18 mesačný syn iba plače

mayka103
4. sep 2012

Ahojte mamičky...Potrebovala by som poradit co mam robit s mojim synom.posledny mesiac len place-ale to neni naozajstny plac to robi ked nieco chce ..nevie este rozpravat vsetko,ale zaciname celkom dobre(mama,tata,baba..mna-mnam,tam hop.ham.tuje deje..atd....ale nevie povedat co chce a tak place nemozem odyst z izby do druhej izby lebo ked zisti ze tam niesom strasny plac..ked sme vonku a sedime kecame pijeme kavu s mamou nic ine nerobi len sa pomne veša taha ma za ruku..vobec sa nehra s hrackami..uz ma to unavuje vobec ma nepocuva ked robi nieco zle...udira ma rukou a ked sa urobim ze placem tak sa smeje a robi to este viac..PORADTE PROSIM AKO MAM SA VLASTNE JA KNEMU SPRAVAT :( SOM ZTOHO ZUFALA :( :( :( :(

soldi
4. sep 2012

@mayka103 ahoj, mam to podobne 🙂
moj ale nehovori ani mama. vobec nic. ked nieco chce robi, ze eeeeee eeeee 😀 a taha ma a ukazuje. ked rozumiem a da sa, tak vyhoviem, ked nerozumiem, alebo to nie je vhodne, tak ho ignorujem. 🙂
alebo mu poviem: vsak sa hod o zem, ked chces 😀

chce to len klud a pevne nervy. maju to tazke, ked sa nevedia vyjadrit a mnohe nerozumeju 🙂

ked ma naschval udrie (stalo sa raz) tak ho schmatnem za ruku, odvediem do izby, posadim na postel a poviem mu, ze to si teda v ziadnom pripade dovolit nesmie. a musi byt na tej posteli jednu minutu- metoda podla froscha myslim.
ked zlezie, vysadim znova. a nehovorim nanho a vysadzam znova dookola, kym nevydrzi tu minutu. pomaha to. 🙂

proste sa snazim byt nekompromisna a ked raz nieco poviem, tak to plati a moze sa aj na hlavu postavit 🙂

mayka103
autor
4. sep 2012

@soldi pocula som uz o tej jednej minute ale nikdy som to neskusala ...pochybujem ze moj syn vydrzi sediet alebo stat na jednom mieste jednu minuty...nevydri sediet ani 5 sekund..vsade musi byt a vsetko musi vidiet..a hlavne my sme velmi sikovny na chodenie a lezenie...chodime od 9 mesiacov...perfektne chodi po schodoch..ale ma to aj svoje nevyhody..on mi vylezie aj na kuchynsku linku a tancuje si na nej...PROSTE NEMOZEM HO NECHAT A NI MINUTY SAMEHO ABY NIECO NEUROBIL..ROBI LEN ZLE..A MA STOHO RADOST..UZ AJ MOJA MAMA JE ZNEHO ZUFALA :/

stastnamamulka
4. sep 2012

@mayka103 podla mna placom bojuje o tvoju pozornost 😉 zacina si uvedomovat svoju osobnost a zlosti sa,ked mu nerozumies...myslim,ze to je celkom normalna reakcia...nerozmyslala si skusit ZNAKOVANIE?dieta nadobudne vacsie sebavedomie,je to celkom zabava a uzije si aj tvoju spolocnost...budes to mat 3v1 🙂 ani moje decka sa v tomto veku nehrali s hrackami,skor ich zaujimal okolity "dospelacky" svet 😅 😀
drzim ti prsty 😉

mayka103
autor
4. sep 2012

@stastnamamulka ..ZNAKOVANIE???????? 🙂

cerez
4. sep 2012

@stastnamamulka čo to je znakovanie? to ma zaujíma

soldi
4. sep 2012

@mayka103 no, na prvykrat urcite nie, ale ked budes nekompromisna, tak sa to nauci. ver mi. ked som bola v skotsku, tak to volali, ze have a thing- ako ze mali rozmyslat nad tym, co urobili zle. a fungovalo to uplne na vsetky deti. davam Ti radu, tak nehladaj sposob ako to nejde, ale skus to 🙂
moj maly tiez chodi po schodoch a vsade vylezie, to s tym ale vobec nesuvisi. proste musis byt dosledna a nenechat sa manipulovat malym deckom.

plus este plati, ze decko, ktore sa nenudi, tak nezlosti. ja na kavicky von nechodim, lebo by robil presne to, co Tvoj, ziapal by 🙂 neviem nakolko chodite von a mimo domu a za inymi detmi, takze toto pisem len na okraj 🙂

soldi
4. sep 2012

@stastnamamulka ja som to skusala maleho ucit, ked mal okolo 8 mesiacov, ale bez uspechu. viem, ze to trva aj niekolko mesiacov, kym deti na to nabehnu.

v 18tich mesiacoch sa mi uz zda neskoro na ucenie. ci vtedy sa to dieta uci rychlejsie? aj kamoska to skusala u jej malej, ale tiez nic moc- zacala tiez az po roku. bolo jednoduchsie uz vtedy pre malu ukazovat, co chce a co nie 🙂

mayka103
autor
4. sep 2012

@soldi na kavicky chodime vonku na dvor :D ma tam plno hraciek pieskovisko motorky auticka vsetko mozne....a aj tak chce aby som ho chytila za ruku a chodila snim po dvore..strasne krici a reve ..susedia sa nam uz smeju ake mam neposlusne a urevane decko ze toto este nezazili

cerez
4. sep 2012

@mayka103 Dožaduje sa vašej pozornosti. Chce sa hrať. Bolo by fajn si zadeliť čas na hranie. Tak ako dieťa vie, kedy má ísť spať, tak aj matka vie vysledovať kedy sa chce dieťa hrať. Stačí zaviesť len pravidelnosť. Syn si na to zvykne. To čo píšete, že keď vás buchne a vy plačete a on sa na tom smeje, myslí si, že je to hra. Treba mu len dookola hovoriť, nie, maminka sa nebije. Pretože do budúcna si môže vysvetliť, že bitka je hra.

stastnamamulka
4. sep 2012

@cerez skus kuk napr.sem http://www.babysigns.sk/ 😉

@mayka103 skus kuk link vyssie 🙂 ale ty sa napr.vobec nemusis drzat odporucanych znakov,kludne si mozte vymysliet aj vlastne....pises,ze syncek je "zivy",vsetko ho zaujima...mozno by sa chcel s tebou podelit o kazdodenne zazitky a nevie ti to podat tak,aby ste si rozumeli 😅 co je ale normalne v jeho veku,vela deti prejavuje placom svoju mozno frustraciu,mozno svoju osobnost 😉 pises,ze ta taha a bije za ruku,hoci ma na dvore mnoho hraciek...mozno ho viac zaujimaju mravce alebo kamienky a chce ti to ukazat,podelit sa s tebou o svoje zazitky,ale nevie ako 😉
pyta si tvoju pozornost mozno prave tym placom,viem,ze to je pre teba dost unavne...teda myslim si to a chapem..ale ver tomu,ze sa ti to v buducnosti pri syncekovi zuroci 😉

stastnamamulka
4. sep 2012

@soldi asi zalezi aj na slovnej zasobe dietatka,niektore uz v cca 20mesiacoch plus minus skladaju cele vety a niektore sa rozhovoria az okolo 3r...myslim,ze za skusku nic nedas a uvidis podla reakcie maleho ci pokracovat so znakovanim alebo s rozpravanim,najlepsie mozno aj aj a postupne vynechavat znaky a viac hovorit 🙂

koniarova
4. sep 2012

@mayka103 Ja mám teda 2 deti, ale ani pri jednom by som si v jeho 18-tich mesiacoch s mamou kávu v kľude nevypila. 🙂 🙂 🙂 🙂 Tvoje dieťa je úplne normálne. Dožaduje sa len tvojej pozornosti. Asi sa bohužiaľ budeš musieť zmieriť s tým, že s mamou tak skoro nepokávičkuješ. 😉

soldi
4. sep 2012

@stastnamamulka ja sa s malym dorozumiem viac menej v pohode, takze znakovanie asi odlozim az mozno niekedy pre druhe dieta 🙂

nanulik
4. sep 2012

moj bude mať dva roky a tiez nehovorí. možno len tri skrátené slová má, ale inak ked niečo chce chytí ma za prst a ťahá, a ked sa stane že nechcem ísť (nebudem stále skákať ako on chce) tak mu poviem že nie, potom sa hodí o zem, urobí scénu a ja ho ignorujem, pozrie že to nemá účinok tak začne robiť niečo iné.
ja som asi netypická mama, ale mne toto jeho mrnčanie a hádzanie sa o zem nič nerobí

elbe
4. sep 2012

@mayka103 suhlasim s
@cerez , tvoj syn potrebuje tvoju pozornost. Nestaci, ze ho zahrnies hrackami, male dieta potrebuje hlavne lasku, porozumenie, istotu a pozornost. A ze chce, aby si ho drzala za ruku a chodila s nim po dvore? No a za kym ma ist, ved ty si jeho matka. A take metody ako kontrolovany plac a minuta na posteli , k tomu sa radsej nejdem vyjadrovat. Ja s detmi upratujem, varim, nakupujem, citam rozpravky, blaznim sa s nimi, proste sme stale spolu a jasne, ze obcas by som si chcela radsej vylozit nohy a mat svaty pokoj. Tak sa obcas citi asi kazda matka na MD. Dopraj si obcas oddych, aspon na hodinku - dve, ak ti ma kto maleho postrazit, ziskas odstup a budes sa na neho tesit. U nas zabralo poriadne deti vyvetrat, ked sa da, sme stale vonku. Uz som prisla na to, ze krik, capnutie po zadku, a pod. nefunguju, a vychovu staviam na vztahu, respekte, dobrom priklade. Nam to vyhovuje, mozno ina mamicka sa na tom zasmeje...Pomoct moze pravidelny rezim, ale podla mna je skor problem v tvojom pristupe k synovi. Z tvojho prispevku citim, ze si zo syna otravena, je to len moj pocit - ale urcite tu nechcem kazat, ved ta vobec nepoznam a verim, ze kazda matka svoje dieta miluje a chce pre neho to najlepsie. A este - nazory susedov - jednym uchom dnu, druhym von...ale urcite by som sa ohradila, keby sa niekto cudzi takto vyjadril o mojom dietati 😉

kaja73
4. sep 2012

@mayka103 mozno existuje par 18 m deti co sa kludne pohraju pri kavickujucej mamine,ale teda moj ma o vyse roka viac a stale si to neviem predstavit-ze ja sedim a kavickujem a on sa v klude vedla mna hra. 😝
Som rada , ze si uz aspon pri nom nieco v klude porobim,ale akonahle by som si chcela sadnut a len tak oddychovat,citat, kavickovat......,tak to mlady hned spozornie a uz je pri mne s narokmi na mna-pod sa hrat,podme von,chcem to ci ono a tak dokola.
Na tohtorocnej letnej dovolneke-14 dnovej-som si sama so starsim synom zaplavata presne 2 krat-inak ma osedlaval mladas ako konika.
Aj starsi bol taky v jeho veku a zmenilo sa to az v takmer 5 rokoch-odvtedy ani neviem, ze ho mam,tak zostal samostany a aj kludny-teraz ma uz 14 rokov a je to s nim ozaj pohodicka,ale ked bol maly....... 😝 a teraz mam repete s druhym synom. 🙂

minewka
4. sep 2012

@mayka103 @mayka103 😀 ...nooo, ja mám doma malé marcové barančiatko a tvrdohlavé je veru poriadne 🙂

To, čo opisuješ je viac menej normálne v tomto veku.

Ja to riešim asi takto - snaha upriamiť pozornosť na nejakú zaujímavú hru, trhanie papierikov do misky, pohárik, vodička a lyžička - nech sa učí sama papať...dávam jej úlohy, čo má priniesť, odniesť, urobiť...Doma môže ísť za mnou do každej izby, dvere sú pootvárané, ak sa veľmi rozplače, nechám ju trošku poplakať (veď má nohy, vie prísť za mnou aj sama) a veru príde...len jej poviem neplač, mamka ide urobiť XYZ, poď so mnou....

Bez problémov zvládneme aj kávu v meste, pre akútne prípady mám vedierko s formičkami, tak sa chvíľku pohrá sama 🙂 Ale kľudná káva to nie je, každopádne sa mi väčšinou darí ju zaujať 🙂

Ak má chce udrieť, alebo pohryznúť - dôrazne ju chytím za ruku a dôrazným, silným hlasom (ale nekričím) poviem, že to robiť nesmie!!! Ak sa začne smiať, bez úsmevu, s vážnou tvárou a dôrazne poviem, že to nie je smiešne.
A opakujem to stále dookola a dookola a dookola a dookola 😀 ako papagáj...ale, trpezlivosť ruže prináša 🙂

Väčšie vzdory typu hádzanie sa o zem pokiaľ akútne nemusím (napr. sa ponáhľam niekde) , tak neriešim, kľudne poodídem o 1-2 kroky, dám ruky v bok a pokojne čakám, kým ju to prejde so slovami, nech si kľudne poplače koľko chce, že to na mňa neplatí 🙂

Nepočúvaj rady o tom, ako máš 99.9% dňa visieť dieťaťu za zadkom - deti sa pre vlastný osobný rozvoj potrebujú naučiť a hrať aj samé. To neznamená, že si pre to zlá matka 🙂 😀

soldi
4. sep 2012

@elbe echm, echm, ked uz si sa vyjadrila, tak to aspon adresuj 🙂

kontrolovany plac je metoda podla estvilla a je o uspavani, nema ziadny suvis s touto temou a ani ho tu nikto nespominal 🙂

minuta na posteli je urcite lepsi sposob ako spacifikovat dieta nez mu dat par po zadku- moj nazor 🙂

svojmu dietatu sa venujem dostatok, ale tak hadam sa kvoli nemu neposerem, nie? doslovne aj obrazne 😉 😀

sendy182
4. sep 2012

@mayka103 uvedomil si sám seba je to významné obdobie dieťaťa zväčša plné vzdoru 😲 ......len kľud a veľa trpezlivosti......vyžaduje-nečaká- chce to! skúsila si ho niečím zaujať......?????napríklad čo ho baví, čo rád robí.....keď si chceš vypiť kávu skús aj jemu v neakej bezpečnej šáločke s tanierikom urobiť kakauko alebo čajík......neaký detský časopis, alebo knižka, aby pochopil ...... teraz je oddych.......ak ťa chce mať v tesnej blízkosti tak chce byť len pri svojej mamke............ja som brala deti dlho na ruky a tu som i ja moje deti, už boli aj väčšie a boli na rukách aj v kuchyni aj po schodíkoch a prežili sme to 😀...toto som im neodoprela keď to vyžadovali....dieťa sa cíti bezpečne pri svojej mamke....možeš mu napríklad vysvetliť že ideš do druhej izby pre niečo a hneď prídeš a že ti urobí veľkú radosť keď poskladá kocky napr. u nás to sem tam fungovalo no podľa nálady....snažila som sa hlavne čo najviac vysvetľovať a rozprávať......

ervenka
4. sep 2012

@mayka103 ahoj, tvoje dieta si zjavne vyzaduje tvoju pozornost. Treba mat pevne nervy, zaviest trikny rezim- teraz jeme, teraz ideme na prechadzku, teraz sa hrame, a teraz ideme spat... Dieta si zvykne a bude kludne, lebo bude vediet,co sa bude diat... to co spomynala @soldi sa nazyva aj time- out- pouziva ju aj SuperNanny JO. (pozri youtube, ak nepoznas) Najprv treba dieta varovat, potom ho posadit napr. na postel, po uplinuti casu mu povedat, ze napr. "sedel si time out, lebo si ma udieral rukou. To sa nerobi. Chcem teraz pocut od teba PREPAC." KEd povie prepac, tak mu das pusu, objatie. @stastnamamulka To znakovanie bola velka moda v Holandsku cca pred 4 rokmi, ale nastastie to ide do ustupu. Deti, kto sa tomu venovali, zaostavali pri normalnej verbalnej komikacii. Logopedi znakovanie tu v NL ako vyhradnu komunikaciu pre dieta NEodporucaju. A navyse, ked ditko zacina hovorit, nezacinala by som uz so znakovanim,ale skor podporovala, aby sa viac rozhovoril....Citanie knih, rozpravanie sa o tom, co vidim. atd.

157misicka
4. sep 2012

@mayka103 no moj syncek ma 19 mesiacikov takze su vekovo a myslim aj mentalne podla toho co pises rovnaky.. 🙂 myslim ze ako uz povedali aj ine mamicky spravanie sa nijako nevymyka spod kontroly..je to NORMALNE asi zacalo obdobie vzdoru..a ako to zvladam ja???
syncek uz hovori dlhsiu dobu takze sa vieme pekne dorozumiet ale ked chce nieco zakazane tak neskusam ziadne metody ako @soldi ,ale v niecom suhlasim s @elbe , dietatko skutocne chce len tvoju pozornost neodcudzujem ta zato ze chces mat klud a vypit napr.tu kavu...ale moj syn je stale so mnou som na neho len ja..nemam matku ako ty a zvladam to nedavam ho ani varovat ani nic podobne..moj je stale v praci volne ma len vikendy..
a to je moj syncek skutocne velmi zive dietatko , je stale pri mne nesnazim sa mu vzdalovat ako som mala pocit od teba..ked chce ruku tam mu ju mile rada dam..hram sa s nim, on na oplatku pomaha zametat, utierat prach a podobne..hlavne sa mu VENUJTE a zabavajte ho potom bude iste kludnejsi 😀

cerez
5. sep 2012

@stastnamamulka ďakujem

soldi
5. sep 2012

@157misicka ja neviem, preco to tu kazdy prekruca. jasne som napisala, ze tu metodu pouzivam, ked robi nieco zakazane, o com vie, ze to nema. napr. ma udrie, pohryzie, ci opakovane robi s radostou nieco, co vie, ze sa nema. zatial takto na posteli za trest sedel dva krat 🙂

urcite ju nepouzivam, ked pisti, alebo sa niecoho dozaduje. to neviem odkial ste nabrali.
rovnako pisem, ze ked sa dieta nudi, tak zlosti 🙂

ale zakladatelka nepise ako velmi sa mu venuje. suhlasim plne s tym, ze ked ju na dvore maly chyti za ruku, aby s nim chodila, tak sa proste zdvihnem a idem sa s nim po tom dvore prejst 🙂

157misicka
5. sep 2012

@soldi presne tak som to napisala aj ja..ze pouzivas metodu ked je nieco zakazane 🙂 ja to neskusam ak maly neposluchne, niekedy ked sme ho vyberali z vane a on este samozrejme nechcel tak ma aj bil 😀 pritom my ho vobec nebijeme samozrejme.... ale vzdy mu len pozrem do ociciek a vyvetlim mu troska prisnejsim tonom ze co sa smie a co nesmie...zatial to u nas aj funguje a ked mu takto pekne nieco vysvetlim tak on aj posluchne...mozno nie hned na prvykrat ale raz urcite 🙂

stastnamamulka
5. sep 2012

@ervenka ano,to suhlasim s tebou,ze ak dietatko uprednostnuje verbalnu komunikaciu,je lepsie ho podporovat v tomto smere,viac s nim hovorit,citat mu a tak pod.ako pises...na druhej strane su deticky,ktorym sa jazycek rozvezuje neskor a tam je take medziobdobie,ked dieta hlaskuje a hovori skomoleniny,ze mu ani vlastna mat nerozumie 😀 😅 myslela som prave na toto obdobie,ktore kludne moze trvat len par dni,mozno max mesiac alebo viac...my sme to napr.doma pri dievcatach praktikovali nevedome a mozem kludne potvrdit,ze s rozpravanim nemali ani nemaju absolutne ziaaaaaaaaaden problem 😉

ervenka
5. sep 2012

@stastnamamulka pokial to rodic neprehana, tak je to ok. Napr. deti sa ucia ukazat ked im treba na toaletu. Ale to co som videla tu, najprv som si myslela,ze tie deti su skutocne hlucho-neme... Dokonca bola jedna skolka, kde detom ani nespievali, ale len znakova komunikacia... To sa mi zdalo chore. Nastastie, skolka je uz zavreta...

stastnamamulka
5. sep 2012

@ervenka jaaaaaaaj tak to az tak nie,to je uz extrem si myslim 😨 vsetko s mierou 😉

zebra41
5. sep 2012

@mayka103 moj je recovo zhruba tak isto. ja ho vzdy chytim na ruku alebo na ruky a poviem mu nech mi ide ukazat co chce. prideme k tomu a ja mu opakujem ako sa to vola...ked ideme von,tak si zvyknem sadnut s nim do piesku a robime babovky, hrame sa lopatkou a hrablickami. staci mu 5-10 min. potom si idem vypit kavu a uz sa hra sam. mal moju pozornost,stacilo a je spokojny. teda samozrejme pribehne a odbehne,ale kava sa vypit da.potom sa poblaznime na motorke. proste,aby si nemusel vynucovat moju pozornost, radsej sa s nim zahram hned na zaciatku a potom si ma uz nevynucuje. udrel a aj uhryzol ma len 2krat. ja sa nerobim,ze placem. deti ta rychlo prekuknu. netreba im klamat. normalne chyt na ruku a riadne vyhres. a ked je nutne,tak aj po zadku dostane. ale to vo vynimocnych pripadoch ako napr. ked vybehol na cestu s motorkou a tak. teraz sa pekne drzi na chodniku. A spravat sa k svojmu dietatu mas tak,aby ste boli obaja spokojni. Ak si z neho unavena,tak popros mamu,aby ho postrazila a chod si niekam oddychnut. prirucky nefunguju, kazde dieta je ine. detom treba opakovat a byt prikladom. ja tiez na hadzanie o zem a mrncanie nereagujem, uvidime sice ako to pojde dalej, no zacal s tym pred mesiacom a dost to ustalo, tak dufam,ze aj rychlo ustane nadobro 🙂 neignorujem jeho potreby,ale ani neskacem,ked si pomrnka. ked nemam cas,tak vysvetlim,ze nieco dorobim a potom to spravim. ale dodrziavam to. obcas to na neho plati, obcas nie. no snazim sa.

simca06022011
15. okt 2012

MOzu mat deti len take obdobie? Ja som to akurat hladala v temach, pretoze mam tento problem s malou cca 2 mesiace... ona uz celkom dobre rozprava a ukazuje, ale to nie je ani o tom, ze nieco chce... ona chce aby som bola stale pri nej... a este aj ziarlit zacala a vrieska ako pavian, dupe si nohou alebo sa zacne valat po zemi ked ju chytim za ruku, povylieva jedlo, vyhadze skrine a pod.... ked chyti zurivostny amok a zacne ma kopat a byt tak je dam po zadku a mam pokoj, hned jej porozpavam, ze to nesmie robit. Normalne mi jej bolo dnes luto, ked sa spamatala a kukala tymi okalmi a zacala s jej "maminka".. hned som si hladala co s nou mam robit🙂 Skusim to s tym posadenim, ale pochybujem ze to bude fungovat.. ona cely den neposedi... pokym ju nedam do ohradky. Beha ako na baterky...