2,5 ročná dcérka začala cvrkať do nohavičiek

michaela.g
30. sep 2013

Ahojte, uz tu nieco podobne je, ale stare...
prosím o radu, malá (2,5 roka) je už dosť dlho bez plienok cez deň a aj v noci v poslednom čase jej stále cvrkne do nohavičiek, čo sa pýta neskoro. Mokre su len nohavicky zatial...
Vysetrenie mocu je OK. Tak len co sa zabudne, alebo ju trosku strase vonku zima a cvrkne, asi...

Najhorsie je to teraz vonku, ked je vonku uz chladno, no nemozem ju tam zacat vyzliekat, rychlo jej supnem plenu a ideme domov. A neviem ako postupovat dalej, sak s tou zimou to bude cim dalej tym horsie, zacinam uvazovat ze jej budem davat uz stale von plenu... NO neviem....

matta308
30. sep 2013

@michaela.g a ako dlho to trva? nasa mala je uz tiez odnaucena od plienok a tiez si cvrkne castejsie...ale pripisujem to tomu ze bud sa pozabudne pri hre..alebo je prechladnuta,predsa,teraz je take nanic pocasie..🙂

michaela.g
autor
30. sep 2013

@matta308 no trva to tak asi 2-3 tyzdne... +- obcas je to ok, ale obcas je to aj 5 nohaviciek za den... 😒

matta308
30. sep 2013

@michaela.g ja by som to nejako neriesila..🙂 nasa tiez mala v lete obdobie kedy fakt padlo aj tych 5-6 gatiek..😀 este ma tvoja mala cas,netreba na nu tlacit..🙂 a hlavne, pamatam si ze ked som na malu za to zakricala alebo som jej vynadala,tak sa mi este naschval isla pocikat do stanu co ma v izbe na hranie..😀 uvidis,to prejde.,..🙂

zita19
30. sep 2013

Fakt to vyzera, ze sa asi zabuda...
Moj syn mal cosi cez 3 roky, ked som na nom videla, ze puci. Kedze sme uz boli dlho bez plienok, tak som ho posielala na nocnik. S bohorovnym kludom mi oznamil, ze nekaka ale sa hra. Samozrejme sa pokadil. Ked som mu vycitala, ze taki velki chlapi uz nekakaju do gati a ze preco sa nesiel vykakat na nocnik mi oznamil, ze nemal cas, lebo staval vezu. Bodka. 😀
Skus ju sama posielat na nocnik castejsie. Vsak aj my to semo-tamo odkladame na poslednu chvilu. A povedzme si pravdu, uz sa kazdej stalo, ze sice sme bezkali, priebezne nozickami strikovali a len len dobehli (alebo aj nie ☹ )

katkas1
30. sep 2013

je to uplne normalne a ja bysom v ziadnompripade naspat plienku nedavala 🙂

lenkab1984
30. sep 2013

Presne tak, plienku nedavaj. Nasa ma tiez 2,5r od februara je bez plienky a tiez jej cvrkne behom dna aj niekolkokrat vidim ze prestupuje z nohy na nohu posielam ju cikat a ona nie nie, kresli alebo hra sa dalej.potom skrikne "cikat idem" aj ide hned sama na nocnik ale gatuse uz su mokre. Vyhresim ju (ale bez kriku) dam jej nove nohavicky a tak dokola. Chce to len pevne nervy 🙂

michaela.g
autor
30. sep 2013

@zita19
@katkas1
@lenkab1984

ja viem ked dam plienku je to krok spat, doma to neriesim, len sa bojim vonku, ved ked si cvrkne tak to ju studeni, a ona neprizna ze ju studi. Len ked ideme cikat tak vidim ze sa k ma mokre gatky... to je na zapal mocoveho mechura jak vysite... ☹

bosoriak
30. sep 2013

@michaela.g Hlavne klud. Pokojne prezliect aj vonku,no a co? Ved to je minuta, za tu minutu urcite zapal mechura nedostane, to sa dostava z bakterii a virusov a nie z chladneho vzduchu. A plienku uz jej urcite nedavaj. Tvoja dcera musi byt teraz dost zmatena, co sa to deje. Ja mam dve deti, starsia je januarova a oducala sa vo februari a ziadny zapal nedostala. A ze mavala nehod dost aj vonku. Mladsia mava sem - tam nehody aj teraz a uplne v pohode ju prezliekam a nie je ani nachladnuta.

Takze odporucam prestat brat plienky a zacat brat nahradne oblecenie. Ked ma moc v poriadku, tak sa to len musi naucit hovorit skor. Aj ona si trikrat rozmysli, ci bude cakat az do posledneho momentu a riskovat cvrknutie, obzvlast ak po tom nasleduje prezliekanie v chlade. 🙂
Vela zdaru!

m_ij_ka
30. sep 2013

@michaela.g podľa mňa je to normálne, stačí keď sa jej budeš každú chviľku (30 minút) pýtať resp. posielať na wc, keď len cvrkne. Plienky by som nedávala. Potrebuje čas, aby si zvykla, ako cíti, že sa jej chce cikať alebo kakať

michaela.g
autor
30. sep 2013

@bosoriak no tak budeme prezliekat, budem ju musiet teda castejsie kontrolovat lebo ona bude kludne aj hodinu mat cvrknute a ani nemukne... 😒