2,5 mesačnému dieťatku sa nepáči v hlbokom kočíku

zojuskaa
8. mar 2013

Syn ma 2,5 mesiaca a zakazdym ako ideme von tak je to s placom, ked sme zacali kocikovat tak mi pekne spinkaval s radostou som kocikovala, ale teraz sa to tak otocilo, v momente ako ho tam vlozim do kocika vyguli oci a spusti strasny krik, uz sa normalne hanbim s nim chodit von, najskor aj ked plakal tak zaspal ale vcera nechcel zaspat uz vobec, tak som sa aj musela vratit, mate nejaky dobry tip nieco co by mohlo fungovat aby pekne spinkal, alebo mam zmenit kocik...?!
Dakujem

reanda
8. mar 2013

@zojuskaa satka alebo nosic

zojuskaa
autor
8. mar 2013

Nad satkou som uz uvazovala, ale mam klokanku lenze mozemu ju pouzivat az od 4 mes

piacere
8. mar 2013

Neblázni a kočík nemeň, škoda peňazí.... Skúsila by som tiež to, čo radí @reanda .
Môj sa NIKDY nechcel voziť v kočíku, nikdy v ňom nespal, vaničku sme v podstate ani nepoužívali.... resp. len za stáleho zvuku sirén 10 min. okolo bytovky.... Potom som to vzdala, synátora uspávala doma cez prah v takom staročiznom požičanom kočíku, pri otvorenom okne, poobliekaného... a keď sa mi ho podarilo uspať, tak putoval na balkón....

reanda
8. mar 2013

@zojuskaa klokanka je nahouby, pre male babo je najlepsia satka a potom nejaky ergo nosic.. alebo na prechadzky po vonku sa da aj babyvak, lahsie sa tam dieta vklada a vyklada, ako viazat satku

zojuskaa
autor
8. mar 2013

No on ma uz cez 7 kg isto, tak to ste ma sklamali s tou klokankou...no neviem co bude rozumne spravit, ale velmi rad sa nosi na rukach hl. v rovnej polohe lebo lubi sledovat veci a vcsetko co sa deje okolo
Nad kocikom rezmyslam preto lebo ked je u svokri v kociku ona ma iny ako ja ja mam taky starsi tip baby lux a v tom je utopeny strasne mozno to mu vadi ze tam ma malo svetla no ale ked ho dame do toho co ma svokra tak tam aj ked chvilku place potom pekne zaspinka vzdy a vydrzi pekne dlho

jahody11
8. mar 2013

@zojuskaa no, u nas je to iste... zo zaciatku to bolo v pohode ale teraz.. katastrofa.. podlozila som jej hlavu vankusom aby videla aspon mna, tak to pomohlo, uz sa neviem dockat, kedy sa otepli a pojde do sportaku....

malapepka
8. mar 2013

@zojuskaa skús mu pobyt v kočíku spríjemniť - navešať mu hrkacie hračky, sklopiť strechu aby videl. Na môjho to účinkuje. Niekedy nezaspí hneď, ale až keď "preskúma" hračku či okolie. Prípadne podlož malým vankúšom trochu chrbátik vyššie, nech viac vidí a keď zaspí, vytiahneš mu vankúš.

zojuskaa
autor
8. mar 2013

@jahody11 hej hej aj ja cakam kedy budem moct vyuzit sportiak hadam to tam bude lepsie

reanda
8. mar 2013

@zojuskaa ja som malu nosila vo vaku az do roka, uz mala cez desat kil, potom sme kupili manducu

anuskaaprazko
8. mar 2013

@zojuskaa ergo nosic ma aj novorodenecku vlozku s tou mozes uz aj teraz 🙂

amouramour
8. mar 2013

deti maju rozne obdobia niekedy sa im v kociku paci, inokedy nie, ja som prechodne zle obdobie riesila manducou🙂

katy1979
8. mar 2013

@zojuskaa nosit dievca nosit. Ja som do kocika davala az spiace dieta. Inac sa nedalo. A pod kocikom pernamentne nosila babyvak, satku ci manducu. Klokanku rovno predaj. Nepotrebujes nicit chrbticu malemu a sebe. Satka ci hociktory ergo nosic a mas po probleme. Obcas ani sportak nic nevyriesil. Starsi ho zacal akceptovat az ked zacal sediet a chodit. Mladsi bojuje doteraz. Teda obcas.

zeytin
8. mar 2013

@zojuskaa Daj si dole kapucu z kocika, aby videlo na stromy, na nebicko, vtaciky... Nam to zabralo. A co sa tyka nosica, my mame Liliputi s novorodeneckou vlozkou a nosila som obe baby od 2 tyzdnov 🙂

zojuskaa
autor
8. mar 2013

celkom je to aj investicia aj ten ergo aj manduca ale ked sa mu takpaci na rukach

zojuskaa
autor
8. mar 2013

@zeytin ja mam taky uzasny kocik ze z toho to nejde bo to je starsi tip kombinovany uz so sprtovou castou hned

tinus7
8. mar 2013

ahoj, tiez odporucam satku, babyvak alebo nosic. Najma teraz ked uz ide jar, Vam bude spolu krasne. Maly bude stale s tebou a z bezpecia maminho narucia bude pozorovat a objavovat nove veci. Ja som takto nosila maleho von takmer do roka. Ale mala som aj kocik, a nastastie tam chcel byt tak sme striedali.Pripadne si od svokry pozicajte ten jej. Tiez neodporucam klokanku, nie je vhodna pre spravny vyvoj detskych klbikov. Najlepsie si zaobstarat kvalitny ergonomicky nosic. My mame Manducu a sme s nou velmi spokojni. Je tam novorodenecka vlozka, tak mozes maleho nosit. Vela stastia.

zojuskaa
autor
8. mar 2013

@katy1979 to si ma moc nepotesila fuu uz ted je pekne tazky

zojuskaa
autor
8. mar 2013

@katy1979 a tu klokanku som dostala darom od svagrinej tak ju budem musiet asi sklamat

katy1979
8. mar 2013

@zojuskaa my sme kupovali manducu ked mal maly rok, teda ten starsi a dodnes tvrdim ze to boli najlepsie investovane peniaze. Mladsi sa nosil od narodenia. Skus pozriet inzeraty.

piacere
8. mar 2013

Baby, ale vyhľadali ste si na nete značku kočíka, ktorú @zojuskaa spomína, že má? Teda, ak mu dáš na kočík ešte aj nánožník, tak je v ňom to dieťatko skutočne stratené, v tomto kočíku by som plakala asi aj ja 😕
Nemôžete si od svokry jej kočík požičať trošku na dlhšie, aby si videla, či sa to neobráti o 180°? Ak áno, vtedy by som možno fakt uvažovala nad zmenou kočíka... na bazáre nájdeš skvelé kúsky za super ceny 😉

ninison
8. mar 2013

@tinus7 odkedy prosim nosite v manduce?

zojuskaa
autor
8. mar 2013

@piacere Presne je v nom ozaj utopeny a ma tam tmu tak je z toho asi aj vydeseny ze kde to je, je pravda ze by som ho najradsej predala

zeytin
8. mar 2013

@ninison od 2 tyzdnov s novorodeneckou vlozkou

piacere
8. mar 2013

@zojuskaa a ak máš nedajbože ešte nejakú tmavú látku.... 😕
Veď ho skús dať na bazár, možno sa podarí a kúpiš si nový 🙂

zojuskaa
autor
8. mar 2013

@piacere sedo tehlovy je, skusim ho pofotit a uvidime co to spravi

mimikas
8. mar 2013

@zojuskaa pekne ho daj do satky, popozera sa po svete a ked zaspi tak ho vlozis do kocika aby sa vyspal, ja som to tak praktizovala a malemu sa to velmi pacilo. Pripadne ak mas sportovy kocik co sa da dat do uplneho lahu tak mu tam daj usit taku maksiu podlozku a daj ho do sportoveho kocika, moj maly bol takto v sportaku od 3 mesiacov a velmi sa mu tam pacilo, lebo videl na svet 😀

something
8. mar 2013

Podla mna je to len faza..u nas to bolo tiez tak ale preslo to....tiez som chodia s dietatom ktore revalo o dusu a ludia na mna pozerali ale preslo to a teraz je uz spokojny

luciannka83
8. mar 2013

@zojuskaa Vitaj v klube! S mojím malý to bolo tiež tak. Keď bol úplne malinky, tak sme kočík ani nepoužívali, lebo my v ňom stále plakal. Keďže sa rád nosil na rukách, tak som si kúpila nosič, a bolo poriešené. Doma som ho nosila, keď som si potrebovala niečo porobiť, na prechádzku som s ním šla. Uteším ťa, keď už bude môcť v kočíku sedieť, tak sa bude veľmi rád voziť. Takže, ešte pár mesiačikov vydrž a bude v pohode. Ešte jeden typ: ja som malého v lete dávala do športiaka na bruško a sledoval cez sieťku, čo sa deje.

tratulienka
8. mar 2013

Ja som s malou mala to isté,chcela kukat,vsetko vidieť tak mala vankusik pod hlavičkou a pomohlo.Pohrala sa s hráčkou,pokukala na svet(dávala som dole budu) a potom kľudne zaspinkala.Potom mi spavala 3h v klude aj doobeda aj poobede,do 2,5 roka aj ked bola veľká do buginy ako sadla tak spala🙂) hlavu hore treba tréning a prejde to

tinus7
9. mar 2013

@ninison v manduce nosim maleho od troch mesiacov, striedala som to so satkou. Do troch mesiacov som nosila len v satke.