2,5 ročné dieťa pomenúva všetky farby žltou

sylvia78
12. jún 2013

Mile mamicky,obraciam sa na Vas po radu, maly ma 2 a pol roka a na vsetky farby mi vravi zltu, od mala sme sa hrali tak ze sme si vraveli farby vonku doma vsade, na vsetky hovori zlta. Nevie si zapametat ani tvary a ani ziadnu basnicku ci pesnicku. Moze mat nejaku chybu ucenia a s ockami problem ci mam este cas na taky strach? Dakujem za rady a pomoc

xlucia
12. jún 2013

@sylvia78 to je bezna vec. moj mal obdobie ked uz urcite vedel farby, ale aj tak bolo vsetko modre... len klud. ono ho to prejde

79zuzana
12. jún 2013

@sylvia78 nic si z toho nerob... u nas bolo donedavna vsetko modre 😀 Teraz uz pozna zelenu, cervenu, ale ked sa jej nechce, aj tak na vsetko povie modra 🙂

monika0001
12. jún 2013

Nasa slecna na kruzku cvicenia krasne poznala zltu,cervenu,modru a zelenu .. to bolo cca pred mesiacom a pol..
A teraz su pre nu vsetky farby tiez zlte..ale ro sa upravi 😉

monika0001
12. jún 2013

Jaaj a mama mala v maji 2 rocky

marta83
12. jún 2013

aj u nas to tak bolo, najprv vedela vsetky a potom boli vsetky cervene a teraz su zase vsetky modre, snad to prejde 🙂

sylvia78
autor
12. jún 2013

@xlucia
@79zuzana
@monika0001
Dakujem Vam velmi pekne, ukludnila som sa trochu,dufam,ze to bude ok aj u nas.

rebeka25
12. jún 2013

@sylvia78 - pre mojho je vsetko pevena (červena) 😉

eliss44
12. jún 2013

No moja mala 4.5r prenu je zase vsetko modre 🙂)) a pritom to vie 🙂

irriss
12. jún 2013

@sylvia78 ahoj!!Nehlede na to, ze tu mas zpravy kladne..ja jsem se kdysi dozvedela, ze jeden zdejsi primar videl jen zlute a bylo to pry znameni "nerozeznavani -neschopnosti videt barvy"..nechci napsat "barvoslepost" to je silne slovo a navic i vek Tveho ditete muze byt o tom, co tu pisi devcata..ale tento pan primar videl vsechny barvy v odstinu zlute..a i se do zluteho oblekal..
p.s. tuto moji zpravu ber jako doplnek...nezkoumala jsem a nezabyvala jsem se nikdy, zda je to jen pomluva ci se za tim neco pravdiveho skryva..jen to bylo potvrzovano vice lidma..tak mi to utkvelo v pameti..😉

lleniak
12. jún 2013

@sylvia78 neries. u nas je tiez vsetko modre. teraz som zaznamenala pokrok - ked sa spytam, aka je farba, ukaze nieco vo farbe rovnakej. teda, vacsinou 😉

rose1988
13. jún 2013

My budeme mať 2 roky a viem, že vie červenu, modru, žltú, zelenú lebo už neraz sama od seba ukazala na dačo a povedala akej to je farby a dokonca minule na sive auto povedala siva čo som bola v šoku. Ale ked sa hrame a sa ju pýtam tak povie na všetko zelená len ked sa pozabudne tak vie 🙂 no ešt maju čas

emka1
19. jún 2013

@sylvia78 ...nic si z toho nerob, moja mala bola v 2,5 roku taka ista - plietla si farby, alebo tiez bola kazda zelena 🙂 ... alebo si vytvorila vlastne pomenovanie na farby : travickova, oblacikova, strasidlova, pomarancova, slnieckova 😀 ... teraz ma 3 roky a vsetky farby ovlada bez problemov - prisla na to sama 🙂

geegee
19. jún 2013

@sylvia78 aj moj mladsi syn na vsetky farby vravel, ze hneda. Nevedela som, ci je len ignorant, alebo naozaj nevie rozoznat farby. Dala som mu roztriedit veci podla farieb - rovnake k sebe a on to zvladol. Tak som zistila ze je len ingorant a jut nepovie to, co sa od neho vyzaduje. Farby sa naucil, dokonca aj po anglicky 😀

siiiiska
23. jún 2013

no mi na vsetky farby povieme bud fialova alobe modra opravim ju povie dobre a potom zas fialova a tiez mame 2,5 roka

fotoarch
23. jún 2013

a my mame 2 aj stvrt no farba a tvar a rec nam nic nehovoriiiiiiii, sme mily, zivy, hravy, rozkosny no do ucenia hocicoho sa nam velmi nechce... najradsej sa hrame v bazene a pieskovisku a skumame chrobaky ci kreslime.....vsetko ma svoj cas....

atrami
23. jún 2013

je to v pohode. Ja som deťom hovorila napr. žltá ako citrón, oranžová ako pomaranč, zelená ako tráva. Mali sme k tomu obrázky aj z časopisu môžu byť. Potom sme si to opakovali. Neskor som ho poprosila, aby doniesol auto zelené - ako trávička a podobne. Každé dieťa je iné. Jeden zo synov nevedel farby ako predškolák- teraz je najlepší žiak v triede. Prostredný asi v 4. rokocho. Najmladší vie farby, písmena, čísla, tvary asi od 2,5 roka. Pritom do 26. mesiaca nepovedal ani slovo. Jednoducho len opakovať, ale nie tlačiť. Všetko robiť pomocou hier.
http://napady.albumy.biz/2012/07/07/rozoznavame... takéto niečo, zistíš či rozozná farby.