, zaujem ziadny.
Az teraz som si precitala, ze na jasle je poradovnik.

llaurita
autor
22. nov 2016

@pribinak Tiez sa mi to zda krok spat, ale co ked sa trapime s odplienkovanim od leta a pokusy boli aj na jar a stale da nepyta... Ale je pravda ze sa viac snazi rozpravat, odkedy je v skolke, neviem ci je to vekom alebo priamo skolkou....

llaurita
autor
22. nov 2016

@trdelnik234 Maju tam aj mladsie a tiez plienkovane, dokonca od januara maju nastupit este mladsie... Praveze on je taky dost vybojny, nema problem si pokecat aj so starsimi, len teda dost hatle este.... Mne to pripada ze to im vadi, ze si dovoli aj k starsim... Ale zas on si da povedat, aspon ked je so mnou a vie sa pekne pohrat s inymi detmi... Ja mam tiez divny pocit zo skolky aspon z tejto ucitelky... Najprv bola ako med, ked som si davala prihlasku, aj ked sa jednalo o dotaciu, ale obcas ma taketo divne hlasky... Do inej skolky urcite nie, nikde mi ho nezoberu, ked sa nepyta...

pribinak
22. nov 2016

@llaurita staršie deti ho potiahnu vpred, ci uz rec, alebo aj sociálne spravanie.
Nic sa neboj, nebude mat plienku do nekonečna, skor ci neskôr to pochopí, len to treba vydržať a dôsledne trénovať

pribinak
22. nov 2016

@llaurita ta dotácia to je cele mimo, lebo ked das prec syna, rychlo to miesto obsadí inym dietatom

llaurita
autor
22. nov 2016

@pribinak U nas zobrali vsetky deti, ktore si podali ziadost. Kazdopadne uz tu dotaciu nanho dostali, kedze nastupil v septembri. Zajtra to idem riesit, ci ho zoberu aj celodenne, a ak nie, nic ine mi nezostava ako skusit ten poradovnik do jasli... Len som chcela vediet, ci zavazi, ze ho vzali celodenne alebo je to jedno...

trdelnik234
22. nov 2016

@llaurita

hej, malo by to zavazit. Skus a napis potom, ao si dopadla. Inak ja nerozumiem, ze sa ucitelky musis pytat, co ho zoberu na cely den alebo nie. Tak ked je prihlaseny ne cely den, tak jej normalne povedz, ze od 01;12 napriklad bude takto chodit a hotovo.
Teda ak sa inak neda. A maly je tam spokojny?

9silvar0
22. nov 2016

...pozdravujem Vás. Sama som učiteľkou v MŠ a udivuje ma čo píšete. Aj my máme pravidlá že 2 ročné deti berieme odplienkované. Ale pozor - zápis je niekedy v jarnom období a detičky nastúpia v septembri. Žiaľ, nie všetkým rodičom sa podarí naučiť deti na nočník. Už samotná škôlka je pre ne veľká zmena, obrovský stres - takže pekne poporiadku. My máme plienky v škôlke zakázané. No a čo!!! Kde je problém? Niekedy sa my v triede pocikajú aj 5 deti aaa? Vyzlečieme, oblečieme náhradné oblečenie ktoré nechajú rodičia v zásobe v skrinkách a je to! Nechajme im čas, deti sa všetko postupne naučia. Dôležité je , aby si najprv zvykli na škôlku. Aby nechýbali, pretože potom začína ten kolotoč zasa. Naozaj, skúste nepovoliť- priviezť ho ráno a aj keď to bude ťažké vydržať. Tá učiteľka je podľa mňa neprofesionálna, nechápem takémuto prístupu.

ika_ba
22. nov 2016

ahoj @llaurita, ja som bola na tom podobne mimuly rok, krpana sa narodila koncom oktobra, a aj to predcasne, mala nerozpravala pekne, viac menej hatlanina, hanbila sa, na spanie nosila plienku, zacinali sme akoze na pol dna, dopadlo to tak, ze prvy den dve hodiny, dalsi den mi volali skor, cele dva tyzdne bola iba na dve hodiny, potom sme to zacali posuvat az doobeda, a po mesiaci akoze na cely den, prve pol dne boli take ze nam hrozilo vylucenie, mala stale plakala, ucitelka sa vraj musela venovat len jej, brala detom veci a tak, ked bola aj na spanie, tak sa zase pocikavala, zmenili sme rezim aj doma, ziadna plienka, vecer ked zaspala, dala som ju po zaspani na serblik, a nastavila som si budik aj na noc na serblik, pomohlo, mala sa prestala pocikavat, a v skolke sa to ustalilo, do dalsieho mesiaca bolo vsetko OK, samozrejme ze po chorobe nechcela ist do skolky, niekedy treba vydrzat, drzim palce

janickacrazy
23. nov 2016

@llaurita Ja som mala podobný problém so synom, do školky nastúpil ako 2,5ročný s plienkou. No riaditeľka mi povedala, že ho berie len na pol dna, kvoli tej plienke, aj ked učiteľka bola veľmi ochotná ho aj prebaliť, on nechcel, chcel iba mna na prebalovanie. 😀 Takže chodil len na pol dna, postupne sa mi podarilo ho odplienkovať, tak potom začal chodiť na celý den už. Možno by fakt pomohlo, keby si mu do školky tú plienku nedala a to by ho donútilo sa pýtať, ked už ste doma bez plienky cez den.